ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Kermit »

mogę się mylić ale to nie American Blue ??
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Awatar użytkownika
patka09
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 01, 2014 9:35 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: patka09 »

Właśnie nie mam zielonego pojęciaaa ???
Przelukałam wszystkie linki pomocnicze i raz bardziej pochodził mi pod Russian blue burmese (http://www.apiterra.pl/index.php/pl/catalog/102) a raz pod russian blue agouti (http://anahata_rattery.eu.interiowo.pl/miotk2.html na samym dole ^^) ale tak na serio to nie wiem bo się nie znam ;D w sumie białego nic nie ma poza odrobina włosków przy nosku, brzuszek ma jaśniejszy od grzbietu no i na mój gust jest on szary tak jakby z "beżowymi palami" ::)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

American blue na pewno nie, może bardziej mink?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: smeg »

Burmese ma point, czyli ciemniejszy nosek, więc to na pewno nie to ;) Lolo to wg mnie dumbo standard russian blue husky - chociaż co do koloru nie jestem pewna, ostatnie zdjęcie jest dość słabe. Kolor Bolo wydaje się ciepły na tych zdjęciach, więc to nie blue, agouti oznacza, że pojedynczy włos ma kilka różnych kolorów (widać to np. u russian blue agouti na stronie hodowli Anahata), a futro Twojego szczurka wydaje się raczej jednolite ;)

Może cinnamon albo właśnie mink? Niestety, specjalistką od odmian nie jestem ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
patka09
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 01, 2014 9:35 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: patka09 »

haha dzięki smeg ;) przynajmniej przetłumaczyłaś mi z polskiego na polski i teraz wiem co poszczególne nazwy/określenia oznaczają 8) Może to faktycznie "norka" ::) no nic poczekam aż będą większe może wtedy sierściucha zrobi się bardziej hmm wyraźna(?) i uda mi się zrobić lepsze zdjęcia ^^ Nie mniej dziękuje wam za pomoc :-*
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: 5zczurzyca »

To teraz moja kolej na pytania :) Wypełniam szczurze książeczki zdrowia i chcę się upewnić, że głupot tam nie powpisuję. Czy ktoś może potwierdzić, że nie ma błędu w opisach?

1. UBRU = Standard; standard; black; varieback; black eyed
2. ARIEL = Standard; standard; chyba red? lub albino jeżeli pogłoski o kolorze sierści wprowadzają w błąd (był podobno rudym husky, który wyhaszczał do białego w wieku ok. 3-4 miesięcy... tylko czy husky może być czerwonooki? -.-); husky; red eyed
3. WYM = Standard; standard; agouti; berkshire; black eyed
4. FAR = Standard; standard; black; berkshire; black eyed

Jakichś znaczeń na ogonkach się nie wpisuje, prawda? To pełne opisy, zgadza się?
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Wszystkie jasne odmiany mogą być czerwonookie, może był beżykiem ? :] ... kolor husky ciężko określić po tym jak zacznie się rozjaśniać, ale żaden husky nie jest albinosem :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: 5zczurzyca »

Bo nie wiem co wpisać w książeczce Ariela ??? emi powiedziała, że mógł być topaz husky albo fawn husky, ale nie mam kontaktu z kobietą, która go rozmnożyła, a osoba interweniująca widziała Ariela już "wyhaszczonego". Zostawić to miejsce w książeczce puste czy wpisać:

Standard; standard; topaz / fawn; husky; red eyed

Rozumiem, że pozostałe wpisy są poprawne? ;D
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Ja to mam inne pytanie ... Co za różnica co wpiszesz ? :P Jak napiszesz "były-rudy czerwonooki" tez będzie dobrze ;) ... W książeczce zdrowia chodzi o identyfikacje zwierzaka, myślę że nie będziesz miała z tym problemu, co byś nie napisała.

Nie ma możliwości określenia jego koloru w tej chwili.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: szczurolap »

Hej wszystkim, mam pytanko, czy to są małe łyskolki czy bardziej double rexy? :)

Obrazek

Obrazek

Z góry dzięki za pomoc

MUA
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Buba »

Zdjęcia się nie wgrały :-\
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
songoku
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 20, 2014 10:31 pm

Umaszczenie

Post autor: songoku »

Mama szczurkow jest biala i ma czarny kapturek i czarne na kregoslupie a ojciec jest bialy w brazowe latki(?) Jakie moga byc male? Tylko tak jak po rodzicach czy jest mozliwosc zeby byly cale biale albo cale czarne?
songoku
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 20, 2014 10:31 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: songoku »

Mam pytanie. Mama szczurkow jest biala i ma czarny kapturek i czarne na kregoslupie a ojciec jest bialy w brazowe latki(?) Jakie moga byc male? Tylko tak jak po rodzicach czy jest mozliwosc zeby byly cale biale albo cale czarne?
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Mam pytanie dotyczące fuzza :)
Czy jeśli chce się określić odmianę szczura, to bierze się też pod uwagę kolor sierści, który ma na początku? Jeśli np mam teraz młodego fuzza, który ma czarne futerko to będzie 'fuzz black self'? Czy po prostu tylko 'fuzz', bez względu na wcześniejszy kolor sierści?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Fuzzy mają normalne odmiany kolorystyczne jak reszta. Określa się zarówno kolor jak i znaczenie, przy czym może to być trudne jeśli dostanie się już dorosłego szczura ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”