Gryzienie kuwety i prętów

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

gryzienie

Post autor: macz21 »

ja szczurki gryzą kratki to prawdopodobne ze sie poprostu nudzą, jeśłi gryzienie ci bardzo przeszkadza to możesz spróbować wysmarować kratki w miejscch w których są gryziopne sokiem z cytryny, powinny przestać

ale moze lepiej powalczyć z nudą. My w labie dalismy szczyrkom kilka prosty ale RUCHOMYCH zabawek, między innyi, linę wiszącą pionowo (można sznurek spleść kilka razy ze sobą), oraz prostą równoważnie taką bujawke typu konik tylko w miniaturce, to je na troche zajęło i przestały,
ale z tego co czytałem to szczurki gryzą kraty wtedy gdy cghcą wyjść z klatki, powinien to być sygnał że niezbyt dobrze się tam czują, moze klatka stoi w zbyt jasnym lub głośnym miejscu???
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Gryzienie krat!!!!

Post autor: PALATINA »

U mnie kraty gryzie tylko Zura i Antoś!
Oboje są nerwuskami, czasem nadpobudliwymi, stale chcą być poza klatka, nie wiedza, co ze soba zrobić.
Moje spokojniejsze szczurki nie gryzą -Nigdy to się nie zdarza ani Gratce, ani Benjaminowi -rzadko, ale czasem gryzie pręty Marco, ale on jest bardzo towarzyski -myślę, że w ten sposób chce zwrócić moja uwagę, bo to też bardzo spokojny chłopiec! Marco uwielbia łazić luzem po mieszkaniu, a zwłaszcza być blisko człowieka - Zaden inny mój szczur nie szuka sam kontaktu z człowiekiem aż tak bardzo -Inne owszem proszą o wypuszczenie z klatki, ale potem fruuu.. i już ich nie ma, bo penetrują całe mieszkanie, podekscytowane!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Mageda »

U mnie Zuzia gryzie kraty wieczorem, gdy chce wyjść (około 22) a także gdy ktokolwiek w pokoju, w którym ona przebywa coś je. To wtedy gryzie kratki, żeby dac jej spróbować :D
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Jadzia »

Felek prawie w ogole nie gryzł krat (tez mam go niedługo, pare tygodni), tylko na poczatku jak go przywieźlismy...
Potem poswiecałam mu bardzo duzo czasu, biegał po pokoju prawie cały dzien (czyt. w wakacje prawie zawsze,
a teraz jak jestem w domku po szkole :wink: ) i nadal tak jest :D Wieczorem jest zbyt zmeczony, zeby gryść kraty,
wiec zasypia w hamaczku i budzi sie dopiero rano :wink:

Mysle, ze powinnas poswiecic mu jeszcze wiecej czasu i moze troche zmodernizowac klatke :)
Linki, hamaczki, drabinki, pieterka lub póleczki, domki i inne takie :wink: Pozdroofka i gryzki od Felka :zlosnik:
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
ciapa
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 25, 2004 5:18 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: ciapa »

Spoko, dzieki, alem był męskiej płci spłodzon, Jadziu!!!!!
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Nokeg »

słyszałem ze mozna posmarować karty cytryną, żeby były kwaśne, jednak mojemu śp. chomikowi to zaspakowało i zlizywał sok z krat:) przynajmnije ich niegryzł:-)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Lulu »

moje szczury nigdy krat nie gryzly, za to mialysmy ten problem z krolikiem...

gryzl kraty tylko w nocy, wiec nie moglysmy przez to spac... w koncu zaczelysmy przykrywac mu klatke recznikiem na noc...
pomoglo...
nie wiem czy to zadziala w przypadku szczurow, bo one moga poprostu pogrysc recznik... ale moze warto sprobowac... tylko najlepiej uzyj do tego jakiejs niepotrzebnej szmatki...
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

A u mnie tylko Kira gryzie kraty i to nie czesto najczesciejw nocy przez jakies 5 min a potem spokuj . Mysle ze to nie z powodo checi wyjscia z niej ani z braku miejsca bo klatke maja całkiem spora Wogle moje szczury są jakies dziwne bo nie zabardzo lubią wyczodzic z klatki a jak je wypuszczam to siedzą cały czas na parapecie a Majka po jakichs 20 min wraca do katki a Kira buszuje wokuł klatki i nic wiecej ?
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Gryzienie krat!!!!

Post autor: majlena »

moja Figa gryzie kratki tylko wtedy gdy chce wyjsc czyli rzadko bo zazwyczaj ma norme biegania po pokoju wyrobiona
najhalasliwiej gryzie jak wroci sama do klatki a ja jej zamkne bo ide spac albo wychodze to wtedy dostaje szalu ze juz ja zamknelam
tak mi jej sie zal robi ze ja wypuszczam
a potem jak wracam do pokoju to.... ehh czeka mnie tylko i wylacznie sprzatanie! porozwalane kwiatki i ziemia wszedzie... :]
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
maala
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 22, 2004 10:18 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: maala »

Mój Wącholek gryzie kraty gdy na chwilę zamykam Ją w klatce- zazwyczaj za karę- a Ona zaraz bierze się za kartay...więc wniosek jest jeden- nie wolno Jej zamykać bo jest b.zła ;)
|oo00^^ Mała ^^00oo| -ze mną od 26.07.2004 odeszła 0.12.2005 :(
|oo00^^ Myniuchna i Pitunia ^^00oo| -w moim serduszku :(
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Gryzienie krat!!!!

Post autor: kwitak »

Fiona gryzie kraty gdy chce wyjść :-). Staram się jej nie wypuszczać gdy to robi, żeby nie zaczęła mną żadzić :-).
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Gryzienie krat!!!!

Post autor: sachma »

A Bandyta nie gryzie krat :) jak chce wyjsc lapie za drzwiczki lapkami i nimi potrzasa :lol: jak to komicznie wyglada :lol:
Obrazek
Monia

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Monia »

przysiegam ze zwariuje!!!!!!! jesli Bianka nie przestanie gryzc tych pretów!!!! o przepraszam... ona nie gryzie... ONA JE SZARPIE!!!! wypuszczam ja ile sie da. a w noc oczywiscie koncert!!! jakby na harfie grała!!! nic innego jej nie interesuje :? wiem ze to nie tylko moj problem... sami zresztą wiecie jakie to dzwieki miłe dla ucha :evil:
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Gryzienie krat!!!!

Post autor: Meggy »

ech... ktoś już pisał, że nie słyszy szczurów w nocy bo używa stoperów do uszu - to chyba jedyny sposób, pamiętam że to samo miałam ze świnką morską :? nic nie dało efektu tylko wypuszczenie lub stopery
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Gryzienie krat!!!!

Post autor: GoHa »

ja tam mam super cisze w nocy... chlopaki wiedza ze ich mam spi i nie wolno halasowac ;)
Dobrze jest być kochanym... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”