[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Pudzianica »

Jak radzicie tak robie...tylko mam wrażenie, ze ten wiekszy czasami odrzuca małego. Pół nocy czuwałam nad klatką, bo przerażał mnie pisk Chucka ...Rano sprawdziłam czy żyje i był strrrasznie osikany..Ale teraz razem śpią w domku...Więc to chyba dobrze?
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: merch »

Chyba na pewno dobrze:)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Pudzianica »

No tak, dobrze, tylko, ze nie razem, tylko każdy w swoim kącie. Ale myślę, ze to chwilowe, nie są jeszcze ze sobą 24 godzin, a piszcznie z prób dominacji ucichło :) W tym momencie maluszek siedzi w domciu a ten większy na....i strasznie chce wyjść z klatki, ale ja jestem nie ugieta...:)
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Katie »

Mój Neo ma 2,5 roku i mieszka sam ok 3 miesięcy... Nie jest agresywny w stosunku do brata, którego już nie ma, był opiekuńczy i przyjacielski. Towarzyszką Nea miała być Niunia, ale ona też niedługo nas chyba opuści... Wczoraj odruchowo zajrzałam do zoologika. A tam, pierwsze co zobaczyłam, to był około półtoramiesięczny samczyk, czarny jak noc. Jedyne jego znaczenia to białe, 3 maleńkie gwiazdki na brzuszku. Zakochaaałam się :zakochany: Wzięłabym go od razu, ale to samiec... Nastawiałam się na to, że Neo na starość zostanie sam, a po nim zamieszkają u mnie same samiczki. Zaczełąm się zastanawiać, czy Neo zaakceptowałby takiego malucha-to po pierwsze. A po drugie, czy sensowne byłaby kastracja czarnuszka (czy nie byłoby to dla niego niebezpieczne, kiedy mieszkałby z "pełnowartościowym" samcem). Neo niedługo będzie staruszkiem (niby już jest, ale jakoś nie wyglada), a wtedy osieroci malucha. Nie chcę dokupywać mu wtedy do towarzystwa kolejnych samców, więc wzięłabym do siebie samiczki i połączyła je z kastratem... Czy to ma sens, czy lepiej, żeby Neo został już sam?
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: PALATINA »

Ja bym go już zostawiła samego i nie komplikowała bardziej, niz to konieczne.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Magda_Marcin »

Wydaje mi się, że lepiej aby spotykał sie pod kontrolą z samiczkami - jeśli się lubią - skoro nie chcesz juz mieć samczyków więcej kastracja takiego maluszka to chyba przesada, ogólnie nie jestem za kastracja szczurków. Kot który ucieka na kilka dni i przyłazi z pooobrywana sierscia az do krwi po bójce z innymi kotami to inna sprawa, ale szczurasek...
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Lulu »

Wydaje mi się, że lepiej aby spotykał sie pod kontrolą z samiczkami - jeśli się lubią - skoro nie chcesz juz mieć samczyków więcej
tjaaaaaa, tyle, ze ta 'kontrola' by sie pewnie zakonczyla co najmniej dwoma miotami (skoro dwie samiczki). Szczurow nie da sie upilnowac! Nigdy nie wypuszczamy szczurow roznej plci razem... bo czlowiek fizycznie nie jest w stanie ich upilnowac, nie wiem jakby sie staral.

mi sie wydaje, ze 2,5 roku to piekny wiek. I nie ma co go na starosc uszczesliwiac na sile... ja bym nie decydowala sie na laczenie szczura w tym wieku z innymi...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

LuLu ma absolutną rację- w obu sprawach. Co do łączenia jeszcze- może to u starszego spowodować niewyobrażalny stres (na który szczury są bardzo podatne) i nawet przyspieszyć jego odejście. Ja bym biedaka zostawiła samego i poświęcała mu jak najwięcej uwagi.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Katie »

Ech, szkoda... :-( No trudno, w takim razie Neo pozostanie w klatce sam. Chyba w takim razie przeniosę go do mojego pokoju, żeby nie czuł zapachu innych szczurów i żeby się nie stresował :drap: . Dziękuję za pomoc.
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: pixxa »

kiedys przytrafilo mi sie laczyc samiczki przez dluzszy okres. Robilam rozne sztuczki... wypuszczalam je razem zeby starsza nie poczula zagroszenia na swoim terytorium, wspolna kapiel :oops: , czesto czyscilam klatke..
ale jesli jest to starszy szczurek moze faktycznie lepiej zeby byl sam..
Czasami i tak bywa, ale powodzenia zycze ;)
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Alices »

Ja dzisiaj przywiozłam drugiego szczurka. Na początku tylko się obwąchały i koniec.
Puściłam je na teren neutralny. Wszystko było dobrze dopóki mały nie chodził za Maciusiem i kiedy chciał go obwąchać. Zdarzyła się mała bójka, ale to nic groźnego.
Czy mam się tym nie przejmować czy też pilnować żeby maluch nie chodził w kółko za Maćkiem?
Wacuś po tym 'ataku' przestraszył się starszego i cofał się na jego widok...
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”