Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

anka, to temat o glupotach...
[quote="anka"]szczury trzymane parami lub nawet wwiększej liczbie dają się rownie dobrze oswoić i dlatego w zasadzie nie powinny być hodowane pojedyńczo [/quote]
to akurat swieta prawda...

niestety az za czesto ludzie chca by madrzejszy (i z doswiadczenia wiem, ze to najczesciej ci ktorzy w zyciu szczura nie mieli) i rozpowszechniaja mity o tym, ze szczur to samotnik, ze dwoch nie da sie oswoic itp itd.. ze szczur samotny= szczur szczesliwy... oczywiscie na tych mitach najbardziej cierpia same szczury...

szkoda tylko, ze z taka sama zarliwoscia z jaka powtarzaja te glupoty nie mogliby poswiecic chwili na to by sie dowiedziec jak jest naprawde....
Ostatnio zmieniony czw sie 24, 2006 5:13 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

Tak, tak Lulu. Albo, że szczurki nalezy trzymac w parkach (samiec i samica), a nie w stadach jednej płci, bo sie nie polubią. A potem dziwią się, jak miesiąc później jest 10 różowych klusek.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

[quote="Nisia"] 10 różowych klusek.[/quote]
tylko 10?Ehh,chyba liczac od dziesieciu,przecież moze sie urodzić wiele wiele wiecej.
Kiedy byłam na Targówku z kolezanka to ona mi zaczeła opowiadać dlaczego nie lubi szczury i zacytowała coś takiego
:Jejciu,jak ty mozesz takie coś lubić,przecież to jest takie fujj, ma taki ryj, takie łyse grube ogony i dotego jak sie mza nie złapie to sie im urywaja jak u jaswzczurek ale jeszcze gorzej bo do żywego miesa.Ja tam lubie psy,koty i papużki a nie takie kanałowce" :evil:
:P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Ewqa »

[quote="Nisia"]jak miesiąc później jest 10 różowych klusek. [/quote]

I jak zwykle wtedy zdziwienie, bo przeciez pan z zoologika taki znający się tak przeciez doradził.

Takie poglądy jak napisała Shady Lane to wygłaszaja ludzie którzy pewnie szczura na oczy nie widzieli i wydaje się im że to krwiożercza bestia wielkości słonia, taki współczesny smok ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

[quote="Korlis"]tylko 10?[/quote]
Średnia ;) Bywa więcej, bywa mniej.

Acha, nie dodałam. Jeśli własciciel się nie opamięta - co miesiąc 10 różowych klusek.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

No tak,co miesiac.
Zmieniajc na chwile temat to sie troche boje bo moja Luncia moze być w ciąży, bo przebywała z różnymi płciami :?
I cio to bedzie :roll:
Wracajac do tematu, mojej kolezance urodziło sie raz aż 32 maluchy :shock:
No i co potem z nimi zrobiła,oddała do zoologicznego :roll:
Ale tacy właśnie ludzie sa nie wiedzacy,kiedys tez moja koelzanka sprzedawała szynsyzla pewnemu młodemu chłopakowi,i on najwidoszniej nie wiedział co kupuje bo powiedział tak:"Ooo,jaka piekna maleńka świneczka"trzeba kupować specyficzny pokarm dla świnek morskich czy bylejaki
Oczywiście ona powiedziaąła ze to jest szynszyla a on taki zdziwiony pierwszy raz takie coś słyszy :scratch:
:P
paula_do
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 9:09 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: paula_do »

Witam:)
Ja natomiast slyszalam ostatnio rewelacje w zoologiku. Mamusia z dziecmi wybierala chomiczka, sprzedawczyni sprawdzala plec i stwierdzila, ze to chyba dziewczyna, ale ze mlodziutki, to nie jest pewna na sto procent. Po czym mamusia wyjechala, ze plec to sie chyba po oczach rozpoznaje. Sprzedawczyni: jak to?? ona: no tak, jak czerwone oczy to dziewczynka, a jak czarne to chlopiec. Sprzedawczyni zaprzeczyla, a ona po chwili zastanowienia: a nie przepraszam, to u szczurow tak jest :D:D:D

Ile to sie ciekawych rzeczy mozna dowiedziec;)

pozdrawiam
Paula
Paula
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

ehhh, nopewni ludzie to sa tacy,ehh dziwni :roll:
Ja miałam prawie taka sama sytuacje, w dawnym zoologicznym na rondzie starzyńskiego.
Kiedy moja kolezanka kupowałą szczurka,to prosiła o samiczke.A on na to och,przepraszam sa same samce,
Ona jak to,przecie widze samiczke!A on na to jak to tak to,przecie z nie ma białych a ni biało czarnych sa same brazowe i czarne
wiecie o co chodzi,czyli te biasłe kolory to sa samiczki a samce to czarne
:P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

Tak, a potem to jak z tą babą, co przyszła do weta z króliczkiem. Siedze z innymi w poczekalni i jak to w poczekalni pytamy co się stało króliczkowi. A ona: nie wiem, on coś tutaj takiego ma i ja nie wiem co. To my na to, aby pokazała. Ona pokazuje - na takie dwa rasowe jajka. Jeden gościu nie wytrzymał i w smiech: po prostu chłop jak dąb, a nie żadna choroba.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: sachma »

Wracajac do tematu, mojej kolezance urodziło sie raz aż 32 maluchy Shocked

jakos mi sie to wydaje fizycznie nie mozliwe... chyba ze z 2 szczurzyc...
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

Nie wiem,widziałam ze było tam ok. 32 maluszków tyle co naliczyłam.
A szczurów w klatce było 3
A jednak mozliwe,ta szczurzyca mała nie jest,wychodowała jakiegoś mutanta, który długość bez ogona ma 26cm!
Jest wielka jak kot,ale niestety 3 maluchy nie przeżyły,1 był juz martwy:(
:P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

[quote="Korlis"]A jednak mozliwe,ta szczurzyca mała nie jest,wychodowała jakiegoś mutanta, który długość bez ogona ma 26cm! [/quote]

Korlis, oj bzdurki i glupotki gadasz straszne... (chociaz w koncu to temat o glupotach ;) ). pomijajac to, ze to nie dziala tak, ze ilosc malych jest wprost proporcjonalna do wielkosci matki, to jeszcze 26 cm to nic nadzywaczajnego... az dla pewnosci przed chwila zmierzylam naszego Dantego: bez ogona 25 cm... a mielismy w domu wiekszego (Lejka)...
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

Dobra,tyo poprosze ja aby Karolci i sie przekonacie jaki olbrzym:))


[quote="LuLu"]oj bzdurki i glupotki gadasz straszne... (chociaz w koncu to temat o glupotach Wink [/quote]
wiesz sa różne przypadki,akurat to jeden,jesli nie wierzysz to moze dam emiala to pogadasz z nia to ci wyśle fotki maluchów,
chyba ze to z 2 matek
:P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

[quote="Korlis"]jesli nie wierzysz to moze dam emiala to pogadasz z nia to ci wyśle fotki maluchów. [/quote]

Korlis, i myslisz, ze jezeli ktos mi na maila napisze, ze jego szczurzyca urodzila 32 szczury ('bo to duza szczurzyca byla') i przesle mi fotke to uwierze predzej niz na forum ;)

[quote="Korlis"]chyba ze to z 2 matek [/quote]

to akurat brzmi prawdopodobnie... w to uwierze :P
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

nie wiem,wiem jedynie ze widziałam w klatce ok. 32 sztuki klusek i 3 dorosłe szczury kobity olbrzymy
i byłam u niej tylko raz
:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”