[Wyposazenie] - Poidelko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Czarna20 »

jest tez taki wycior do butelek - swietnie tam wchodzi :D
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Anita »

Pewnie, że poidełko lepsze... nie trzeba tak często wody zmieniać ani myć (mam porównanie: myszy mają miseczkę, ciągle do niej bobczą i wrzucają trociny i łupinki - a niby na pięterku ;) muszę bardzo często ją myć, taka jest obślizgła...)
pimputka
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 04, 2004 8:53 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: pimputka »

A właśnie mój nowy szczurek to woli chyba nie-z-poidełka.
Bo mam takie duże naczynie(cukiernica) i on tam sobie przy okazji nurkuje głową i rozbryzguje wodę.
Tak się bawi śmiesznie :) ...
Więc może i lepiej że ta woda tak stoi...często zmieniam i już(bobki czasem pływają-fakt)
:)
Spuśnik-Mamuśnik to mój synek :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Lulu »

[quote="myszka"]
Napęczyć?? wystarczy wepchac tam chusteczkę, patykiem ja poruszać :)[/quote]

ja tam jestem wygodnicka... i wole czesciej myc miseczke, niz bawic sie jakimis patykami... zreszta jezeli chodzi o duze poidelko (jakie ja mialam) to chusteczka nie wystarczy... trzeba znalesc na tyle duza, zeby wypenila calosc i dalo sie wyczyscic dol (gdzie zbiera sie najwiecej osadu).
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Sandrex »

Ostatnio wymienilam poidlo, dla mnie jest wygodniejsze. Moje ogonki szybko podlapaly o co chodzi w uzywaniu tego sprzetu. Miseczka moglaby byc jedynie jako alternatywne zrodlo picia tzn z herbatka - a woda i tak w poidle, tylko, ze jak moja napelnione i poidlo i miseczke - pija tylko z poidla. Dlatego np vibovit rozcienczony z woda jest tylko i wylacznie w poidle - wtedy wiem, ze wypily, poza tym dzieki temu widac czy ogon rzeczywiscie pil, a z miseczki zawsze moze wylac.
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Paula_13 »

a ja Wam powiem tyle, że mój szczurasek ma małe poidełko, które napełniam raz dziennie i tyle wystraczy myję je też raz dziennie(po prostu wypłukuję ciepłą wodą-nie gorącą)Nie mam problemu, bo przez jeden dzień nie zdąży zrobić się nalot, a myjąc dość często nawet zaczątki osadu można wypłukać.
Lazur Umiał pić z poidła już w zoologicznym. Ja nie miałam problemu. Mi się wydaje, że żeby przezwyczaić do poidła trzeba wziąć go na ręce i lekko zwilżyć "usta" ogonka (uważać na nos) i tak powinno wystarczyć.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: WildMoon »

Pochwale sie, ze moje ogony maja poidla przyciskowe a nie kulkowe i jakos wszystkie zajarzyly, ze trzeba lekko przycisnac cypelek gornymi zabkami i juz leci woda do pyszczka.
Osobiscie nie lubie odglosu jakie wydaje poidlo kulkowe (Okay, sa tez takie wylozone w srodku plastikiem). Mialam tez poidelko 'Sippy'firmy Ferplast - szczur musial przyciskac od spodu jezykiem metalowy cypelek - poidelko strasznie halasuje. Jedyny plus, to fakt, iz mozna je myc w zmywarce.
A co do misek z woda, to jesli nie sa to miski metalowe, ktore mozna zawiesic na pretach klatki, to jak dla mnie stanowczo odpadaja. Szczury natychmiastowo zabrudzaja wode trocinami, itd.
Ale jak kto woli :P
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Dixi »

WildMoon - a może poidełko z melodyjką :)
Tylko że musieliby coś wymyśleć, żeby można było zmieniać wygrywaną melodię :) bo ile można słuchać jednego i tego samego w kółko :D

Ale wiesz co, wydaję mi się, że te poidełka przyciskowe też zaczną po jakimś czasie trzeszczeć...chociaż nigdy nic nie wiadomo.
Pozdrawiam,
Aguśka
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Kacha »

Ja mam takie poidełko bez niczego. Sama szklana rurka. Fakt - brudzi się, ale wystarczy pomerdać tam wykałaczką i jest czyściutkie.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: douchee »

Dziś kupiłam Coli poidełko i nie było większych problemów. Jest tak ciekawski, że od razu wsadził do rurki języczek. To dało mu do myślenia i zaraz zaczął z niego pić. Do miseczki zawsze wsypywał trociny i wody trochę mógł uzyskać jedynie przez ich wyciskanie... Ten problem mamy z głowy :D
:)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: ursiulka »

ja ma poidełko i moim zdaniem to jest niezłe rozwiązanie poniewaz niedawno musiałam kupic miseczke wieszanom bo wysypywałą ziarenka a co mówić z wodą
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
KasiaK
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2005 11:05 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: KasiaK »

czy są poidełka, które nie przeciekają[kulkowe]? przy pierwszym szczurze kupiłam kulkowe-szklane i się ciągle zacinało-zmieniłam na takie dla papug, teraz dla drugiego malucha kupiłam kulkowe plastik. i przez pierwszą noc wyleciałą całą woda [po kropelce, po kropelce;)].pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 7:05 pm przez KasiaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Ewqa »

Są takie niewyciekające na 100%. Jak w sklepie oddałam takie cieknące to pani mnie przeprosiła i wymieniła na dobre. Warto zatrzymac paragon z zakupu.
Są tez takie poidełka z metalową końcówką chyba najbardziej bezpieczne przed gryzakami ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: AngelsDream »

Bardzo dobre są poidełka kulkowe, albo z podwójną kulką albo z silikonowa uszczelką przy kulce, ktora zapobiega przeciekaniu - sama mam to drugie i naprawdę działa. Wymienilam z takiego z jedna kulka zwyklego, bo w ciagu jednej nocy robil sie gnoj pod poidlem...
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: mrylka »

Ja nie mam tego problemu ;) Ale są takie które nie przeciekają....
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”