[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: Paul_Julian »

Na innym forum była porada, zeby okolice szwów posmarowac żelem na ząbkowanie.
http://szczury.org/viewtopic.php?p=751092#p751092 Alken miała problem ze swoją szczurką, która interesowała sie zanadto szwami, a potem wygryzała miejsca poza szwem.
Jak zauwazysz, ze Alken jest online, to może zapytaj, co podziałało.

Nie sądzę, zeby od samego lizania coś sie stało. Może troszke ją swędzi odrastające futerko, rana jak sie goi to też swędzi. Staraj się ją czymś zajmować i odciagac od lizania.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: margot1408 »

Moja na szczęście szwów nie tyka (na razie), z tym żelem to świetny pomysł, z tym że nie utrzymam Fridelucha dłużej niż 10 sekund, a o majstrowaniu przy szwach mowy nie ma...
Paul_Julian pisze:Nie sądzę, zeby od samego lizania coś sie stało
:)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: tahtimittari »

Spróbuj zrobić taki prowizoryczny kołnierz, jak się zakłada psom po zabiegach. Kawałek czegś twardego, a umocowac możesz to na bandażu.
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: margot1408 »

O tym nie pomyślałam :) Frideluch chyba by oszalał. A czy taki kołnierz nie ociera? Bo jeśli to nie od wylizywania, tylko sobie otarła, jeszcze tego brakuje żeby wytarła sobie szyję dookoła... Wygląda to tak:
https://picasaweb.google.com/Margot1408 ... 7704400866
https://picasaweb.google.com/Margot1408 ... 7317608354
https://picasaweb.google.com/Margot1408 ... 2091054178
Tylko w 3 miejscach, tam gdzie robią się fałdy.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: Paul_Julian »

Kołnierzyk nie ociera, dół kołnierzyka mozesz okleić plastrem - Alken robiła takie klosze swojej szczurce.
Tylko kłopot, żeby to założyć samemu.
Tu jest instrukcja http://ratballs.com/RatTails/Tails084.html , po angielsku.
Mozesz przemywać jej te ranki np. riwanolem, to tak wygląda jakby się tam wygryzała przy mocnym iskaniu. Ale ma śliczne fałdeczki ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: margot1408 »

Dzięki za instukcję :) spróbuję zrobić, chociaż czarno to widzę - Frideluch jest bardzo elastyczny. Gdzieś chyba czytałam, że najlepsze są z kliszy... Rivanol powinnam mieć, ale to raczej idzie w parze z kołnierzem - jak jej tam czymś pomiziam to już się nie oderwie od lizania.
Jutro idę do weta, ciekawe co mi powie - kiedy odbierałam Fridelucha po operacji wet powiedziała, że szczurom nie zakłada się kołnierzy ???
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: tahtimittari »

Jeśli się boisz o otarcie,to możesz obszyć kołnierz czymś miękkim, kawałkiem polarka np. Dużo pracy, ale na pewno nic się nie stanie :)
Powodzenia.
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: margot1408 »

Niestety nie udało mi się obszyć kołnierza polarkiem, ani iść do weta. Próbowałam wsadzić na Fridelucha prowizoryczny kołnierz, na próbę, ale chyba pomyślała, że chcę ją udusić... W końcu uciekła za szafę i przesiedziała tam cały dzień :-\ Nie wygląda to gorzej, więc chyba zostawię ją do zdjęcia szwów (piątek). Może jak wróci do Lotkiewicza to przestanie się lizać...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: tahtimittari »

Może sobie nie wyliże, trzymam kciuki ;)
A co do tego wyżej, et. powiedział, że się nie zakłada, bo sama widzisz, jak się zachowuje istotka przy próbach założenia. Rzadko szczurek "współpracuje" przy tym, ale czasem się udaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”