Rozpoznawanie płci

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Spazzi
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 10:56 am
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Spazzi »

Witam serdecznie, jakieś 4miesiące temu zakupiliśmy z moją dziewczyną ślicznego szczurka, był bardzo malutki i trudno było ocenić jego płeć. Od tamtej pory byliśmy już u kilku weterynarzy ale ich opinie na temat płci są podzielone, wnioskuję, że wynika to z braku doświadczenia.

Dziś chciałem sprawić naszemu Dzień Dobry towarzysza, ale boje się, że trafię na przeciwne płci. Mam wielką prośbę o ostateczny werdykt z waszej strony - Facet czy Kobitka?

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2007 8:48 am przez Spazzi, łącznie zmieniany 1 raz.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: lxxx »

Na moje oko zdecydowanie dziewucha. Ale poczekaj jeszcze na opinie forumowych fachowców. Ja do nich nie należę.
Jak już wyjaśni się czy to on czy ona wejdź do działu "szczury z interwencji w potrzebie", poczytaj i pomóż im, a przy okazji swojemu(swojej).
Bo bycie samotnym szczurem to bycie nieszczęśliwym szczurem. Ale to na szczęście chyba już wiesz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Lulu »

Spazzi, kobita :-) czyli potrzebuje kolezanki.

Swoja droga dziwne, ze wet tego nie rozpoznal. W tym wieku jadra juz sa w pelni rozwiniete, a u szczura jajek sie przegapic nie da. Dla porownania:
Obrazek

Szczury maja dosc duze klejnoty w stosunku do reszty ciala. Jezeli szczur ma ponad 1,5 miesiaca i trzeba jajek 'szukac' lub ma sie watpliwosci, czy to na pewno to tzn, ze samica ;-)
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2007 8:54 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spazzi
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 10:56 am
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Spazzi »

Dzięki wielkie za natychmiastową odpowiedź, tak podejrzewałem, że to Szczurka ;)

A to taki bonusik w ramach podziękowań:
Obrazek
Basia.sk8
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 13, 2006 10:09 am

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Basia.sk8 »

Ja mam szczurka ma 5 tyg ale nie wiem czy to samiec czy samiczka cały czas wydawało mi się że samiczka szczurasek to jeden z młodych po matce z interwencji jej bądz jego rodzeństwo rozeszło się już po nowych domkach i jedna z osób która brała stwierdziła że chyba jednak trafił jej się samczyk a nie samiczka możliwe że się pomyliłam. Czy możecie obadać co to jest :
Obrazek
Obrazek
Sorki za jakoś zdjecia ale mój aparat lepszego nie jest w stanie zrobić mam nadzieje że dacie rade.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: krwiopij »

Spokojnie, dziewczyna. U pięciotygodniowych chłopaków wyraźnie widać jądra, raczej nie sposób pomylić ich z dziewczynkami.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Basia.sk8
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 13, 2006 10:09 am

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Basia.sk8 »

Na pewno jajka z dnia na dzień jej nie wyskoczą ?? I czy po takiej jakości zdjęciach da się na 100% stwierdzić że to nie chłopak ??
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 9:57 pm przez Basia.sk8, łącznie zmieniany 1 raz.
desira
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 03, 2007 1:47 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: desira »

ja tam na podstawie tych zdjęć nie jestem w stanie stwierdzić jaka to płeć, a dziś wzięłam szczuraska od Basi, która pisała,że to dziewczynka, a na 99% jest to chłopczyk poza tym ten szczurek na zdjęciu ma odległośc 1 cm pomiędzy otworem odbytowym, a ujściem dróg moczowych (więc pewnie to dziewczynka), aczkowiek ten którego wzięłam ma 1,5 cm różnicy i pewnie z bólem serca będę musiała go oddać :( szkoda, że nie sprawdziłam płci od razu... bo już bardzo polubiłam tego cicika :(
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 10:03 pm przez desira, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: krwiopij »

Jądra zazwyczaj widać już w 3 tygodniu życia maluchów, a różnicę płeć da się odróżnić (porównując malce) nawet pierwszego dnia po narodzinach. U 5-tygodniowych samczyków jądra powinny być już wyraźnie widoczne. Moim zdaniem ogonek na zdjęciu to dziewczyna. Odległość między ujściem cewki moczowej a odbytem jest mała, po jądrach nie ma śladu. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy szczurek ma pod sierścią sutki.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
desira
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 03, 2007 1:47 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: desira »

a u tego szczurka, którego wzięłam jądra nie są aż tak bardzo widoczne :P bo z początku sama miałam wątpliwości ale moje przypuszczenie potwierdziło to, że jądra dało się wyczuć pod skórą :|, także sutków u niego nie widać... ale jutro żeby się upewnić pójdę do weterynarza... choć jak sądzę na pewno ten nowo przybyły szczurek to samiec :( tak więc jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą ten uroczy szczurek będzie musiał się niestety wyprowadzić, bo mam 3 dziewczynki... i trzeba będzie mu na nowo domu szukać...

tu jest fajna strona dotycząca rozróżniania płci -> http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniasta/artykul07.htm
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 11:21 pm przez desira, łącznie zmieniany 1 raz.
Basia.sk8
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 13, 2006 10:09 am

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Basia.sk8 »

Mam zdjęcie lepszej jakości prosiłabym by większa ilość osób zabrała głos czy to może być samczyk. Aha i mam jedno pytanie czy spotkaliście się z czymś takim że jądro nie zeszło i że samczyk wygląda jak dziewczynka ??
Obrazek
Agath
Posty: 139
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:39 pm

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: Agath »

No więc ja mam taki sam problem. Mam dwa małe szczurki i nie jestem pewna co do jednego czy aby na pewno to tez samiczka. Zdjęcie nr 1 i 2 to samiczka A, a zdjęcie 3 i 4 to samiczka B.
(zdjęcia robione telefonem)
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 12:43 pm przez Agath, łącznie zmieniany 1 raz.
Mysia [*]
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: lahjabanse »

Basia.sk8, kobita
Agath, dziewuchy

oczywiście moim zdaniem

Słuchajcie, u takich wyrośniętych o standardowej sierści to można po futerku rozpoznać - samce mają je bardziej szorstkie. U dorosłych po mordaku i po budowie też można rozpoznać :)
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 1:44 pm przez lahjabanse, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: zona »

Według mnie wszystkie dupcie powyżej należą do samiczek. Do tego szczurki mają widoczne sutki, u samczyków by ich nie było widać.;]
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Rozpoznawanie plci

Post autor: krwiopij »

A jak dla mnie to dziewczyna. Wszystko z jej pupką w porządku, po jądrach nie ma śladu. W tym wieku powinny już być naprawdę trudne do przeoczenia. Aż z Bandytką porównałam - ona wygląda właściwie tak samo w tych okolicach, a jest dziewczynką z całą pewnością.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”