Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Lulu »

[quote="ciufcia"]Aha i może napisze odrazu-jakie podłoze? [/quote]


tu juz sie klania dzial 'sciolka i klatka' ;)
wiele osob uzywa zwirku... i faktycznie ladnie chlonie... my obecnie uzywamy bawelnianej sciolki i tez jestesmy zadowoleni ;)

Dodano po 9 minutach:

[quote="ciufcia"]Narazie jednego, ewentualnie po krótkim czasie dokupie kolejnego. [/quote]

biorac od razu dwa odpada Ci problem laczenia... a szkoda brac szczura i skazywac go na samotne zycie :-(
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Samca czy samiczke ?

Post autor: zona »

[quote="LuLu"]ale normalnie w mieszkaniu sie on nie unosi. wiec jezeli rodzice nie beda wkladac nosa w siersc szczura i szczur bedzie zadbany (klatka regularnie sprzatana) to zadnego smroduwchodzac do pokoju czuc nie powinni... [/quote]

Tu to ja się nie zgadzam ;)
Osoba, która trzyma szczurzaste "specjalnego" zapachu nie czuje, bo jest do niego przyzwyczajona, ale inni ... (a już szczególnie rodzice ;) ). Sprzątam moim śmierdziuchom prawie każdego dnia (mają żwirek, nie trociny), myję całą klatkę, mam rozstawione brifery czy jak to się tam nazywa i ... mamusia czuje zawsze, znajomi zresztą też, nawet mój nieślubny po przyjściu z pracy stwierdza, że czuć szczury. Nie mówię, że to odór, ale szczurzaste swój zapach mają i już.

A poza tym to samczyki są fajniejsze - bo większe ;) (duże = piękne). Na to przytulanie nie licz na 100% - mój Pan Szczur nawet zbyt długiego głaskania nie lubi (ma ważniejsze sprawy - spanie, magazynowanie jedzenia i zabezpieczanie spiżarni sianem, żeby przypadkiem któraś z szczurzyc się tam nie dostała).
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

Samca czy samiczke ?

Post autor: ifuritka »

Moje 3 szczurzuce = 3 rozne charaktery.
Ada- niszczyciel wciaga wszytsko do klatki i gryzie.. uczy reszte jak mi niszczyc efektywnie koce;/
Chisa - leje na czlowieka cieplym moczem jedyne co ja interesuje to zwiedzanie.
Gessa -spokojna ale nieoswojona. Trzeba z nia bardzo lagodnie bo juz wiem ze jak probuje ja na sile wyciagnac z klatki to tym bardziej nie chce wyjsc. Chociaż biegać lubi. Jak ja juz jakos wyciagne z klatki najchetniej spedza czas pod swetrem bądz w rekawie.I daje sie glaskac po lebku!!XD yay:D (Pozostale dwie powiekszyly mi dziury w welnianym swetrze ==)
Chyba kupie 4 co bedzie wreszcie jak samiec za mna biegala nie tylko przylazila po jedzenie :P (dla nadwrazliwych zart :P :))
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 5:40 pm przez ifuritka, łącznie zmieniany 1 raz.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Samca czy samiczke ?

Post autor: czukukkcza »

[quote="ciufcia"]Narazie jednego, ewentualnie po krótkim czasie dokupie kolejnego[/quote]
lepiej od razu dwa,albo trzy-sam będzie się tylko męczył,szczury to zwierzęta stadne.

a co do tematu...moje szczury to będą tylko samce;)-chociaż ostatnio mnie korci,czy by dwóch samiczek nie wziąść 'na spróbowanie jak to z tymi pannami jest',ale chyba niet...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
AnGeL
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 9:01 pm

Które b?d? si? lepiej dogadywa?

Post autor: AnGeL »

Mam pytanie czy 2 samce czy 2 samice będą się lepiej dogadywać? chcem kupić 2 szczurki jednej płci i nie wiem czy kupić samce czy samice. Gdzieś słyszałem(niewiem gdzie), że samce bardziej czuć. czy to prawda??


Podobnych tematów jest mnóstwo. Łącze i zachęcam do czytania forum. Miłej lektury. / edit.mod. limba81
...::sOrX zAbŁęDy::...
http://www.schronisko.rii.pl stargardzkie schronisko
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: sachma »

przeczytaj ten temat, a sie dowiesz :wink:

slyszalam ze samce mocniej sie tluka, nie mowie ze czescie, tylko ze jak juz zaczna to wyglada to na bardziej agresywne.

jesli kupisz dwa na raz to beda sie dobrze dogadywac :)

samiczki to indywidualistki
samce to przylepy

ja przez wzglad na uczulenie na lupierz powstajacy przy nadmiarze testosteronu, postanowilam "przerzucic" sie na samiczki... aczkolwiek uwielbialam pieszczochy..

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

aaa od kazdej reguly zdarzaja sie wyjatki :wink:
Obrazek
61ozimek
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 24, 2006 1:31 am

Jaka plec szczurka wybrac i ile szczurkow kupic?

Post autor: 61ozimek »

Niestety jeszcze nie jestem wlascicielka szczurka (kolezanka ma mi kupic "spuzniony prezent na urodziny", w przyszlym miesiacu). Zanim kupie szczurka, chce dowiedziec sie o tych slodziutkich stworzeniach jak najwiecej. Gdzies juz czytalam, ze samiczki sa bardziej energiczne, nie lubia jak sie je glaszcze i podnosi, tak bardzo jak samce. Samce podobno tez sa bardziej pieszczotliwe, ale wieksze od samiczek. Mam wielki dylemat, bo chcialam slodziutkiego malego szczurka i szczurka kturego moglabym poprzytulac :D Wiec nie wiem czy powinnam kupic samiczke czy samca :| Nie wiem tez czy kupic jednego szczurka czy dwa. Czytalam rowniez, ze szczurki wola zyc w stadach, nie lubia byc samotne :-(

Prosze was napiszcie mi jakie sa wasze zdania na te tematy i jak to wyglada u Was (macie samce, samiczki, jednego szczurka, kilka?)

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sro Maj 24, 2006 1:19 pm ]
Temat scalony z podobnym.
limba81 mod
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Samca czy samiczke ?

Post autor: an »

61ozimek, po pierwsze, to jesli znalazlas juz temat o podobnej tresci jak Twoj post, to pisz wlasnie tam, bo inaczej robi sie balagan i zakladane sa dziesiatki tematow o tej samej tresci :)

a jesli chodzi o Twoje pytanie, to pierwsze odpowiedz, ktora sie nasuwa: bierz od razu 2 :) szczur nie jest samotnikiem, o wiele lepiej sie czuje, jesli ma obok siebie kompana do zabaw i spania ;) plec szczurkow musi byc taka sama, bo inaczej bedzie stado malych klusek :> i nie obawiaj sie, bo jesli szczurki sa chowane od malego, to raczej na pewno sie zaakceptuja.

plec... ja mam wiekszosc samiczek, ale powiem szczerze, ze coraz bardziej przekonana jestem do samcow. samiec ma tylko te "wade", ze znaczy teren (samiczki tez znacza, ale duzo mniej). zawsze mozna samczyka wykastrowac, ale nie wiem, czy jest sens, jesli to nie jest konieczne... [np. w przypadku, kiedy masz szczury obu plci, zeby sie nie rozmnozyly]

samiczki sa super, ale rzeczywiscie, wszedzie ich pelno.
wybor nalezy do Ciebie. poczytaj forum, moze ktorys z postow pomoze podjac Ci decyzje. ale ja bym sie sklaniala ku samczykom :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

Samca czy samiczke ?

Post autor: gżybek »

proponuje poczytać forum skoro chcesz wiedziec jak najwięcej ;) ,
a jeśli chodzi o samce i samiczki to takie tematy już były, np tu:KLIK
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="an"]samiec ma tylko te "wade", ze znaczy teren [/quote]

Zaden z moich 4 samców nie sprawiał takiego kłopotu- znaczył tylko co jakiś czas właściciela ;)

Ja miałam tylko samce i wszystkie (po odpowiednim oswajaniu) były bardzo przytulaśne. Moja koleżanka ma samicę i z nią już nie ma takich czułości ;)

[quote="an"]bierz od razu 2 szczur nie jest samotnikiem, o wiele lepiej sie czuje, jesli ma obok siebie kompana do zabaw i spania [/quote]

Bez wątpienia jest to śwęta racja i pierwsza zasada przy adopcji szczurków

Poza tym- może udałoby ci się zaadoptować jakieś szczurki z forum- jest wiele niechcianych miotów, a masz wtedy pewność, że szczurki już będą oswojone z człowiekiem i zadbane.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Jukka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 1:58 pm
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Jukka »

Czy chorowanie szczurków zalezy od płci ??
naprzykład samice moga mieć raka macicznego, a samce ogólnie częste choroby ??
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Oleczka »

mi wet powiedzial ze teraz na topie jest rak sutka ( u samiczek) ale pamietaj ze kazdy szczurek moze zachorowac zapomnisz zamknac okna i sie po prostu przeziebi
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Samca czy samiczke ?

Post autor: Paula_13 »

jeśli chodzi o zapach- każde żywe stworzenie ma swój zapach i na przykład zapach niekastrowanych fretek jest nie do zniesienia, a dla fretek zapach róży może być nie do zniesienia. ja, gdy miałam szczurka to czułam zapach,ale mi nie przeszkadzał. z tym, że samce mają intensywniejszy zapach. Co do znaczenia terytorium, to odpowiem tak samo- zależy od osobowości(Lazur I nie znaczył wogóle i o dziwo nie pachniał, a Lazur II po prostu szczał :hyhy: (wielkie kałuże- mama się śmiała, że ja zamiast szczurka to mam konika).
a co do chorób radzę poszukać w dziale specjalnie do tego przygotowanym
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Samca czy samiczke ?

Post autor: merch »

Jęsli chodzi o raka sutka u szczurzyc to wcale nie jest czesty zdecydowanie najczestrze ponad 90 % to łagodne guzy sutka zn gruczolaki
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

Samca czy samiczke ?

Post autor: Sean4 »

ja mam samiczke i nie moge narzekac. nie wykazuje absolutnie zadnych objawow agresji, z sikaniem czeka az wroci do swojej rezydencji. lata jak pies za noga i lubi towarzystwo nawet obcych ludzi. fakt faktem, zdecydowanie woli eksploracje terenu czy zabawe niz kimanie na kolanach czy glaskanie. dla mnie to akurat plus. a co do obgryzania, to ma mocne czasem napady zwiazane z posciela i ubraniami. nic innego nie podgryza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”