[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krysiaaa3
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 5:38 pm

Re: Kupa... Kupa... KUPA ?

Post autor: krysiaaa3 »

Moja Diksi stara się prawie od samego początku kupkać tam, gdzie trzeba. Nauczyła ja tego wszystkiego Bibo, której juz niestety nie mam... Teraz mam problem z 2 pozostałymi dziewczynami. Obie kupkają wszędzie i zdaje się, że nie wiedza do czego kuwetka służy. Ach... długa droga przed nami.
szczur - mądry i miły pieszczoch domowy
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Kupa... Kupa... KUPA ?

Post autor: edyta1920 »

Ja mam ze swoimi dziewuchami tak samo ; ale to maluchy jeszcze :-X Mam nadzieje ze szybko sie oduczą kupczenia po katach
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Smakują mu siuśki???

Post autor: anathema22 »

Mam problem z moim najmłodszym ogonem ( ok. roku). Kilka dni temu zauważyłam, że zlizuje z półeczek mocz, a chłopcy uwielbiają sikać na półeczki ( plastikowe). Nie zjada bobków, karmę mają dobrą ( versele laga), dostęp do warzyw i owoców, zawsze świeżą wodę w poidle. Czego mu brakuje?? jakichś witamin? Poza tym zachowuje się normalnie, biega, ma apetyt, ładną sierść, czyste oczka. Dwa dni temu miał lekką biegunkę, ale szybko mu przeszło i załatwia się normalnie. Jakieś pomysły?
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smakują mu siuśki???

Post autor: Magamaga »

Może chodzi o sól? Są w sklepach zoo takie lizawki z soli dla gryzoni - choć moje swojej nie ruszyły...
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Smakują mu siuśki???

Post autor: Izold »

Ja kupiłam moim dwóm małym samcom sól taką wiszacą,jak dotąd nie ruszyli,jeden ze szczurków tylko na tym czymś śpi. ;D
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Smakują mu siuśki???

Post autor: anathema22 »

No właśnie mają i wapno i sól... coś tam troszkę podskubują, ale bez zbytniego zainteresowania.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
Esfly
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 04, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Smakują mu siuśki???

Post autor: Esfly »

Wapno proponuję z jakimiś dodatkami :) Dziewczyna w zoologu mi poleciła i chyba dobrze ;) Bo, żeby dotrzeć do jakiegoś smakołyku, np. chrupka czy czegoś w tym stylu, muszą troszkę wapienka zetrzeć ząbkami :)
Szczurzyce mam 3miesiące i już 3 wapienko w klatce :)
Tusiulek i Meluś :) <:3 )~
robinia
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 2:21 pm

Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: robinia »

Jestem świeżym i zupełnie zielonym posiadaczem szczura. Dzieci dostały go od sąsiadów. Skąd sąsiedzi dostali szczura nie wiadomo, w każdym razie zapytali, czy dzieci chcą, dzieci chciały i w ten sposób mamy szczura. Teraz usiłuję zgłębić szczurzą wiedzę.
Szczurek jest chyba młody, bo nie jest taki duży, jest rychliwy, wesoły i je jak smok. Na razie mieszka sam w klatce po chomiku i usiłujemy się z nim zaprzyjaźnić. Problem jest taki, że za każdym razem, kiedy bierzemy go na ręce szczur zaczyna robić kupy - po kilka kupek, na ręce, ubranie, podłogę, gdzie popadnie. To okropnie zniechęca do zaprzyjaźniania się z nim. Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem?? Czy możliwe, że robi to ze strachu?? Poza tym nie wygląda na wystraszonego. A może to taka szczurza złośliwość i nigdy nie uda się go tego oduczyć?? Co z tym robić??? Proszę o poradę i jakąś pomoc!!

Przeniesione i scalone z istniejącym tematem. /Agata
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: Babli »

Musisz ogonka oswoić. Po prostu się stresuje. To całkowicie normalne.
Najpierw szukamy tematu, jeśli go nie znajdziemy zakładamy nowy ;) W prawym górnym rogu, masz opcję szukaj :)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: Vicka211 »

No z czasem powinno mu to przejść :) Gdy brałam mojego Edka na ręce zawsze mnie obsikiwał i robił kupę kupek ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: smeg »

Tutaj masz tematy o tym, jak zacząć oswajanie szczurka:
- http://szczury.org/viewtopic.php?t=14758
- http://szczury.org/viewtopic.php?t=18743.0

Szczurkowi na pewno przydałaby się też większa klatka, bo te chomicze są zazwyczaj o wiele za małe. No i warto pomyśleć o towarzyszu tej samej płci - szczur samotny to szczur nieszczęśliwy ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: Izold »

Ja bym radziła kupić towarzysza póki mały jest jeszcze mały ( ;) ) i oswajać go.Mnóstwo tu tematów o oswajaniu.I radziłabym większą klatke,kiedy szczur dorośnie w wygodnej i rozciągniętej pozycji potrafi zająć tyle miejsca ile ma kartka a4. a gdzie miseczka,domek i to wszystko się zmieści?? ;)
Szczurek po prostu się boi,nie jestr oswojony,znów jest w innym miejscu,z innymi ludzmi, i bardzo się stresuje.Jeśli dobrze go oswoisz,po dwóch tygodniach powinien być malym przytulaskiem. ;)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: ogonowa »

Nie kupuj w sklepie, bo to pewnie miała na myśli Izold. Adoptuj, w dziale Zwierzaki jest pełno szczurów do oddania. Adoptuj towarzysza tej samej płci, nie kupuj w sklepie.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: merch »

Ano , jak zaadoptujesz z forum malego szczurasa z wpadki np od xxx , dostaniesz zsocjalizowanego malucha , ktory nie bedzie robil kupek , jak sie go wezmie, szybko tez przekona Twojego dotychczasowego szczurka ze czlowiek nie jest zly i nie ma sie co bac. Daj tylko zdjecia podwozia malucha, maluchy w sklepie sprzedawane sa czesto niedozywione i w wieku 3 tygodni moga nie miec jescze widocznych jajeczek.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Mój szczur robi kupy, kiedy bierze sie go na ręce.

Post autor: yss »

zgadza się. kupkowanie mija, gdy tylko szczur zaakceptuje nowe miejsce i nowych opiekunów :) szczur to dobrze wychowane zwierzątko i zazwyczaj umieszcza kupy w ściśle określonych miejscach [nawet jeśli ściśle określonym miejscem jest np całe wyposażenie klatki, w tym hamaczek do spania :D ] ale trzeba mu dać trochę czasu.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”