[OCZY] czy on stracił wzrok?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on straci? wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

Mam problem, otoz nie dawno mój szczr strasnie zle sie czuł. Moze to przez to ze jego klatka dlugo byla na sloncu ale on mial domek w ktorym sie schowal wiec nie saze zeby bylo mu strasznie goraco.Na początku myślałam że zdycha bo tak rzeczywiście wyglądał. Na drugi dzień czuł się lepiej, niestety ostatnio zauważyłam jego dziwne zachowanie: dziwnie sie porusza, jest cichy, nie wychodzi prawie z domku i chyba oślepł bo nie widział płatków śnaiadoniowych ktore mu wczesniej wrzuciła. Wrzuciłam je do klatki i on ich szukał a przeciez zawsze od razu sie rzucał. Kiedy wlozylam mu dlugopis do klatki to nie wąchal go od razu tylko go szukał i kiwal sie raz na prawo raz na lewo a jak mu go podlozylam(dlugopis) to go wąchał. Wydaje mi sie ze moj kochany szcurek od tak starcil wzrok...czy to jest możliwe? Czy szczr bardzo cierpi kiedy od tak straci wzrok, meczy sie?

Czy są jakies doswiadczenia aby sprawdzic czy szczur widzi?

Pomózcie... :-(
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 6:00 pm przez CoRnEliA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: AngelsDream »

[quote="CoRnEliA"]Moze to przez to ze jego klatka dlugo byla na sloncu...[/quote]

Możesz napisać, kto dopuścił do takiej sytuacji?
Długie, ostre słońce może uszkodzić lub upośledzić wzrok. W dodatku szczur może być odwodniony, bo domek wcale nie chroni przed gorącem. Doświadczeń takowych nie ma, a przynajmniej ja nie znam. Zresztą szczury i tak bardziej polegają na wechu i wasach niż oczach. Natomiast ogonek może być bardzo osłabiony po takiej "kąpieli" temperaturowej i radziłabym udanie się do weterynarza.
Wyjątki i dwa psy.
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

szczurek miał zawsze czysta i swieza wode przy domku, moze zle okreslilam ze dlugo byl na sloncu, caly dzien byl w w cieniu gdzie bylo chlodno a wtedy kiedy bywal na slonku to byla godz gdzies ok 10 rano wiec slonce nie bylo takie ostre jak po poludniu gdzie po poludniu szczurek zawsze byl w cieniu...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2006 11:43 am przez CoRnEliA, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: Ewqa »

CoRnEliA, to nic nie znaczy że był w cieniu czy nie. Szczurek źle się czuje i za późno żeby płakać po szkodzie. Idź do weta żeby sprawdził ogólny stan szczurka, być może trzeba mu podać cos na wzmocnienie lub nawodnienie.

Weterynarz może sprawdzic czy twój szczurek nie widzi, sprawdzi reakcje źrenic szczurka na światło. Mi jednak się wydaje że to nie kłopoty ze wzrokiem, tylko ogólne przegrzanie organizmu a nawet udar cieplny. Lepiej idź do weta szybko.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: Lulu »

Dosc sporo czesc wlascicieli slepych szczurow dowiaduje sie o ulomnosci swoich szczurow przypadkiem, sami nie zauwazaja tego: tak dobrze szczur bez wzroku sobie radzi. Dlatego ja bym nie stawiala na klopoty ze wzrokiem.
Piszesz, ze szczur juz jakis czas jest apatyczny, czemu nie poszlas z nim do weterynarza? Stwierdzilas, ze 'zdycha' i co, patrzylabys jak sie meczy i umiera powoli? :?
Napisz skad jestes, moze bedziemy w stanie polecic Ci jakiegos weterynarz znajacego sie na gryzoniach. I nigdy nie zwlekaj z wizyta jak widzisz, ze cos niedobrego sie ze zwierzakiem dzieje! Niczym sobie nie zasluzyl na takie traktowanie.

I na przyszlosc mysl o tym co robisz, zanim zafundujesz szczurowi takie przygody...
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

ehhh szczurek zle sie czul ale potem juz normalnie sie zachowywal po zatym napisalam ze zachowywal sie jakby zdechl a nie ze zdychal i ze sie patrzylam jak sie meczy :/:/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: krwiopij »

CoRnEliA, ze szczurem trzeba iść do dobrego weterynarza przy pierwszych oznakach choroby. Potem może być już za późno. Teraz nie wiadomo, co dolega Twojemu szczurkowi, ale możliwe, że choroba się rozwija i z każdą godziną będzie coraz gorzej. Zabierz go do specjalisty - my na odległość nie postawimy diagnozy i nie powiemy Ci, co robić. Szczurka musi zbadać weterynarz. Najlepiej jeszcze dzisiaj.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: Nisia »

Ja się obawiam, ze to nie kwestia wzroku, a jeden z wielu objawów UDARU CIEPLNEGO. Biegusiem do weta i na przyszłość tak stawiac klatkę, aby podobna sytuacja nie zaszła.
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

niestety narazie nie mam pieniędzy zeby pojsc ze szczurkiem do weta, jestem zrozpacznona, prosze powiedzcie co moge zrobic zeby ogonkowi sie choc trosznku polepszylo bez wizyty u weta bo nie mam kasy !!! .....
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 6:06 pm przez CoRnEliA, łącznie zmieniany 1 raz.
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: marchewa »

CoRnEliA, bierzesz szczura a nie masz kasy na weta? Trzeba było o tym pomyśleć, zanim wzięłaś ogonka!!! A nie teraz!!!
Pożycz pieniądze od kogoś, kombinuj, chciałaś mieć zwierzaka to teraz myśl!

Teraz może pomóc tylko wet!
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

szczurek ma ponad 2 lata a teraz mam problemy finansowe :/ skAD moglam przewidziec ze za 2 lata o tej porze nie bede miec kasy? :/
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 6:28 pm przez CoRnEliA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: Lulu »

CoRnEliA, to nie jest miejsce na tlumacznie sie, bo nie to jest istotne.
doprowadzilas do takiego stanu szczura, kazdy dzien zwloki dziala tylko na jego niekorzysc i teraz najwaznijesze jest to by trafil do lekarza. mialas go 2 lata i naprawde masz serce skazywac go na taki los? Na cierpienie przez wczesniejszy brak wyobrazni a teraz brak odpowiedniej opieki.... Pozycz pieniadze i zrob teraz wszystko by szczuras dostal taka opieke weterynaryjna na ja zasluguje.
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

myslisz ze gdybym miala kase o bym nie poszla?? rodzice sie rozwodza niemam kasy ani grosza....tata nie chce dac bo jemu wszystko jedno
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: ESTI »

szczurek ma ponad 2 lata a teraz mam problemy finansowe :/ skAD moglam przewidziec ze za 2 lata o tej porze nie bede miec kasy? :/
Nie przewidziec, ale zwyczajnie odlozyc na taka chwile jak ta.
Majac zwierzeta trzeba byc przygotowanym na taka ewentualnosc.
Moze pozycz od znajomych, babci - kogokolwiek, albo idz na kreche do weta...
Obrazek
CoRnEliA
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 1:57 am

[OCZY] czy on stracił wzrok?

Post autor: CoRnEliA »

a ile taka wizyta moze kosztowac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”