Jak o?ywi? relacj??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

mariuch
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 10, 2006 9:28 pm

Jak o?ywi? relacj??

Post autor: mariuch »

Mam Rudego od czerwca. Problem polega na tym, że nie umiem z nim nawiązać takiego kontaktu, jaki bym chciał. Wypuszczam go z klatki i potem biega pół dnia po moich dwóch pokojach, kryjącyc się pod łózkiem, itd. Ostatnio próbuję skorzystać z waszych rad dotyczących oswajania. Jeśli chodzi op kwestię towarzysza dla Rudego, to był już jeden, ale go oddałem. To był albinos, mniejszy od Rudego, mocno wystraszony. Rudy strasznie kocił Albinosa, mały miał nawet czerwoną pręgę na grzbiecie. Ojciec kazał mi się go pozbyć, więc został oddany komuś innemu.
Teraz sobie myślę, że jednak trzeba wrócić do kwestii towarzysza. Klatka Rudego może być za mała 52 dł - 26 wys. - 32 szer. Takie wielkie plastikowe pudło o nieregularnym kształcie, co ma u góry tylko kratkę wejściową. Ile trzeba na dwa szczury i co tam musi być?
Na pewno nie jest tak, że samo kupienie drugiego szczura wszystko załatwi. Chciałbym wiedzieć co zrobić, żeby zacieśnić więzi ze szczurem. Może się po prostu nie rozumiemy?
Poznaj drzewo po jego owocach

Poznaj siebie
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

Jak ożywić relację?

Post autor: Lidianna »

klatka Rudego jest za mala nawet dla samego rudego...
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Jak ożywić relację?

Post autor: Ratata »

A ja myślę, że popełniłeś zasadniczy błąd, puszczając szczura luzem, zanim oswoił się z Tobą.
Powinieneś zacząć teraz od początku - od noszenia go pod bluzą lub w kapturze/rękawie, dawania mu jakichś smakołyków, przychodzenia na wołanie, a dopiero potem dać mu możliwość swobodnego biegania.
W dziale o klatkach jest przyklejony temat z kalkulatorem obliczającym ilość szczurów mogących pomieścić się na danej powierzchni, odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym dziale - wystarczy go troszkę przeszukać, bo tak naprawdę większość rzeczy o oswajaniu została już napisana ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Jak ożywić relację?

Post autor: Natalia_1222 »

Ta 'klatka'to duna - najgorsze co dla szczurka może być.Musisz go oswoić na nowo, a najlepiej dopiero po tym kupić drugiego siurka.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”