Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Marcysia. »

mówię ojcu CIĄGLE żeby nie dawal szczurom jedzenia, bo jak miałam chomika, to mi się spasł przez niego jak nie wiem, bo i ja mu dawałam i on. a teraz mi się już Abba upasła. mimo, że teraz nie karmi ich jak ja jestem w domu, ale w końcu chodzę do szkoły i nie mogę ich ciągle pilnować!! jak wczoraj sprzątałam szczurkom klatkę, to znalazłam tam , zakopane z ściółce pod półeczką taki ogromny kawałek z udka kurczaka, z kością i poobgryzany, a na dodatek, taki z patelni, co rodzice jedli na obiad. nie wiem jak mam mu wytłumaczyć, żeby nie dawała im do jedzeniea nic, a jestem pewna, że to on im daje, bo siostry nie ma, a mama się w ogóle moimi zwierzami nie interesuje.! :| !!!!!!!!! dordżcie mi co mam robić...


-------------------------------------------------------------------------------------
Temat zmieniony na bardziej czytelny.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony czw gru 21, 2006 10:10 am przez Marcysia., łącznie zmieniany 1 raz.
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Fatty »

Mam ten sam problem, ojciec dokarmia Ikośka I Fabka głównie pod moją nieobecność. Dopiero potem,przypadkiem dowiaduję się jaki kawał i czego, zjadły :roll:
Żeby to chociaż zdrowe było, ale nie- żółty ser, i wędliny biorą prym. Tłumaczenie,że to niezdrowe nic nie da, bo usłyszę ripostę,że "o to chodzi,żeby szybciej zdechły"
łojeżu, ja chcę mieszkać sama :-(
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Marcysia. »

[quote="Fatty"]łojeżu, ja chcę mieszkać sama [/quote] to może będiemy mieszkać razem :lol2: a u mnie nie chodi o to, żeby szybciej zdechły, tylko on strasznie lubi coś im dawać, niezależnie co by to było i jak często... :? ale jak on cośdaję im to tylko Abba bierze, bo Mróweczka się boi i je tylko ode mnie. tylko że jak tak dalej pójdzie, to Abbie będzie bardzo potrzebna kuracja odchudzająca, co pewnie nie wyjdzie, z wiadomych przyczyn... a żadne argumenty do niego nie docierają... :zlosc:
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Zoltar »

Marcysia., Może zadbaj o to żeby tata miał zdrowe smakołyki pod ręką, którymi by mógł uszcześliwiać szczurka. Troche edukacji + przygotowane smakołyki, mogą chociaż w jakimś stopniu rozwiazać sprawę.

Pozdrawiam
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Fatty »

[quote="Marcysia."]a u mnie nie chodi o to, żeby szybciej zdechły, tylko on strasznie lubi coś im dawać, niezależnie co by to było i jak często...[/quote]
mój to samo,bo lubi je podkarmiać i tylko tak mówi. ;)

[quote="Zoltar"]Może zadbaj o to żeby tata miał zdrowe smakołyki pod ręką, którymi by mógł uszcześliwiać szczurka.[/quote]
na mojego to nie działa.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
turbo
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 20, 2006 3:53 pm

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: turbo »

no to jak jest w klatce kup malutką kłudeczkę za ok 4 zł i zamykaj klatkę :D :lol2: :hihi:
Ty szczuża mordo!!:));)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Lazanka »

turbo: a co to da? Zarelko mozna podac szczurkowi i przez preciki....

Uff jak dobrze ze ja nie mam takich problemow :) Raz ze mieszkam juz nie z rodzicami a dwa ze nawet jak jestesmy z wizyta to male sa podkaramiane z umiarem i raczej rzeczami w wzglednie zdrowymi :)
-=Lazanka=-
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: alusia »

ja nie mam takich problemow z ojcem bo on niechce mojego shaylego na oczy idziec ;) no ale mama tez sie go brzydzi ale czasem daje mu surowe mieso pod moja nieobecnosc i cos jeszcze (jak mowi) :zlosc: nie OTWIERAJAC KLATKI tylko przez prety. wiec jesli masz klatke z pretami to kludka tu nic nie da :? ale zawsze mozna zamknac pokoj na klucz :D
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: szninkiel »

Ja mialam podobny problem: moja mama karmila szczurasy rano a ja wieczorem. Potem dowiadywalam sie, ze dziewczyny dostaly kawal zoltego sera, albo smazone resztki z obiadu. Mamusia tlumaczyla sie oczywiscie, ze one takie chudziutkie! Bo jak szczurek nie tarza brzycha po ziemi to znaczy, ze niedozywiony. Ech, na szczescie udalo mi sie przetlumaczyc mamie, ze karmiac je takimi "smakolykami" moze im tylko zaszkodzic i skrocic ich i tak krociutkie zycie. Poskutkowalo. Umowilysmy sie, ze mama bedzie im dawac rano tylko owoce albo warzywa.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: odmienna »

[quote="alusia"]jesli masz klatke z pretami to kludka tu nic nie da ale zawsze mozna zamknac pokoj na klucz[/quote] możnaby też dać wielki ociekający krwią napis:
UWAGA ZŁY SZCZUR! :wampir: :lol2:
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Nina »

Moja mama też chętnie daje ciurkom różne przysmaki bo bardzo jej sie podoba jak łapią w łapki i obgryzają ("jakie one mają śliczne paluszki"). Ale na szczęście dotarło do niej co ogonki mogą jeść a co nie i jak chce dać im coś nowego to sie mnie pyta czy może.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: alusia »

hehehe...dobre napewno tak zrobie jesli taki gdziekolwiek w sklepie znajde :D
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: bonsai »

a może zrobisz sama tabliczkę i dasz do ofoliowania...
macca
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:29 pm

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: macca »

Ech... niestety przez to że moim rodzice chcieli być nadopiekuńczy, karmiąc Morfika dosłownie WSZYSTKIM co jadalne, doprowadzili do jego śmierci... :cry:
Wesołych Świąt !! ;)
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

Jak oduczyc domownikow podkarmiania szczurow?

Post autor: Filip11 »

Moja mama tez lubi karmic szczurka, ale to sa rzeczy zdrowe,np. marchewka, jablko i inne warzywa i owoce ktore sa w domu i mozna je dac. czasem pyta sie mnie czy moze jej dac takie ciasteczko cookie crisp, pozwalam jej je dac, tak raz-dwa razy na miesiac, no chyba ze sciur w tym dniu-tygodniu dostal juz inny przysmak, wtedy nie.

Siostra to lubi tylko je przytulac, a tata wczesniej ich nie lubil ale teraz juz widac postepy, ale na szczescie ich nie dokarmia.

A tak na margnesie:
jeden z moich kolegow ma szczura i po ostatniej wizycie mojej mamy, powiedziala ze ich szczur jest strasznie spasiony, a to dlatego ze oni go karmia, no wlasnie, tym co oni jedza, zoltym serem, kurczakiem, ziemniakami, itd. czyli sniadaniem, obiadem, kolacja i innymi. mowili ze szczur bedzie latal w ciagu dnia po calym domu, ale nie wiem jak to teraz jest. niedlugo ich odwiedze.

Ops, ale sie rozpisalem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”