maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

maluchy ocala?y z kanibalizmu ?/

Post autor: szczurzynka »

moja koleżanka a raczej jej brat ma szczury ... ogony rozmnożyły się (parka w jednej klatce :cry: ) nie były najwyraźniej karmione bo samica podobno pożarła samca i dzieciaczki mądra mamusia kazała oddać samiczkę z 2 maluszkami jednak osoba która wzięła samiczkę nie chciała klusek :sad2: nie wiem jak było naprawdę to była wesja kolezanki ale chcąc nie chcąc została z dwójką ok.2tyg maluszków i nie wie co z nimi zrobić (wiem wiem jaka to głupota oddawać matkę bez maluchów/lub zanim maluszki ukończą 4tyg ale pozostawię to bez komentarza :roll: :-( :cry: :? ) był pomysł brata jej ,, zamroże i sprzedam na allegro'' słabo mi się zrobiło więc wzięłam je :-( wiem wiem dowiadywałam się mówiliście że nie bierze się malucha i miałam nie wziąść pozatym jak moja mama dowiedziała się że co godzinę trzeba karmić to mi podziekowała... Kluchy - Vaxie i Vax są u mnie w wieelkim pudełku po rafaello nakarmione mlekiem dla małych dzici candia z dodatkiem wapniu magnezu cynku itepe itede karmiłam je patyczkiem higieniczny i maluszki tak ,,ćlamały'' potem masaż brzucha i teraz godzinna przerwa dla mnie na zjedzenie i pozmywanie ( dopiero wróciłam ) boję się z każda minutą że mogę się z nimi pożegnać !!! mam pytanie : jest jakaś karmiąca mamuśka z forum z warszawy ??? bo nawet mleko candia Vaxie i Vaxowi nie da tego co matki ... Prosze tyrzymajcie kciuki za maluchy !!!


ruszają się :) za 20min znowu karmienie :D mam pytanie czy lamka biurkowa może być włączona ?? (one są ślepe mają takie niebieskie obramowania na tych ślepkach ) żeby ogrzała ?? bo w klatce w której były było zimno i praktycznie gniazda nie miały teraz włożyłam kluchy do domku z zdjętym daszkiem ( kłade je na dachu i karmię tak mi wygodnie :P i im też chyba :D) ) mają w środku papier pocięty wiórki moich paskud i odrbinkę z ich ,,byłego domu (jak to domem można nazwać O.o ) chusteczki watę płatki higieniczne co jeszczę dla nich mogę zrobić ????????

AHA MUSZĘA ZROBIĆ FOTY BO VAX I VAXIE MAJĄ PODEJRZANE MYSIE OGONKI O.o mają wąsiska na mordce :* boże jak ja je kocham naprawdę nie chce ich stracić :przytul: :sciana2:


Posty scalone.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:17 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: maua_czarna »

[quote="szczurzynka"]watę[/quote]
Natychmiast wyjmij wate!!!!! moga sie nia oplatac,moze stac sie cos zlego.
boze dziewczyno!!! :sciana2: :sciana2: :sciana2:
czy masz pojecie, jak sie nimi zajmowac?...moze lepiej pomogl by ci ktos z wawy??
mowilas, ze nie wezmiesz oseska...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: szczurzynka »

nie miałam wziąśc oseska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wzięłam dlatego żeby nie trafił do zamrażnika !!!! watę wyjełam nakarmione siedzą tylko chyba widac im mleko w brzuchu bo takie białe jest a nie było tego :?

Kiedy dostaną futerka i kiedy można je już przyzwyczaić do jedzonka ???

Posty scalone.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:18 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: sauatka »

szczurzynka, może weź mamusie od osoby u której ona teraz jest.
Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: Lulu »

[quote="szczurzynka"]jak moja mama dowiedziała się że co godzinę trzeba karmić to mi podziekowała... [/quote]

wg tego co jest ba stronie krwiopijki 2 tygodniowe maluchy karmi sie co 4 godziny: >>klik<<

ile dni maja dokladnie szczurasy?
maja juz otworzone oczka?

swoja droga ostatani takie zbieg okolicznosci pamietam jak mateusz16 chcial za wszelka cene rozmnazac szczury, a pozniej dostal ciazarna samiczke od cioci :roll:

EDIT

[quote="szczurzynka"]Kiedy dostaną futerka i kiedy można je już przyzwyczaić do jedzonka ???[/quote]

na poczatku pislas:

[quote="szczurzynka"]ie wiem jak było naprawdę to była wesja kolezanki ale chcąc nie chcąc została z dwójką ok.2tyg maluszków[/quote]

maluchy w tym wieku powinny juz miec siersc.
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:16 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: szczurzynka »

Lulu ja mam dwie dziewczyny ;) a co do rozmnażania to już bym wolała sobie fuzza kupić :P zaraz wejdę co cztery godziny ??? ??? Kluchy nie mają otwartych oczęt głuche też chyba są właśnie znowu dostały więc za 2 godziny znowu karmienie
Bo nie wiem ale pewnie są mniejsze !

A mogę dodac śmietany do mleka tego Candia ?

Jutro spyatm się o mamuśkę

rodzeństwo V odmówiło jedzenia (chyba są najedzone bo godzine temu jadły ! )
BOJĘ SIĘ WIDZIAŁAM MNÓSTWO TEMATÓW ŻE MALUCHY OSAMOTNONE PRZEZYWAŁY MAX. DWA DNI ALE CHYBA JAK BĘDĘ REGULARNIE KARMIĆ TO SIĘ UDA ??? :cry: :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:25 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: Lulu »

[quote="szczurzynka"]słyszałam co jedną kurdę która wersja jest prawdziwa ???[/quote]

to zalezy od tgo w jakim sa wieku. cale szczescie skoro urodzily sie u koleznaki to powinna wiedziec co do dnia.

szczurzynka, ja nie sugeruje, ze rozmnazasz szczury... tylko skojarzyla mi sie jego chec rozmnazania z Twoja do opieki na oseskami.
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: szczurzynka »

Aha ale jak się tak opiekuje oseskami to dziękuję bardzo padam :P
Lulu mam pytania :
1. Jak rozpoznać że śpią
2. Chyba nie słychać ich pisku ??
3. Mogą odmówić jedzenia ? :'(
4. Będę musiała wziąść je do szkoły czy transporterek mały jest do tego dobry ???
5. Jak sprawdzić czy są najedzone ???
6. Ile masować brzuch ?? i czy można patyczkiem higienicznym ???
7. Co z tym mlekiem w brzuchu bo nie miały tego białego :/
8. http://www.hipernet24.com.pl/prodinfo.p ... =&char_id= oto mleko którym karmię (tylko że w butelce)
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: maua_czarna »

[quote="szczurzynka"]. Będę musiała wziąść/ort je do szkoły czy transporterek mały jest do tego dobry ??? [/quote]

o boze blagam, niech ktos to powstrzyma!!
prosze, zrobcie cos...ja chyba snie

EDIT - slyszalam, ze Twoja mama miala opiekowac sie oseskiem, ktorego chcialas przygarnac w innym temacie? zmienila zdanie??
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:42 pm przez maua_czarna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: _fox_ »

No proszę, jaki dziwny zbieg okoliczności :? Po prostu pogratulować :pinokio: , szczęścia oczywiście :|

To ja stawiam tak: dziewczątko kupiło sobie oseski, potem a w zasadzie teraz naściemniało na forum(doprawdy piękna historia) a teraz jescze czce się pochwalić nowymi zabawkami w szkole przed swoimi równie tępy** koleżankami. Ja nie wiem zkąd się tacy ludzie na świecie biorą? :sciana2: DRAMAT
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:46 pm przez _fox_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: Elly »

Rany....
Ja bym była za tym, zeby ktos doswiadczony z Wawy wziął te kluchy i sie nimi zajął...
W ogole co to za pomysl z braniem ich do szkoly? Szkoda gadac doslownie :?
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: Lulu »

[quote="szczurzynka"]4. Będę musiała wziąść je do szkoły czy transporterek mały jest do tego dobry ??? [/quote]

W takim wypadku proponuje rozwazyc uspienie. Szczur to nie zabawka i na pierwszym miejscu trzeba postawic jego dobro. Jezeli nie masz mozliwosci karmienia maluchow ani zadnej osoby do pomocy to lepiej dla nich bedzie jezeli smierc bedzie w miare szybka i bezbolesna.

Jezeli jednak mama zgodzi sie pomoc (lub ktos inny podejmie sie karmienia maluchow w czasie kiedy Ty bedziesz w szkole) i szczury faktycznie sa od koleznaki to lepiej juz teraz sie dowiedziec w jakim sa wieku, poniewaz od tego zalezy jak czesto nalezy je karmic.

Wnioskuje, ze sa jeszcze nie ofurzone? [porosze poprawic jesli sie myle, maluchow nigdy nie mialam] Malutki meszek powienien sie pojawic powyzej pierwszego tygodnia zycia, w wieku dwoch tygodni powinny juz byl ofutrzony i powinny im sie oczka otwierac.
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: tygrys1985 »

moim zdaniem to też jeden wielki przekręt. Jednego dnia wyraża chęć na oseski,a drugiego ma je u siebie "przypadkiem"? proszę :roll: tu nikt nie jest głupi... :?

szczurzynka, jeśli masz jak to zrób zdjęcia tym oseskom. wtedy ktoś kto zajmuje się rozmnażaniem "na serio" wypowie się ile mają tygodni i co należy robić.
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: szczurzynka »

ok Lulu wyślę Ci foty bo nie umiem na forum wklejać ... A ja ich nie kupiłam więc fox jak nie znasz sytuacji to sie nie wypowiadaj :bije: tylko najpierw aparat znajdę :P
Maluchy zjadły (jedzą z termoforu i mają pełne brzuszki :thumbleft: ) Nie mają meszku maj ą tylko wąsy :drap: są bardzo malutkie :roll:
teraz karmię je co godzinę i jak poczują ciepły termofor to popiskują
Jak narazie jest super :D
Pozatym poco miałabym kłamać :drap: ?
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 7:23 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

maluchy ocalały z kanibalizmu ?/

Post autor: Spanky »

Klamac bys miala po to zeby nie bylo ze mimo ze wszyscy tobie odradzali wzielas maluchy.... bo gdybys postanowila je wziac i nic na forum o tym nie wspominac bylabys pozbawiona informacji i wsparcia na temat tego jak je wykarmic.. tzn. nie bylabys pozbawiona ale zmuszona do znienawidzonej przez wszystkich opcji szukaj.

I nikt nie wmawia tobie ze na bank klamiesz, bo w sumie w kazdej bajce jest odrobina prawdy :P ale chodzi o to ze mozesz ta prawde troche naginac.

Bo moglo byc poprostu tak ze kolezance sie urodzily szczury mama byla na nia zla to postanowilas jej i sobie "pomuc" i wzielas maluchy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”