Dynia

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kronos_Bloodaxe

Dynia

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

no właśnie mam w domu 2 letnią dynie , dzis ja otworzyłem i jest w środku ciagle świeża czy moge dać dynie szczurkowi ? I czy również moge dać pestki dyni bo mam sporo :D
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Dynia

Post autor: olka »

Moje szczurki uwielbiają pestki dyni, ale takie z "paczki" :D
Olka
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Dynia

Post autor: lajla »

olka nie uydaje mi sie ze pestki z paczki sie roznia od pestek z dyni :wink:
mysle ze mozesz je dac bo wedlug mnie to est t samo tlko swierze neizaszuszone pare mozesz zasuszyc :)
tez bym hcciala dynie w domu zrobilam bym sobie placek :wink:
Kronos_Bloodaxe

Dynia

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

dzięki wiem że pestki można dawać ale czy miąż można dawać szczurkom ?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Dynia

Post autor: Czarna20 »

Gałka jadła miąż z dyni ze słoika taki jak dla małych dzieci i nawet jej wchodziło(woli indyk&warzywa&jabłko :lol: )
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Dynia

Post autor: Martolina »

A czy szczurkom wolno dać cukinie?? Wiem, że to temat o dyni, ale to przecież ponoć "rodzina" 8)
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Dynia

Post autor: Śliwa »

Miąższ dyni stosuje się w zaburzeniach przemiany materii, tylko nie za dużo, bo może wywołać rozwolnienie (ze względu na właściwości rozwalniające, stosuje się go również w zaparciach.
Pestki dyni- szczególnie nie wysuszone mają właściwości robakobójcze - więc jak znalazł na ewentualne pasożyty przewodu pokarmowego ;) ale i ususzone pestki dyni można systematycznie podawać szczurkom... tylko z umiarem bo zawierają duzo tłuszczu i może się szczurkom nieco przytyć :lol:
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Dynia

Post autor: Martolina »

YYY, ja o cukinie sie pytałam, ale już im dałam i nie zauważyłam nic złego w ich zachowaniu ;) także thanks!!
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Dynia

Post autor: nefretete »

moje ogony bardzo lubią cukinię, ale taką trochę podgotowaną :hihi:
nefretete
kruczyslaw
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 29, 2006 12:59 pm

Dynia

Post autor: kruczyslaw »

Leon dał by sie chyba zabic za dynie :| doslownie nie chce nic innego z reki a nawet potrafi sie oburzyc jak nie dostanie dyni no i oczywiscie żółty serek ale z dwojga zlego daje mu dynie teraz juz chyba szama 7 pestkei ciagle mu mało :] na jego szczesciewwagowym pokarmie jestdyni bardzo duzo :] ;)
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

Dynia

Post autor: Magda_Marcin »

pestki dyni, arbuza, melona to co szczurki kochaja najbardziej :)
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Dynia

Post autor: Elbereth »

Moje też lubią pestki z dyni, najpierw Bella wyjadała wszystkie z mieszanki ziaren, teraz już kupuję im osobno i czasem dosypuję im trochę do miseczki, znikają błyskawicznie 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia

Post autor: Ausaya »

jako ze kabaczek jest taka troche inna dynia to zapytam tutaj czy mozna ja dac szczurkowi...
mama mi przywiozla dwa takie spore kabaczki i sama nie dam rady ich zjesc wiec moze jeszcze szczurki by sobie pojadly...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Hugcia
Posty: 141
Rejestracja: sob paź 18, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Atenki

Re: Dynia

Post autor: Hugcia »

Ausaya pisze:jako ze kabaczek jest taka troche inna dynia to zapytam tutaj czy mozna ja dac szczurkowi...
mama mi przywiozla dwa takie spore kabaczki i sama nie dam rady ich zjesc wiec moze jeszcze szczurki by sobie pojadly...
wlasnie mam takie same pytanie :( mógłby ktoś odpowiedzieć?
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Dynia

Post autor: Mycha »

Można podawać kabaczki, cukinie i patisony. Również na surowo.
Nie mają jednak zbyt wielu wartości odżywczych.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”