RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Koniecznie nas o tym poinformuj. Tu wpisujemy notki, wklejamy zdjęcia. Ogólnie: chwalimy się szczurami i dyskutujemy odnośnie wszystkiego, co Ich dotyczy.
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: xTVRx »

Dzisiaj rano o 10-tej ciurasy przyjechały z miasta stołecznego do Gdańska.. Trzy panienki dla mnie oraz trzech facetów dla Kali... Jak tylko odsapnę po całym dniu, to wrzucę fotki...
Mam pytanie, w związku z tym, że nie do końca wiadomo czy ciurasy są zdrowe czy nie... czy połączyć je z istniejącym już stadem, czy kwarantannę przeprowadzić /ew. jak długo/. Pytam, bo klatki dotychczasowych ciurów oraz nowych są w jednym pokoju, ciurasy będą biegać po tej samej podłodze, po mnie, wiadomo jak to jest...
Czekam na rzetelne odpowiedzi.

ps. nowe panienki są bardzo sexy :D
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2007 8:54 am przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: Ania »

Kwarantanna minimum tydzień (absolutne minimum!) optymalnie - 2 tygodnie. Myć ręce po dotykaniu "nowych", zmieniać ubrania przed kontaktem ze "starymi". Mądrym rozwiązaniem będzie trzymanie ich w innym pomieszczeniu.
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 8:39 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: Anita »

Koniecznie kwarantanna i to jak najszybciej! W osobnym pokoju, przez ok. dwa tygodnie...
Myc rece albo nawet zmieniac ubranie po kontakcie z nowymi szczurami.

Chodzi o to, ze one mieszkaly w tragicznych warunkach, dlatego jest wieksze ryzyko, ze moga byc chore...
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: xTVRx »

Tak tez uczynię... rozmawiałem z współlokatorami właśnie, szczury na dwa tygodnie zamieszkają w kuchni, na najwyższej półce. W poniedziałek, co zresztą już zaplanowałem przed obiorem ciurek, weterynarz.
Póki co, ciurasy nie biegały po pokoju, ani 'nowe' ani 'stare'.

Dzięki za szybkie info.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: xTVRx »

Oto i moje panienki, czyż nie są piękne?
Husky ma już imię - Vertigo, co po hiszpańsku znaczy tyle co 'zawrót głowy' :D

Z racji limitu 10 fotek na wiadomość podoję link do galerii w której znajdują się łącznie 34 fotki z pierwszej sesji foto z warszawiankami :D
http://xtvrx.fotosik.pl/albumy/188086.html

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: merch »

Są piękne i widać ,że już się zadomowiły. Jednak powinieneś je wypuszczać w miejscach łatwych do wymycia. Część szczurów - byc może wszystkie - ma pasożyty. Jeśli jajeczka sie rozniosą po mieszkaniu mozliwe ze bedzisz miał nawrót objawowej wszołowicy czy świerzbu. Także , proponuje przez 2 tygodnie ostroznie i za tydzień druga dawka ivermektyny.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: xTVRx »

Dziękuję za radę. Póki co mieszkają w kuchni, zaś stare stado w pokoju; innych kombinacji być nie może. Mam wyznaczone ubranie w którym z nowymi szczurami się bawię, myję ręce itd. Naprawdę zależy mi na tym aby ocalić stare stado od zakażenia i jeśli zajdzie potrzeba wyleczyć nowe. W poniedziałek z samego rana idę do weterynarza; w pierwszej kolejności chcę coś zrobić z tymi strupkami od podrapań/ugryzień, szczególnie husky ma tyłek mocno podrapany/pokąsany, sierści mu brakuje na kuperku :/
Obejrzałem dokładnie szczury, nie mają pasożytów, poryfiny, oddech czysty; łapki, ogon, uszy oraz ząbki w bardzo dobrym stanie. W ogóle mają bardzo dobry apetyt, zjadły całe jajko, kolbę, ze dwie miseczki suchego jedzenia i jedną duuża marchewkę oraz jabłko - i to wszystko przez 12 h :O
Niestety, dość mocno czuć je moczem, zastanawiam się czy je wykąpać czy też pozwolić wywietrzeć :D
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: szczury z interwencji - potrzebna pomoc !!! (Warszawa)

Post autor: merch »

TVR- przede wszystkim proponuje abyś o tych szczurach pisał w swoim temacie- ten powinien mieć charakter bardziej organizacyjny. Na razie ich nie kąp- to zawszze stres dla zwierzaka - a one i tak duzo przeszły- jak mają już większą klatkę same wkrótce się wymyją i wywietrza :). Poza tym mocz w stresie przynajmniej tak wynika z moich obserwacji o wiele bardziej śmierdzi.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: xTVRx »

Szczurzyce zostały zbadane przez veta /Gdańsk, ul. Lelewela/. Docelowo po 10-14 dniach od pierwszej dawki Ivermictiny podanej w Warszawie, dostaną w razie potrzeby drugą.
Dodatkowo dostałem preparat do zewnętrznego stosowania - Frontline, jest on przeciwko robalom.
Za wizytę zapłaciłem 5 pln.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: Vella »

Nie wiem u jakiego weta byłeś, ale Fronline nie stosuj u gryzoni! Absolutnie!
Notowano zejścia :(

Zachowaj ten preparat dla psa czy kota, ale nie podawaj go szczurowi.


I na potwierdzenie moich słów http://szczury.org/viewtopic.php?t=7757&page=30
A o Fronline pytałam osobiście dr. Bieleckiego, wyraźnie powiedział, że u gryzoni Frontline się nie stosuje.
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2007 3:34 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: xTVRx »

hmmm... raz zastosowałem, resztę wyrzucę za chwilę. Zasugerowałem się postem http://szczury.org/viewtopic.php?t=7757 ... 11#pid5911 i dalej nie czytałem/szukałem. Proszę o stosowną karę :/
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: Layla »

TVR, ze szczurami polecam chodzić na Elbląską do lecznicy Amicis, do dr Magdy Berbeć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: xTVRx »

Korzystałem z informacji na forum i wypadło na tą lecznicę, a co takiego 'ma' dr Berbeć, że warto do niej iść?
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: Vella »

[quote="xTVRx"]
hmmm... raz zastosowałem, resztę wyrzucę za chwilę. Zasugerowałem się postem http://szczury.org/viewtopic.php?t=7757 ... 11#pid5911 i dalej nie czytałem/szukałem. Proszę o stosowną karę :/
[/quote]
kara to dla mnie, bo dawno miałam to poprawić...




PS. Nie wyrzucaj. Szkoda. Oddaj jakiemuś właścicielowi czworonoga. Dla psa czy kota to całkiem dobry specyfik.
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2007 8:36 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

RE: 3 samiczki już bezpieczne w Gdańsku [ + parę słów o KWARANTANNIE]

Post autor: xTVRx »

Teraz takie techniczne pytanie...
Podejrzewam, że przynajmniej jedna z adoptowanych przeze mnie panienek jest w ciąży /albo tak się obżarła (?)/... co zrobić gdy maluchy się urodzą?
Biorąc pod uwagę to, że podczas interwencji uśpiono ok. setkę ślepych maluchów oraz czwarty punkt umowy adopcyjnej /'pod żadnym pozorem nigdy nie rozmnażać'/, mam dylemat.. usypiać maluchy zaraz po urodzeniu, czy odchować i szukać domków? Te zapisy interpretuję jako przyzwolenie bądź też przykazanie na uśpienie, dobrą mam interpretację?

I proszę, nie róbcie ze mnie potwora, od dziewięciu lat nie jadam zwierząt, od kilku miesięcy jestem weganinem i generalnie kieruję się zasadą cruelty free.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Zablokowany

Wróć do „Szczury już są u mnie”