Uczulenie na bia?ko: dieta owocowo-warzywna

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: knautia »

właśnie, też się zastanawiałm, bo moje panny bardzo lubią jogurty i ostatnio jedzą codziennie :roll:
obawiam się, że to za często... co prawda objawów nadmiaru białka nie zauważyłam, ale wolałabym nie przekonywać się na ich skórkach, że to za dużo...
może napiszcie ile mniej więcej dostają wasze szczurki?
moje potrafią wciągnąć 2 miseczki, albo miseczkę jogurtu + miseczka mleka dla kociąt
Olcix
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 17, 2005 10:03 am

Do Knauti

Post autor: Olcix »

Czytałam, że podaje się raz na dwa- trzy dni, a nie codziennie, bo może mu to zaszkodzić
i w małych ilościach. Ja mam szczura dopiero tzry dni więc swoją prywatną wiedzą pochwalić się nie mogę, bo sama mam jeszcze z nim problemy, ale myślę, że będzie OK :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: knautia »

jak im nie dam jogurciku przez 2 dni to mnie zbojkotuja, może nawet zagryzą :lol: :lol: :lol:
naprawde strasznie lubią i domagają się :roll:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: Lulu »

[quote="knautia"]może napiszcie ile mniej więcej dostają wasze szczurki? [/quote]


moje zawsze dostja po lyzeczce jogurtu. daje im tak od pol roku i nic im nie jest ;)
czasami dodatkowo dostana kawalek jajka (jedno jajko na 6 szczurow) lub gerbera z miesem...
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: knautia »

łyżeczka dla każdego, czy dla wszystkich?
bo u mnie to każda sama, spokojnie, co najmniej łyżeczkę wciągnie...
wczoraj były na "przeglądzie" i nic im nie jest z tego powodu, przynajmniej na razie :roll:
poza tym, innych żródeł białka specjalnie nie ma, bo mięska nie podaję, a jajko baaardzo rzadko, gerbera z mięsem tylko czasami, bo potem ściółka bardziej śmierdzi, przynajmniej ja zauważam taką prawidłowośc :?
reszta żarełka to zbozowe i warzywka, owocki...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: Lulu »

[quote="knautia"]łyżeczka dla każdego, czy dla wszystkich? [/quote]

dla kazdego...


[quote="knautia"]poza tym, innych żródeł białka specjalnie nie ma, bo mięska nie podaję, a jajko baaardzo rzadko, gerbera z mięsem tylko czasami[/quote]

to tak jak u nas ;)

[quote="knautia"]bo potem ściółka bardziej śmierdzi, przynajmniej ja zauważam taką prawidłowośc Confused [/quote]

ja czegos takiego nie zauwazylam :oops:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: ESTI »

Ja też daję łyżeczkę serka albo jogurtu rano na śniadanko i nie ma problemu. Codziennie. Jedynie nowe szczurasy na początku reagowały lżejszą kupką, bo nie były przyzwyczajone do takiego jedzenia, ale robię trzy dni przerwy i wszystko wraca do normy. One tak to uwielbiają, że żyją dla tych poranków. ;)
Daję jeszcze krczaczka z ryżem lub makaronem prawie codzinnie i jest ok. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: casie »

Hej! A jakie jogurty dajecie szczurkom? Chodzi mi o smaki... bo ja swojej rocznej szczurce dalam moze jogurt ze 2-3 razy... :? (nie pamietam smaku :)
A teraz chcialam jej wprowadzic jogurt do codziennej diety (bo jest juz od 2 tygodni na antybiotyku :-( ) dzis dalam naturalny i nie bardzo jej smakowal, tzn chyba w ogole nie zjadla, polizala 2 razy i koniec :roll: Mam nadzieje ze sie przekona do jakiegos smaku, bo musi teraz odnawiac tez swoja flore jellitowa!! Dzieki za podpowiedzi!
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: falka »

Truskawkowy :), taki jak ja jem ;), no ale moja nie wybrzydza. Lubi też maślankę (też truskawkową), kaszkę Smakija (bez sosu, sama kaszka). Spróbuj takie bardziej "naturalne" smaki, nie jakieś mango, tylko np. jabłko z gruszką (jest taki z Bakomy) albo ze zbożami. Albo lakcid, jeśli szczurek jest na antybiotyku to będzie bardziej skuteczna kuracja :).
Tylko musisz poszukać na forum jak dawkować, bo niestety nie wiem, alb może ktoś napisze :oops: .
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: ESTI »

Jogurty tylko truskawkowe, albo waniliowe słodkie...inne są be. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: casie »

Aha, dzięki jeszcze raz, polece do sklepu, kupie i zobaczymy :-)
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: Anita »

Wszystkie! :) Jagodowe, naturalne, maślanki, morelowe, owoce leśne... znikają w ciągu sekundy :D
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: Ewqa »

[quote="LuLu"][quote="knautia"]bo potem ściółka bardziej śmierdzi, przynajmniej ja zauważam taką prawidłowośc [/quote]

ja czegos takiego nie zauwazylam :oops:[/quote]

A ja takie cos zauwazyłam, normalnie do klatki nie da sie podejść jak sa po gerberku fuuuu
Zamiast tego dostają gotowane mięsko z rosołu i warzywa - uwielbiają to. Żadnych gerberków bo to pewnie pełne konserwantów, dziecku tez bym nie dała.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: knautia »

szczurze powiedziawszy :) to rzeczywiście gerber nie jest jakimś szczególnym przysmakiem, np. marchewki z jabłkiem prawie nie ruszają :roll: dlatego nie wpycham na siłę :)
za to jogurcik- pycha :wink: najlepsze wszystkie różowe- truskawkowe, malinowe...
i nie lubią owoców z jogurtu, więc nie ma co kupować tych z ekstra dużymi kawałkami, bo im to tylko przeszkadza :lol: , w każdym razie moim małpkom
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Uczulenie na białko: dieta

Post autor: Anita »

A widzisz, bo z Gerberków to wchodzą takie dania z mięskiem, obiadowe ;)... I po tym rzeczywiście bobki bardziej śmierdzą... Deserków też nie daje, bo nie jedzą tak chętnie a jogurty tańsze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”