Vibovit i inne preparaty witaminowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: CIAPEK »

ktoś już mi mówił żebym poszukał info jak podować vibowit w starszych tematach, użył opcji szukaj.
To co znalazła wyszukiwarka ... jednym słowem nic nie znalazła konkretnego :] / widze że nawet nie zapamiętuje listy wyszukanych słów, tylko przekierowuje do okna wyszukiwarki :/... ogólnie żaden znaleziony temat nie opisywał jak i co.

Zatem pytam i proszę o pomoc.
Jaki vibowit kupić i jak to podować (ile, kiedy itd.)

dzieki
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Beeata »

ja mam dla swojego vibovit junior w saszetkach. Na forum radza zeby podawac 1/8 lub 1/10 saszetki dziennie rozpuszczona w wodzie.Poniewaz moje stworzenie nie chcialo pic wody z vibowitem ,ani herbaty ani nic ,wiec mokry palec zanurzalam w sucheych witaminach i dawalam szczurasowi do polizania. w formie suchej bardzo mu smakuje . Nie dzielilam saszetki na 8 czy 10 czesci bo szczuras i tak wiecej nie wylizal niz chcial. Jak malo polizal za 1 razem to wieczorem dawalam mu 2 drugi raz . Echinacee ( na wzmocnienie) tez zlizywal z palca tylko bez rozcianczania ( 2 kropelki dziennie) i nie zauwazylam u niego objawow alkoholizmu:)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: CIAPEK »

dzieki Beeata ;)

ok, więc vibowit junior w saszetkach.

Czy inni mają coś do dodania? :)
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: oliwi@ »

ja podaje vibovit junior w saszetkach o smaku waniliowym :) rozpuszczam to w letniej wodzie (w takiej małej miseczce - mało wody tak żeby było czuć smak wanilii) i daje mikiemu wieczorem zanim pójde spać. Czekam z reguły aż wypije (a robi to w pare minut) i wyciągam miseczke żeby mi nią nie rzucał po klatce ;)
to chyba tyle ;)
KIRA ÂŁOBUZ

WITAMINY!!!

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Jakie i jakiej firmy kupujecie wit. dla ogonów ?Przedewszystkim gdzie?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Ania »

Krople - Multivit firmy Bogena, mała buteleczka 12 zł, duza buteleczka 20 zł (sklep zoologiczny)

ViboVit Bobas - nie wiem jaka cena, mamcia czasem kupi i podrzuci naszym szczurasom, ale myśle, że za normalne opakowanie 10 saszetek około 5 zł (apteka)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Mycha »

Chomovit - complex [cena do 5zł- tam gdzie ja kupuję 3zł]. Specjalne kropelki do wody dla gryzoni.
Kiedyś kupiłam jakies z Vitacraftu cytrynowe, ale miały strasznie chemiczny zapach :wink:
Więcej tego typu witamin nie spotkałam
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: CIAPEK »

Vibovit Junior
Wapno
Sól
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Koornel
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:29 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Koornel »

Ja mojej szczurzynce podaje vibovit junior (połowa saszetki na 2 łyżki wody).
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: myszka »

Ja swoim daje tak jak Mycha Chomovit ale jeszcze ostatnio kupiłam..tylko nie wiem jakiej firmy :oops: Gami...nie pamietam Takie witaminy w granulacie..ale nie takiem białaym a zielino czerwonymz dodatkiem dmuchanego ryzu :wink:
Nawet im smakuje :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: ESTI »

Koornel: wydaje mi się, że pół saszetki vibovitu na dwie łyżki wody, to za dużo. Ja bym proponowała dodawać do poidełka, około 1/8 na dzienną dawkę wody i też nie codziennie. Bo moim skromnym zdaniem, co za dużo to niezdrowo. :wink: A poza ty słyszałam, że "przedawkowanie" niektórych witamin jest niezdrowe dla ludzi, a co dopiero dla szczurków. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Ania »

Przedawkowanie objawia się dokładnie tak samo jak niedowitaminizowanie. Problemy z sierścią, układem pokarmowym, podatność na choroby i wiele innych. Więcej tym mozna zaszkodzić niż pomóc.
1/8 torebki wibowitu dziennie wystarczy. Dziennie - co znaczy, że dawanie 1/2 torebki raz na kilka dni nie jest tym samym.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
OLusia od Skipi i Ronalda

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

u mnie w slepie zoo.... są witaminki po 40 groszy za tabletkę,są smaczne i ogonki je lubia.Są chyba Vitapolu..
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Granulat witaminowy

Post autor: sauatka »

czy ktos moze podawal swoim szczurasom "Glanulat witaminowy" firmy "Nestor" to wsypuje sie do karmy. A i jescze jakie sa najlepsze witaminy dla szczurow dostapne w sklepach zoo ? ja narazie kupowalam wlanie ten granulat
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: jokada »

czy ten granulat to takie zielone bobki ?
jezeli tak - to moje szczury własnie coś takiego zostawiają nietknięte w miseczkach ;)

z witaminek - distają do picia vibowit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”