Jak dużo je mały szczurek?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

ile jedzą młode szczurki ?

Post autor: Pryka »

Ile powinny jeść dość młode szczurki ??? Bo moje jedzą prawie bez przerwy :P I tak się zastanawiam czy im nie zaszkodzi, młode szczurki mają jakieś organicznie nie przejedzą się ?

ps. dorosłości jeszcze im daleko, facet nie ma jeszcze jajek w moszny
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: ile jedzą młode szczurki ?

Post autor: dimi »

moje jedzą bardzo często ale niewiele. może stąd to wrażenie ;)
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
alice740
Posty: 51
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:39 pm
Lokalizacja: Zgierz - Łódź

Odp: ile jedzą młode szczurki ?

Post autor: alice740 »

młode szczurki wcinają jak dzikie :D jak moje sześć maluchów rosło to napełniałam miseczki co chwila :D i wyrosły na śliczne i zdrowe ogony. Ale równie ważna co ilość jest jakość - od tego, czy są karmione należycie, zależy potem ich zdrowie.
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Bazyllia »

Mam szczurka od kilku dni. Pierwszy raz. Marcelek ma około 1,5-2 miesięcy. Strasznie dużo je :D Na początku, żeby go do siebie troszeczkę przekonać dałam mu maleńki kawałeczek szyneczki (wiem że nie powinien jej dużo jeść). Poza tym porwał mi 3 chrupki kukurydziane :D Dałam mu trochę jogurtu, serka białego,orzeszka. Swoją szczurkową karmę też chętnie je. Nie przypuszczałam również że tak chętnie będzie jeść wapienko :D Czy ja go przypadkiem nie rozpieszczam? ;) Ale jest taki kochany... Czy to normalne że tak dużo je? :D









-----------------------------------------------------------
Polaczone z istniejacym tematem. Na przyszlosc proponuje uzyc opcji Szukaj przed zalozeniem nowego tematu. W razie watpliwosci spokojnie mozna kontynuowac watki juz istniejace.
limba mod
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: szpaczek »

powinnaś sobie sprawic od razu drugiego szczurka bo szczur samotny to szczur nieszczęśliwy
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Bazyllia »

Ojeej..w każdym temacie to słyszę :-\ I zdaję sobie z tego sprawę, że powinnam mieć dwa. Lecz w tym momencie nie mogę . Moja mama nie chciała się zgodzić na jednego... Ale już polubiła Marcelka, przychodzi do niego, pyta co robił ;p Więc myślę że niedługo pozwoli na drugiego. Ehh..
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Telimenka »

Hmm no to ja trzymam kciuki zeby mama sie zgodzila na drugiego ;) .

Ale nie o tym temat. Szczurek maly moze i pochlania duzo ale zoladek ma niewielki wiec sama musisz mu posilki kontrolowac bo Ogony to lakomczuchy sa.Lepiej nie dopuscic do nadmiernej wagi bo pozniej ciezko takiego Ogonka odchudzic:).Jedzonko mozna dawac mu czesciej ale malo. Szczurki wielkich zoladkow nie maja. Ja mysle ze tyle ile na opuszku kciuka sie miesci to w zupelnosci starczy czegos sycacego np serka. Owocow mozna troszke wiecej bo tak nie tucza.Sama musisz to jakos rozplanowac ;). Tylko na swoj rozum a nie Marcelka bo jego rozumek w tej kwestii moze nie byc dobrym punktem odniesienia
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: S. »

Smakołyki warto wydzielać, ale ziarno i płatki zbożowe (bez cukru) powinien mieć cały czas.
Szczurki jedzą bardzo często. Dlatego podstawową karmę (ziarno i płatki bez cukru: ryżowe, owsiane, jęczmienne, pszenne, żytnie...) powinny mieć cały czas - 24 godziny na dobę.
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Bazyllia »

Dziękuję Telimenko za odpowiedź :) Postaram się dbac o jego linię :D Rzeczywiście jest strasznym łakomczuszkiem. Zajada aż mu się uszka trzęsą :D Ale będę mu tą przyjemność ograniczać. Dla jego dobra :)
Wydaje mi się że Marcelek na razie nie czuje się samotny. Dużo czasu razem spędzamy. Mimo że jest u mnie od 3 dni to już zasypia mi na ręce, nie boi się :) Takie kochane zwierzątko. Ale braciszka będzie mięc :)
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: szpaczek »

sorki ze napisałam tylko to ze trza miec dwa szczury ale musiałam natychamiast zejść z kompa i nie zdążyłam dopisac reszty ale widze że juz masz odpowiedź :P[powód-brat:P]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Telimenka »

hmm no u mnie np opcja posiadania ziaren 24h jest niemozliwa bo Ogony pozeraja wszystko w tempie natychmiastowym :). Wiec tak czy siak musze im ograniczac bo tam dodaje rozne pysznosci,jakies bananki suszone,pestki z dyni itp. No i na zarcie bym nie zarobila.One naprawde moga jesc jesc i jesc ;). Wiec dostaja 2xdziennie + warzywka i jakies smakolyki czasami. Wlasnej roboty gerberki, serki,jogurciki, kule ziarnowe (moj wymysl :P).i takie tam
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Bazyllia »

Szpaczku wiem jak to jest kiedy brat musi natychmias do komputera :P
A czy to normalne że szczurek je tyle wapna? Pomarańczowe mu kupilam i czesto podgryza :D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Telimenka »

Widac ma chec:) nic mu sie nie stanie.Przyjdzie czas ze zacznie na wapienko sikac lub nie zwracac na nie uwagi :).Tylko ze wapienko lepiej gdyby byloby jablkowe jakiekolwiek tylko nie cos z cytrusami. Cytrusy zawieraja..cos na k juz zapomnialam ktore moze u Ogonow powodowac raka jaderek. Wiec Paszczakom lepiej nie dawac cytrusow, zarowno samicom jak i samcom :).
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Bazyllia »

Ojej... Przestraszyłaś mnie. Ale skoro zrobili takie wapno to może jest bezpieczne? Może to tylko aromat pomarańczowy? Wyrzuciłam pudełko..
Lunacy
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 08, 2008 12:53 pm

Re: Jak dużo je mały szczurek?

Post autor: Lunacy »

Po tym wapienku nic mu nie będzie . Spokojnie...
Po prostu nie dawaj cytrusów i tyle ;)

A co do ilości jedzenia to ja nigdy moim nie żałuje i nie są grube . Karmy mają zawsze pełną miskę . Jak jest coś dobrego to zjadają tyle na ile mają ochty . Tylko to nie jest codziennie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”