Proszę o informacje

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Paolma
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 24, 2008 2:25 pm
Lokalizacja: Warszawa

Proszę o informacje

Post autor: Paolma »

Witam! Urodził mi się 22 października jeden maluszek i nie ma on paluszków u lewej przedniej łapki. Czy ktoś miał też taki przypadek? Czy on już do kończ życia ich nie będzie miał? Czy trzeba coś z tym zrobić? Bardzo proszę o jakieś informacje na te temat.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Proszę o informacje

Post autor: S. »

Jak nie ma paluszków, to mieć nie będzie.
Karm dobrze szczurzą mamusię. Musi zregenerować siły po ciąży i musi mieć czym wykarmić maluszka.
Może sie okazać, że szczurka nie będzie zajmować sie pojedynczym maluchem. Ponoć powinny być co najmniej dwa, aby szczurza mama karmiła i wychowywała młode.
Skąd masz szczurzą mamę i jak doszło do narodzin maluszka?
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Proszę o informacje

Post autor: szpaczek »

oj.
tylko jeden szczurek? niemozliwe...
pierwszy raz sie spotykam z czyms takim że szczurek sie rodzi bez paluszków....

Szpaczek, powiedz - w jakim celu napisałaś tego posta? Bo chyba nie w celach informacyjnych...? Co Twoja niewiedza wnosi do tego problemu? Co dodatkowego wynika z Twojego nie uznawania pewnych faktów?
Obserwuję Cię od jakiegoś czasu i zauważam, że masz skłonności do nabijania postów. Przystopuj.

Życzę miłego dnia.

/Agata
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o informacje

Post autor: Izabela »

Paolma, sorry, nie chcę Cię obrażać, ale chyba niewiele wiesz o rozmnażaniu szczurów, jeśli zadajesz takie pytania :(

Nie do końca zrozumiałam, czy cały miot samicy składa się z jednego szczurka, czy też miot jest liczniejszy, ale jeden z osesków nie ma paluszków.
Do wad tego typu może dochodzić z różnych powodów - zbyt bliskiego skojarzenia (rodzice blisko spokrewnieni), zbyt młoda samica, samica źle żywiona, trzymanie samicy w warunkach wpływających stresująco na ciążę, mutacja genetyczna itp.

Napisz, w jaki sposób ten maluch wziął się na świecie.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Proszę o informacje

Post autor: merch »

najprawdopodobniej o ile szczurek nie ma innych uszkodzen szczurkowi nie bedzie to przeszkadzalo, Dwudniowe maluszki szczurze sa tak male ze trudno sprawdzic czy napewno maja wszystkie paluszki.
Prawidlowa liczba paluszkow w przednich lapkach to 4 , kciuk jest silnie zredukowany.
Paolma
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 24, 2008 2:25 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o informacje

Post autor: Paolma »

S. pisze:Jak nie ma paluszków, to mieć nie będzie.
Karm dobrze szczurzą mamusię. Musi zregenerować siły po ciąży i musi mieć czym wykarmić maluszka.
Może sie okazać, że szczurka nie będzie zajmować sie pojedynczym maluchem. Ponoć powinny być co najmniej dwa, aby szczurza mama karmiła i wychowywała młode.
Skąd masz szczurzą mamę i jak doszło do narodzin maluszka?

Zajmuje się nim bardzo dobrze,myje go, siedzi non stop przy nim. Kupiłam ją około rok temu i około 6 miesięcy temu dostałam samca. Nie wiedziałam,że ona jest w ciąży ponieważ ani nie przybrała na wadze tak aby zobaczyć to gołym okiem. Dawałam im wieczorem jeść i zobaczyłam że jest obok niej maluch. To jest pierwszy "juniorek" jaki mi się urodził i chce dla niego jak najlepiej. :)

~~~
merch pisze:najprawdopodobniej o ile szczurek nie ma innych uszkodzen szczurkowi nie bedzie to przeszkadzalo, Dwudniowe maluszki szczurze sa tak male ze trudno sprawdzic czy napewno maja wszystkie paluszki.
Prawidlowa liczba paluszkow w przednich lapkach to 4 , kciuk jest silnie zredukowany.
Zgadza się. W tylnich łapkach i w przedniej prawej widać paluszki ale w lewej niestety nie. Innych "uszkodzeń" nie ma więc mam nadzieje że bedzię wszystko dobrze.
Ostatnio zmieniony pt paź 24, 2008 5:12 pm przez Paolma, łącznie zmieniany 1 raz.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Proszę o informacje

Post autor: merch »

Oddziel samca od samicy cociaz teraz jakby po ptakach , bo samica mogla miec ruje poporodowa i znowu byc w ciazy.
Paolma
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 24, 2008 2:25 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o informacje

Post autor: Paolma »

merch pisze:Oddziel samca od samicy cociaz teraz jakby po ptakach , bo samica mogla miec ruje poporodowa i znowu byc w ciazy.

Wiem,wiem. Oddzieliłam samca w ten dzień co sie urodził maluszek. :)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Proszę o informacje

Post autor: Buni@ »

Izabela napisał(a):
Nie do końca zrozumiałam, czy cały miot samicy składa się z jednego szczurka, czy też miot jest liczniejszy, ale jeden z osesków nie ma paluszków.
No właśnie. W miocie był tylko jeden osesek? Jesteś tego pewna? Nie jestem tak do końca poinformowana w tych sprawach, ale przeważnie rodzi się po ok.9-14 osesków. Przynajmniej tak wyczytałam.
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o informacje

Post autor: dziki_nomada »

Czy samica i samiec byli cały czas w jednej klatce? Przez pół roku szczury były razem, ale nie było młodych? I jak można nie zauważyć ciąży? Przecież poza przybieraniem na wadze są inne oznaki... Jeśli się wyjmuje samiczkę z klatki, to chyba widać, że jest jakaś "inna"? Nie wiem jak to jest u szczurów, ale choćby powiększone brodawki sutkowe. Mylę się? Raczej sama tego nigdy nie zobaczę, więc jestem ciekawa.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Proszę o informacje

Post autor: merch »

U szczurzych samic dlugo nie widac ciazy, jesli ktos nie ma doswiadczenia i ciaza jest mala to moze jej nie zauwazyc.
Paolma
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 24, 2008 2:25 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o informacje

Post autor: Paolma »

Czy mogę 5 dniowego malucha oddzielić od matki? I sama mu dawać jeść?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Proszę o informacje

Post autor: Nina »

Paolma pisze:Czy mogę 5 dniowego malucha oddzielić od matki? I sama mu dawać jeść?
Skąd to pytanie? Przecież poza mlekiem matki on nic innego nie je :-\
Minimum to 4 tygodnie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Paolma
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 24, 2008 2:25 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o informacje

Post autor: Paolma »

Czytałam że można samemu zrobić mleko dla niego. Bo miałam wrażenie,że matka go zostawiła ale to jednak była pomyłka. :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Proszę o informacje

Post autor: merch »

Dokladnie !!! 5 dniowy maluch umarlby bez matki. Mlode powinny byc z matka conajmniej 4 tygodnie a lepiej 5.

W przypadku smierci matki niektorym osobom na forum udalo sie odkarmic maluchy po 9 dniu , ale wymaga to bardzo duzo zachodu musialabys byc z maluszkiem caly czas i wstawac do niego w nocy , niektorym takie maluszki mimo takiej opieki umieraly. W 2 tygodniu zycia maluchy zaczynaja jesc pokarmy , ale i ta ich njwazniejszym pokarmem jest mleko matki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”