Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

Więc tak. Mam i zawsze miałam wiele zwierząt mam na ich punkcie bzika. Zwierzęta są moim całym życiem, one właśnie dają mu sens:) Czemu akurat szczury. Często bywa, że chciałabym mieć jakies zwierze, lecz czasem zachciwa mi sie go a po jakimś czasie juz o tym zapominam. A ze szczurami było inaczej bardzo chciałm je mieć, rodzicom zgrzędziłam przez ponad rok, ale się nie zgadzali. Więc pomyślałam, że nigdy się nie zgodzą i nigdy sie ich nie doczekam. Więc bez pozwolenia kupiłam jednego. Rodzice na początku nie byli zachwyceni lecz po jakimś czasie bardzo im sie spodobały. Mama cały czas mówi, że jakby wiedziała że szczurki są takie fajne to odrazu by je kupowała, a nie chomiki. A potem kupiłam drugiego mimo że mama tez na niego nie wyraziła zgody, no i tak właśnie mam szczurki:) Tylko szkoda że tak krótko żyją:(
Sczurki: Lajla(ok.7mies) i Kika(ok.5mies)
Mam również dwie koszatniczki: Lola(ponad 5 lat) i Tola(2,5 roku)
Kota: Filip(9 lat) czarny kocurek z białym krawacikiem:)
I rybki: imionek nie mają - gupiki, mieczyki, piskorki, rozbory, neonki i jeszcze kiedyś było mnóstwo innych. Gupiki i mieczyki hoduję. zawsze rodzą się przed wakacjami, a do oddania są ok. listopada. Lecz w 2008 nie miałam żadnych młodych rybek. Przeważnie mam kilkaset sztuk i sprzedaje je do sklepów zoologicznych:)
No i to na tyle z moich zwierzątek:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: maua_czarna »

No, to calkiem pokazne stadko roznych futrzakow i nie tylko :)
Pozdrowienia od naszych 9 ogonkow, no i czekamy na zdjecia calej gromady :D
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: Ivcia »

... Czekamy, czekamy ;) Ja najbardziej ciekawa jestem zdjęć kocura, bo moja Ciri też jest czarna z białym krawacikiem :) Poza tym imię Filip nadane kotu uważam za urocze.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

Zdjęcia niedługo będą:) Pozdro dla was:* waszych ogonków i innych futrzaków:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

Chciałam dodać, że właśnie dzisiaj kupiłam nową szczurunie ma jakieś półtora miesiąca. Jest bardzo słodzitka, towarzyska i odważna. Mam nadzieje że zaniedługo dam rade wkleić fotki:) Aha, Ivcia masz piękne szczurki:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: Ivcia »

Ojej, a jak wygląda nowa szczurka? Kupiłaś ją w sklepie zoologicznym?
Daj zdjęcia, jak tylko będziesz mogła :)
Bardzo dziękuję :-*
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: zalbi »

kupiłaś ją w zoologu?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: marlena91 »

Czekamy na fotki ;)
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

Tak, kupiłam ją w zoologu tak jak i poprzednie dwie szczurzyce. Chciałam tutaj z forum wziąść ale trudno jest się dogadać. Chciałam rudzielca i babka w sklepie powiedziała że jak bedą to przywiezie. No i przywiozła ja sie załapałam jeszcze tylko na ładnego rudego, ale okazoło się że samczyk no i był jeszcze jeden- moja mała- nie jest ruda, tylko biało-beżowa. Jest zdrowa i kochana. W zoologu babka powiedział mi że ma półtora miesiąca ale wydaje mi się ze jest chyba młodsza, ale nie potrafię tego stwierdzić bo nie mam porównania. Mam tylko problem z połączeniem, ale mam nadzieję że długo to nie potrwa. Jak miałam jedną szczurcie i kupiłam drugą to miedzy nimi było mniej więcej 6 tyg różnicy. W jeden dzień udało mi sie je razem połączyć. Ale teraz jest dużo trudniej bo są starsze(Lajla- trochę więcej niż 7mies. Kika- 6 mies.) Kika małą (Koko) raczej rzadko się interesuje ale krzywdy jej nie robi ani jak je puszczam(na łóżko, kanapę, stolik) ani w klatce małej Koko ani w klatce dużych. A z Lajlą jest już problem:( Jak sobie biegają na kanapie to raczej jej krzywdy nie robi ale jak juz do klatki wpuszcze to mimo że trzymam ręke żeby jej nic nie zrobiła to się na nia rzuca i ją gryzie. Pewnie broni swojego terytorium, ale ona jest taka malutka:( no i właśnie nie wiem jak można temu zaradzić. Na razie wypuszczam je razem na kanapę żeby się poznały to ją tam poliżą, powąchają. Jakieś rady żeby mi pomóc może macie !? bardzo bym prosiła:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: maua_czarna »

Paulina, a w jakiej kolejnosci wsadzasz szczury do klatki podczas laczenia? Myjesz wczesniej klatke, przemeblowujesz?
Bo jesli nie, to tu lezy problem! :) Odpowiedz, jak to wyglada no to pomyslimy co robic.
I nie spiesz sie przy laczeniu, czasami trzeba wiecej czasu ;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

Przeważnie duże samice są wklatce i wtedy daje dopiero małą, ale na odwrót też próbowałam. Nic nie zmieniałam w klatce, sciólki w tym czasie też nie wymieniałam. Najstarsza ostatnio jak wszystkie siedzą mi na kolanach zaczęła fukać na małą, gryzię ją. Mała troche piszczy ale szkodliwie jej nie gryzie. Pogryzie i przestaje. Do klatki przez ostatnie dni razem ich nie wsadzałam, ale to też z tego powodu, że u małej zauważyłam pasożyty. Byłam w piątek ze szczurkami u weta. Starszym obciął zęby. Pytałam się co z tymi pasożytami i powiedział że albo popsika fronotile, ale odmówiłam bo z tego co czytałam to szkodzi szczurką. Wet powiedział że zamówi specjalny proszek w hurtowni i jak przywiezie to mam przyjść. Myśle że da mi go do domu to nie będe miała problemu.

Dodałam fotki szczurków i moich innych zwierzaków na fotosik :) Proszę wchodzić i podziwiać :) najlepiej wejść na albumy. www.paulinka-pol.fotosik.pl :)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: maua_czarna »

Hmm...dla mnie Lajla wyglada bardziej jak miniaturowy hipopotam na tym zdjeciu :D

Co do reszty: najpierw wylecz mala, jesli nie chcesz miec chorego calego stadka, to chyba wiesz.
(jakie to pasozyty?)
Jesli chodzi o laczenie, to nie dziw sie, ze mala jest obiektem atakow, bo niestety zle przeprowadzasz laczenie :( Przeczytaj dzial o laczeniu, a tak na dobry poczatek:
Czyscisz cala klatke, przestawiasz poidlo, miske,ogolnie zmieniasz ustawienie w klatce tak, zeby jej dotychczasowe lokatorki nie czuly sie jak "u siebie". Najpierw wpuszczasz tam mala, zeby poznala otoczenie i dopiero pozniej, np. po pol godzinie dolaczasz reszte stadka. Wtedy powinno byc dobrze :)
Powodzenia w leczeniu, a pozniej w laczeniu :)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: zalbi »

możesz tez poprosic o potraktowanie wszystkich ivermektyną..

i nie łącz reszty stada z nową bo zarazisz wszystkie szczury.. a jeżeli już sie spotykały to poszukaj pasożytów również u reszty. i Ty też myj ręce po każdorazowym dotykaniu szczurów.

szczurom (liczba mnoga) - nie szczurą
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: paulinka93 »

hej:) odebrałam już proszek na pasożyty. Małą juz odpchliłam, juz nic nie ma i ładnie bawi sie z pozostałymi szczurkami:) Lajla małą jeszcze podgryza ale jest już lepiej:) zapraszam do ogladania fotek : paulinka-pol.fotosik.pl
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje zwierzaki i historia zdobycia moich szczurków:)

Post autor: unipaks »

śliczne masz szczureczki :)
a nie zrobiłaś małej kwarantanny przed połączeniem z resztą ogonków ? Źle by się stało , gdyby wszystkie cierpiały z powodu świerzbowca czy innego świństwa ...
Poczochraj je ode mnie ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”