[Wybiegi] problemy, propozycje,wahania itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Pawian »

a powiedzcie mi - czy moj schemat wypuszczania szczurka jest ok? (pierwszy post w topicu) czy aby nie za krotko ?
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: endru_ »

Wiesz tak jak niektorzy napisali wypuszczanie szczurasow na dluzsze przygody ma swoje wady :] Wiec tak okolo 4 godzin dziennie spokojnie starcza, i biorac pod uwage ze czasem podejdziesz pod klatke i sie pobawisz ze szczurasem :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: krwiopij »

'wystarczy' to dosc wzgledne pojecie... bo co szczuras na to? wiem, ze nie kazdy ma warunki, wiec nikogo nie chce krytykowac, ale osobiscie wydaje mi sie, ze im wiecej szczur ma wolnosci, tym jest szczesliwszy...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Alispo »

a u mnie jest roznie,biegaja ile sie da,24 h nie moga bo jeszcze musza sie podzielic czasem z mysza i papugami(no cyba ze ja jestem caly czas w pokoju i mam je na oku).Zamykam je na noc,bo Maja straszy zamkniete w klatce papugi przebiegajac kolo nich jak slodko spia..Gryzelda wiecej czasuspedza w klatce,za to Maja biegalaby caly czas-niedawno przez tydzien przychodzila do klatki tylko na moment by chwycic jakies jedzonko i juz jej nie bylo :wink:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Pawian »

juz raz chcialem ja wypuscic na 24 h i w nocy mi pogryzla kable do kompa
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: krwiopij »

zatem nalezy owinac kable specjalnym ochraniaczem... u mnie wszystkie sa w takich gietkich rurach..
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: ESTI »

Peszel się nazywa i można zakupić w markecie budowlanym. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: krwiopij »

ooo wlasnie... ja zapomnialam nazwy i musialam jakimis wymyslnymi opisami sie posluzyc... :lol: dzieki, ESTI... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Masterton »

Moje szczuraski (3 dziewczyny) + 1 kapturek biegają sobie po pokoju, przedpokoju i łazience. Wszystko mam oczywiście szczuroszczelne, tzn. pomieszczenia są bezpieczne dla zwierzaków. Pyszczek biega sobie zwykle kilka godzin, ale czasami jak ma otwartą klatkę nie ma ochoty wychodzić. Wczoraj znalazłam go w klatce u dziewczyn (oczywiście nie puszczam ich razem, on był w pokoju a one w przedpokoju).Zadziwiają mnie szczurze umiejętności, bo klatka stoi na wysokiej komodzie i raczej nie ma się tam jak dostać z podłogi. Natomiast Doyenne, Malina i New są jeszcze małe i biegają tylko pod moim okiem, średnio 2 godziny dziennie.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: myszka »

ja swoje staram się puszczać co dziennie wieczorem, ale tylko po moim pokoju, no i czasem na 1h czasem na dwiem a czasem nawet na 5 :) i myślę, że im to wystarcza ;)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Lulu »

ja niestety nie mieszkam sama... wiec w tygodniu puszczam Osame kiedy tylko moge i kiedy nie bedzie to przeszkadzalo moim wspolkokatorkom... za 2 godziny dziennie zawsze ma biegania... to takie miniumum... zazwyczaj jednak udaje mi sie wiecej :)

za to na weekendy wyjezdzam... albo do rodzicow (jak dzis) albo do chlopaka... i w weekendy (kiedy nie ma przym nie moich wspollokatorek :twisted: ) to biega praktycznie caly dzien :)
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

Wtr?cenie

Post autor: Manfred »

Ponieważ mam pytanie do tematu pozwolicie, że się wtrące.Bo ja niedługo mam szczura i mam dylemat czy póścić go tak żeby mogł sobie biegać dowolnie po pokoju czy nie, ponieważ wedłóg mojej mamy Ziutek może się gdzieś zaklinować lub uciec i wogule nie wrócić.Ale jakby zgłodniała to by wyszła no nie???
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Dona »

raczej tak, ale radzę Ci najpierw np. posiedzieć z nią w wannie i oswoić zanim puścisz ją luzem...
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Manfred »

A czemu akurat w wannie :?: :?: :?:
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

jak czesto wypuszczacie szczury

Post autor: Dona »

bo w wannie masz pewność że będzie łazić po Tobie, a nie ucieknie np. za łóżko :wink: no i z wanny raczej nie wyjdzie... załóż bluzę z szerszymi rękawami żeby ogonek się zmieścił i oswajaj :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”