Surowe jajka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Izaa

Surowe jajka

Post autor: Izaa »

Czyli z tego, co piszecie, wynika, że z w/w rzeczy mogę dawać mu tylko surowe jajko, tak?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Surowe jajka

Post autor: Ania »

Izaa: surowe jajko na pewno nie zaszkodzi a w poprzednich wypadkach zdarzaly sie 'reakcje negatywne'. Zoltko - co najchetniej jedza mlode szczury - ma bardzo wiele witamin, bialko z kolei najchetniej jedza szczury starsze - daj im w skorupce troszke bialka i zobaczysz jak beda sie oblizywac ;)
Na zoltko trzeba uwazac, zeby nie wylalo sie poza skorupke lub pojemniczek do karmienia, w trakcie gnicia straaaasznie smierdzi ;)
Z surowych rzeczy mozesz tez dawac warzywa i owoce (te bez duzej zawartosci witaminy C).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Izaa

Surowe jajka

Post autor: Izaa »

A jak zacznie chrupać skrupkę? :>
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Surowe jajka

Post autor: Ania »

Pewnie, niech chrupią, to sam wapń, tylko na zdrowie ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

Surowe jajka

Post autor: Gracja »

siema... mam pytanie... czy mozna szczurom dawać surowe jajko? :/ i czy mozna dawać im owoce z puszki?
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

Surowe jajka

Post autor: Multipla »

Myślę, że surowego jajka lepiej szczurasom nie dawać. Mogą zarazić się jakimś choróbskiem czy coś. Napewno za to możesz dawać im jajko gotowane. Z pewnością im nie zaszkodzi a bardzo posmakuje.
Co do owoców z puszki nie mam pewności, ale są to głównie cytrusy, których podawać szczurkom nie można, więc ich także jeść nie powinny.
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Surowe jajka

Post autor: oliwi@ »

Jajko surowe może być podawane. Ale w małych ilościch. Tak nap żeby sobie tylko troszku posmakowały. Nie wolno dawać za dużo. Ja wczoraj Mikiemu dałam troszku polizać i chętnie wcinał. Co do owoców z puszki, to nie za bardzo. Ja w sumie raz dałam Mikeimu kawałek brzoskwinki z puszki, on ją oczywiście zjał, ale jak na mój gust to za dużo tam cukru ;) Lepiej nie przedobrzać.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Surowe jajka

Post autor: Ania »

Jajko surowe - oczywiście, najlepiej w skorupce (poważnie!). szczur się namęczy, zeby dostać się do środka, mozna podać nadtłuczone.WAŻNE! Każde jajko, które chcemy podać na surowo musimy włożyć na sekundę do wrzątku (dosłownie na sekundę i dosłownie do wrzątku ;) ). To wybija salmonellę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Surowe jajka

Post autor: krwiopij »

a jak juz damy takie w calosci, trzeba bardzo uwazac, bo szczur lubia upaprac sobie w nim wszystkie 4 lapki i ogonek, po czym radosnie zamalowac cala okolice... ;) :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Surowe jajka

Post autor: Beeata »

to ja chyba jednak swoim nie dam jajka w calosci he,he.No chyba ze przed samym myciem klatki:)))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Surowe jajka

Post autor: lajla »

a aj chyba sprubuje :D przynajamiej floyd sie troche pomeczy ale jaka potem nagroda ;)
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

Surowe jajka

Post autor: Gracja »

Dzieki wam :) ja tez sprobuje... tzn.. nie ja, lecz moje szczurki :D
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

Surowe jajka

Post autor: Gracja »

O rety! ale sie rzuciły :D o mało co nie pozjadały sie o to jajko... ale oczywiście cala klatka wraz ze szczurkami była brudna ;) no nic... musiałam wymyć :D dzieki wam ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”