problem z pazurkami :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Lulu »

mozesz obciac to co jest przezroczyste... od razu widac jak sie blizej pazurkowi przyjrzec ;)
bobi i hagala
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 7:48 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: bobi i hagala »

a czy konieczny jest specjalny obcinacz taki jak dla psow czy wystarcza cazki??
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: blanka:*edi »

Ja obcinałam zwykłymi cążkami i było ok. Moim zdaniem nie potrzeba żadnego specjalistycznego obcinacza.
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Elly »

Ja moim pannom obcinam zwyklymi nozyczkami do paznokci :] Idzie mi coraz lepiej, bo ostatnio bardzo szybko nawet udaje mi sie to zrobic :] z przednimi tez sobie jakos daje rade, chociaz gorzej niz tylnymi [najwiekszy problem z Pysi przednimi pazurkami, bo ona sie wyrywa] ale jest ok :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Elly »

Moja Pysia chyba zaczęła sobie obgryzać pazurki, ma teraz idealnie krótkie, 'przycięte' tak, ze nie ma tej przezroczystej częsci. Ja przycinałam jej tylko końcówki, co by nie były tak ostre, a teraz widzę, że ma o wiele krótsze, więc chyba mogę się zacząć cieszyć :D Widziałam ostatnio jak Pysia memliła swoją łape w mordce, pewnie akurat gryzła pazurki :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Rooby
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 26, 2006 7:57 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Rooby »

Musisz go czyms zajac i wtedy ostroznie (najlepiej obcinaczem do paznokci) je obciąć. Tylko tam gdzie sa białe zeby nie uszkodzic naczynek (pazurki sa ukrwione blisko stopy). Najlepiej robic to częsciej(wtedy obcinasz same końcówki), bo jak się już pozawijają to jest trudniej. Daruj sobie wizytę u weta. Obcinanie jest łatwe. Śmiało !!!
paulinna
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 27, 2006 9:01 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: paulinna »

mojej kasi kiedys kolega obciął paznokcie. ja w ogóle nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/ a czy szczurkowi może się coś stać jeśli nie będzie miał zbyt często obciętych paznokci???
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Oleczka »

ja nigdy nie mialam problemow z pazurkami Mysi bo ona sama sobie ladnie je obgryza i jak je sobie obgryza i daje jej reke to i za moje sie zabiera :D ale ja jej tak nie dam hihi bo nie po to zapuszczam :D

hmm a co do tego czy cos sie moze mu stac jak juz by mial bardzo dlugie to pewnie troszke w chodzeniu by mu przeszkadzaly albo moglby sobie jakos zlamac co moglo by go troszke bolec
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
miniulka91
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 03, 2005 5:33 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: miniulka91 »

ja za najmniejszy ocinacz do pazurków dalam 12zł
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: milolosiu »

a może ma ktoś sposób jak przestać obgryzać własne paznokcie?? :drap: ;)

To chyba, jesli juz, temat do pogaduch.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pt lip 28, 2006 11:18 am przez milolosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
Lili_Marleen
Posty: 169
Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:12 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Lili_Marleen »

Mój szczurasek potrafił już wszystko przecierpieć po tym jak go zaczęłam regularnie kąpać. Pazurki to pestka ;) Wszystkim swoim zwierzakom obcinam pazurki gilotynką - raz dwa i po strachu. Kosztowała mnie chyba z 14 złotych. Tylko ważne przy obcinaniu jest to by uważać na naczynka - nie ciąć zbyt blisko. Raz przesadziłam i szczurasek pisnął i chwycił mnie ząbkami. Od tamtej pory dokładnie patrzę jak obcinam pazuraski :D
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Blue »

Mój szczurasek potrafił już wszystko przecierpieć po tym jak go zaczęłam regularnie kąpać. Pazurki to pestka ;) Wszystkim swoim zwierzakom obcinam pazurki gilotynką
kapiel to powazna sprawa, nie zapominajcie o tym(latwo o choroby) a pazury, to ja akceptuje :D
co prawda wygladam jakbym se zyly ciela, ale co tam ;)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Patha »

a można obcinać małymi nożyczkami? albo obcinaczem do paznokci? bo jak Pestka chodzi po dywanie to słychaćże mam za długie paznokcie (słychać , toznaczy że zaczepia o dywan dla wyjaśnienia :lol2:
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

problem z pazurkami :/

Post autor: maggie »

Hmmmm ja w sumie jeszcze nie sprawdzałam jak to u Meg wygląda, ale musze oblukać ;) Podobno szczurki sobie same też potrafią "poobcinać" ząbkami ;) Nie wiem jak to by było, Meg nie potrafi usiedzieć w miejscu :thumbleft:
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Patha »

maggie, naprawdę potrafią obcinać same? bo wiesz ostatnio tak nie zawadza o dywan...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”