Pierwsza wizyta u weterynarza

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Pierwsza wizyta u weterynarza

Post autor: sauatka »

Tagi: pierwsza, wizyta, weterynarza, weterynarz, lekarz, zachowanie


no wlasnie (na dniach) bede wybierala sie z moja Lola do weterynarza, obciac pazurki no i zapytac czy wszystko w porzadku z niom :twisted: tylko nie wiem jak zareaguje... jak np. wet wezmie ja na ree i "o jkie piekny szczurek", a ona mu zrobi kupke na rece :D ... chcialam zapytac jak wasze szczury zareagowaly na ten I raz u weta :?
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: ania85 »

wet to chyba jest przyzwyczajony do tego, że szczurki robią mu kupki ;)
przynajmniej dr.Wojtyś tak ma :P - zawsze mówi "ooo, jak kupka wielka" ;)
także myślę że nie będzie tak źle...

a co do reakcji, to chyba lepiej żebyś mała miała jak najbliżej siebie, żeby Cię czuła, bo moja jak nie ma mnie obok to piszczy i płacze, a jak mnie "czuje" to jest OK :)

pozdrowienia :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: Gosik »

Dobry weterynarz załatwi co trzeba sprawnie i w miarę możliwości bezboleśnie, więc nie powinno być bardzo źle.Moje oba szczury (mino że jeden był baaardzo energiczny a drugi jest bardzo spokojny) nie przezywały specjalnych stresów. I tak jak pisała Ania, bądź blisko. Z resztą pewnie sama zauważysz, że szczura będzie uciekać do Ciebie.
Pamiętaj też że szczurki mają krótką pamięć :) I szybko zapominają o takich incydentach
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: AniaP »

Moje szczuraski kupkę i siusiu robią u weta "na dzień dobry", tym się nie trzeba przejmować, a i wet nie zwraca na to uwagi, mój tylko mówi "no tak kupka musi być". Postaraj się tylko w miarę możliwości, żebyś to ty trzymała swoją szczurzyczkę przy ewentualnych zabiegach u weta. Szczurek czuje się wtedy spokojniejszy, pewniejszy. Moja Niuńka nic sobie nie da zrobić kiedy wet próbuje ją trzymać, jak trzymam ją ja od razu jest lepiej, choć też nie za dobrze, bo ostatnio wcisnęła mi się do rękawa i nie chciała wyjść a rękaw był trochę wąski :), do domu wracałam z wyprostowaną ręką, bo Niuńka doszła do łokcia i nie mogłam zgiąć reki a ona już u weta nie wyszła ;) cwaniara mała... dobrze że samochodem wracałam...
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Groszek robi siusiu gdy tylko laduje na stole,ale wte ma zawsze w pogotowiu reczniki papierowe gdy tylko nas widzi :lol: . Gdy szczur sie boi lub boli go cos (np.badanie/zastrzyk) wtedy odwoluje sie do wyzszych instancji i na stoliku laduje rowniez kupka (za razem z kilkoma towarzyszkami). Sadze ,ze kazdy wet juz nie jeden raz w zyciu psia/kocia/szczurza czy jakakolwiek inna kupke widzial, tylko ja sie zawsze czerwienie ze wstydu :oops: .Ale nie ma tego zlego,mam przynajmniej gwarancje,ze szczur sie nie posika w drodze powrotnej. (tak,moj tej lubi mi usztywniac reke siedzac w "lokciu" ;] )
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: Dona »

patrz na daty postów. Satanka była u weta w lipcu... :roll:
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Dona"]patrz na daty postów. Satanka była u weta w lipcu... :roll:[/quote] ojej,przepraszam, w koncu nikomu innemu to sie juz jakby cos nie przyda .lol.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: sauatka »

no tak... 'dzieciaczki' (Lola & Kaya) ni byly za bardzo zadowolone, uciekaly piszczaly. Naszczescie wiekszych stresow nie bylo bo to na szczescie tylko wizyta kontrolna... hmm kupki tez byly. masssssa :lol:
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: pomarańczowy jelcz »

kupki to najwyrazniej nieodlaczny element :lol: ,wiec sama widzisz,ze nie ma sie czym przejmowac jesli chodzi o reakcje weta.no i ciesze sie,ze mycholkom nic sie nie dzieje. wlasnie (tak troche nie na temat :oops: ) - holujesz maluchy do weta na "sobie" czy w transporterku?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: Banshee »

Siuśków nie było, kupek nie było, płaczu tez nie ale były rewelacyjne zabawy w Spiderraty :D
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: sauatka »

w kieszeni kurtki :) chyba ze jest zimno to wtedy zaopatrzam sie w transporterek 'wypchany' szamtkami :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: Lulu »

a moj nie kupka u weta... chyba za bardzo sie boi, zeby kupkac :lol:
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: blueangel28 »

a ja jak byłam u weta to zapytała jakie ma kupki , a mój szczurasek akurat kupke zrobił :)
a weterynarz się uśmiechnęła :) i mówi , że kupki ma dobre :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: Paul_Julian »

Florka jak była to zrobiła siku , i pani dr sie ucieszyła , bo od razu zamoczyła papierek lakmusowy w siuśkach i sprawdziła PH i takie wazne rzeczy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: wet :/ no nie wiem jak to bedzie :P

Post autor: idealnakombinacja »

Nie ma co się bać ;) wet ogląda dziennie tyle kup, że kilka szczurasowych nie zrobi na nim większego wrażenia ;) Tosiek ze strachu obsikuje całe łóżko ;)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”