przerwać kurację antybiotykową?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: ozi »

Mój Hektor od jakiegoś czasu kichał, miał taki charakterystyczny 'charczący' oddech więc byłam z nim u weta. Pani weterynarz najpierw kazała podawać calcium, ale w związku z tym, że nic to nie dało poszłam z Hektorem do niej drugi raz. Za tym drugim razem pani bez słów zrobiła mu dwa zastrzyki ??? . Jeden to antybiotyk - Lincospecin, drugi, przeciwzapalny Metacam. Po powrocie do domu znalazłam w Internecie, że lincospectinu raczej nie powinno podawać się szczurom, a tym bardziej młodym (Hektor ma 1.5 miesiąca). Ale generalnie stan się poprawił. Dopiero następnego dnia, po drugim zastrzyku, stało się coś dziwnego. Hektor miał straszne problemy z oddychaniem, nosek mu cały zsiniał, strasznie osłabł i generalnie wyglądało to tragicznie. Wieczorem po godzinach nawilżania powietrza i różnych inhalacjach Hektor znowu poczuł sie dobrze. Wetka powiedziała, że w takim razie trzeba zrobic przerwę jeden dzień a potem znowu zastrzyk - trzeci. Cała kuracja antybiotykowa to jakieś 4-5 zastrzyków. I teraz moje pytanie: chodzić z nim dalej na zastrzyki, nie chodzić? Dodam tylko że to juz trzeci weterynarz w moim małym mieście, u jakiego byłam więc znalezienie następnego (dobrego) weterynarza jest dosyć problematyczne

z gór dziękuję za wszystkie rady
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: odmienna »

moim zdaniem, zdecydowanie nie dawać tego leku!
Baytril mi przychodzi do głowy...ale to jeszcze trzeba doczytać.
No i koniecznie (o i le tego nie robisz)dawaj osłonę!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: nausicaa »

popros weta, zeby podal baytril, inna nazwa to enrobioflox, ewentualnie jesli nie ma (byly i takie przypadki...) moze byc doksycyklina. to, co sie dzialo szczurkowi to prawdopodobnie efekt podanych lekow, wiec kategorycznie nie pozwol zeby to dostal po raz kolejny. i upieraj sie przy swoim, bo weci jak to weci maja czesto chopla na swoim punkcie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: susurrement »

efektem podawania szczurom penicyliny może być nawet śmierć; skoro źle na lincospektin reaguje to natychmiast go odstaw, bo może się to skończyć tragicznie.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: ozi »

ok, wielkie dzięki wszystkim za radę :) szczuras na razie czuje się dobrze, bawi się, je, pije. Czasami tylko coś kichnie, momentami przystaje i zaczyna tak dziwnie świszczeć przy oddychaniu. Dzisiaj niedziela więc niestety wszyscy weci już nieczynni, ale jutro rano polecę. Czy oni będą chociaż wiedzieli jaką dawkę czy doksycykliny mu podać?
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: alken »

http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm tu masz tabelę leków, pokaż wetowi.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: przerwać kurację antybiotykową?

Post autor: odmienna »

Ja tylko dodam, że w tej tabeli, przy enro też jest uwaga, by nie podawać młodym szczurkom, bo o ile pamiętam istnieje ryzyko nieprawidłowego rozwoju kości rosnącego malucha. Ale to ryzyko nieporównywalne z tym, co mu zafundował lincospectin. I jeszcze raz powtórzę: probiotyk koniecznie! Bo pieronwie, co to dziadostwo mu w jelitkach nawojowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”