Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Post autor: Olcia5550 »

Mam takie pytanko co po zakupieniu/adoptowaniu szczurków trzeba robić? Chodzi mi po przyniesieniu ich do domu.
1. Na jaki czas trzeba je pozostawić w spokoju?
2. Kiedy najlepszy będzie pierwszy spacer po mieszkaniu?
To sa tylko takie małe pytania a proszę o więcej informacji.
Jak już był taki temat to proszę o link

nie mogłam się powstrzymać :P
alken mod
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Post autor: StasiMalgosia »

myślę że tu nie ma jakiegoś jednego super sposobu
my na początku zostawiamy je w klatce aż się uspokoją ile? trudno powiedzieć zależy od szczurka
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Post autor: Tili »

Ja dalam wszystkim jeden dzic, chociaz najmlodszy siedzial na mnie juz od pierwszego dnia. Zalezy czy szczurek czuje sie pewnie i bezpiecznie czy nie. Jedne potrzebuja tygodnia inne paru godzin, albo odrazu chca zwiedzac swiat. Tak jak ludzie. Masz dusze towarzystwa, ktora po wejsciu na impreze zawiera odrazu znajomosci, a masz ciche osoby, ktore potrzebuja miesiecy, zeby sie z kims zaprzyjaznic.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Post autor: mikanek »

Milion jest tych tematów, nie wiem w którym najlepiej zamieścić moje pytanie.
Dziś przyjeżdżają do mnie dwie panie szczurkowe myślę, że mają max 3 miesiące. Przejmuje je od ich obecnej właścicielki. Czytałam tu już sporo o oswajaniu , wybrałam metodę "na siłę", gdyż szczurki są młode. Tylko czy mam zabierać do siebie na kolana każdego szczura osobno czy dwie dziewczynki na raz??? Spędzać czas we trójkę, czy poświęcać każdemu szczurowi z osobna??
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Po przyniesieniu ich do nowego domu?

Post autor: Paul_Julian »

Jak sa młode, to nic na siłę. Takie ciekawskie brzdące same mogą przyjsc :) A czy razem czy osobno... Razem pewnie nie dasz rady, bo sie wiercą ;D Mozesz próbowac osobno, bo jednego latwiej upilnować i nie bedzie zainteresowanymy gdzie wędruje koleżanka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”