Karma dla fretki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

Karma dla fretki

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Czy szczur moze byc karmiony taką karmą dla fretek jak w Karusku( tym sklepie internetowym)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Karma dla fretki

Post autor: Angua »

Zamiast podstawowej karmy? Nie - fretka jest drapieżnikiem i ta karma jest spreparowana tak, zeby odpowiadała naturalnemu pozywieniu fretki, jakim jest mięso . Szczur jest w zasadzie wszystkożerny, ale to gryzon i podstawa jego pokarmu powinny być produkty pochodzenia roślinnego. jako uzupełnienie karma dla fretek pewnie by sie nadała, ale nalezy ja moim zdaniem traktowac tak samo jak mięso
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karma dla fretki

Post autor: sachma »

wydaje mi sie ze juz bardziej mozna powiedziec, ze karma dla krolikow mozeby byc dla szczurka.... co do fretek to bym nie byla tego taka pewna.... w sumie w mojej karmie jest karma dla krolikow, dla szczurow, slonecznik, orzeszki, dynia, kocia karma i herbatniki... chyba cos jeszcze.... poprostu duzo rzeczy, zeby dietka byla urozmaicona :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karma dla fretki

Post autor: krwiopij »

jako dodatek na pewno bylaby niezla... lepsza od karmy dla kotow... kosztuje tez sporo wiecej, ale ja w najblizszym czasie planuje zakupic...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KIRA ÂŁOBUZ

Karma dla fretki

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Ja nie chciałam nią zastąpić zwykłego pozywienia tylko dawać jako przysmak ! No właśnie tylko se 800g kosztuje koło 18 zł w sumie to nie drogo bo jako przysmak to to by wystarczyło na jakieś 5 mieś widziałam jeszcze coś takiego co jest dodatkiem zywieniowym dla fretki jest tam sporo witamin warzyw , owoców i mięso z kurczaka tylko drogie 200g 9 zł , ale wyprubuje ;)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Karma dla fretki

Post autor: Angua »

Tak szczerze mówiąc, to nie wiadomo, z czego robiona jest ta karma; być może jest lepsza jakościowo niż karma dla psów i kotów, ale ja wolę ugotowac specjalnie dla ogonów skrzydełko kurczaka, a warzywa i tak dostaja. Z dawania kociej i psiej karmy jako przysmaku zrezygnowałam, wole dac im coś po czym widać, z czego jest zrobione ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Karma dla fretki

Post autor: violet »

Znalazłam ostatnio w zoologu cos jakby konserwe dla fretek ( chyba z vitakraftu, nazywalo się "delikates costam" ;) ) .. czy myślicie ze moge to podawac ogonkom od czasu do czasu?
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Karma dla fretki

Post autor: nefretete »

od czasu do czasu-tak ;) , ale pamietaj, aby zapozanć się ze skladem takiej puszkowej karmy (jeśli nie jest tam składnik, który budzi twoje obawy-nie dawaj jej ogonkom)
nefretete
nula
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 24, 2005 12:31 am

Karma dla fretki

Post autor: nula »

Fretkowa karma zawiera bardzo dużo białka i tłuszczu. Dla szczurka w sumie jako przekąska się nadaje ;) , ale ostrożnie. Nadmiar freciej karmy powoduje tycie u szczurków, więc nie polecam ją dla ciurów, które są okrąglutkie.
Natomiast karma dla rekonwalestenta jak najbardziej.
Obrazek
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

Karma dla fretki

Post autor: Seidhe »

nie wiem czy było, ale czy szczur może jeść whiskas?oczywiście nie jako pokarm podstawowy,ale od czasu do czasu?bo wiem,że Marylin udało się czasem wyjeść z miski kotce mojej koleżanki mimo iż zawsze jej pilnowałam. nie wiedziałam czy może,a wolałam nie sprawdzać:) i chociaż nic jej nie było to i tak wole teraz zapytać.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Karma dla fretki

Post autor: Lulu »

[quote="Seidhe"]nie wiem czy było[/quote]

Najlepszy sposob by sie przekonac to PRZESZUKAC forum. Jako podpowiedz dam, ze wystarczy wpisac w SZUKAJ 'whiskas' lub zajrzec do spisu tresci.
Wtedy mozna znalezc odpowiedz na swoje pytanie i nie trzeba robic offow.
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karma dla fretki

Post autor: aneczka1-13 »

Ja mam takie pytanie odnośnie karmy dla fretek. Mi zostało po Kajtku sporo karym JR farm krokant. Tyle że to jest karma taka ogólno gryzoniowa nie długo mają do mnie przybyć 2 całkiem młode szczurki a ta karma jest tylko warzywna. Normalnie w karmie przeznaczonej dla szczurów jest mięso dlatego chciałabym kupić taką dla fretek żeby dosypać. czy w tym momencie to dobre rozwiązanie??
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karma dla fretki

Post autor: smeg »

Myślę, że tak ;) Chociaż równie dobrze mogłabyś też kupić kocią karmę dobrej jakości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karma dla fretki

Post autor: aneczka1-13 »

Ale sądzę że te dla fretek na pewno będą lepszej. Tym bardziej że to są maluchy z licznego miotu (urodziło się ich 21 sławny miot K sunrat)więc na pewno będą małe i chudziutkie.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Karma dla fretki

Post autor: Paula_13 »

Dawno mnie nie było na forum. Moje dwa grubasy mają się dobrze i są karmione właśnie karmą dla fretek. Były bardzo chudziutkie i dawałam im VL Rat Complete, ale nie przybierały mi na wadze i teraz dostają Karmę Francuską (chyba) Throlls. Jest świetna i bardzo trudno dostępna. Zaczęłam ją sprowadzać jak pracowałam w sklepie zoologicznym i teraz mam stały dostęp.
Są zdrowe, badane, nie mają jakiejś wielkiej nadwagi. I nie dały sobie już zmienić karmy. Zrobiły strajk głodowy a ja nie potrafię im odmówić :) Karma im zdecydowanie służy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”