SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Fam »

BRANIE DELIKATNIE W ZĄBKI CZUBKA PALCA WŁOŻONEGO DO KLATKI PRZEZ PRĘTY to raczej objaw sympatji, iskanie wlasciciela, lubi cie!!!!
za tęczowym mostem: Karolcia
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Livonia »

Tika spi jak ja chodze z nia na ramieniu;)
- podbiega skacze na reke lapie za palca pazurkami i czasem podgryza, po czym ucieka-->zlapalam cie teraz ty gonisz;) to rodzaj naszej zabawy...czy jak Tika urosnie to jej to przejdzie?
EtonDuea
Posty: 61
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 2:21 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: EtonDuea »

leżenie na plecach, nieruszanie się, zamknięte oczy, prawie nie widać, żeby oddychał - symulacja śmierci, jestem w śmiertelnym zagrożeniu, jak tak poleżę to "to" sobie pójdzie

długie czyszczenie się, ziewanie - całkowite odprężenie

wskakiwanie na półkę, zeskakiwanie, wskakiwanie, zeskakiwanie, wkawiwanie spadnięcie i tak w kółko i w bardzo szybkim tempie - moja Dimula tak robiła, gdy była w okresie ruji - zupełnie jakby jej odbiło... chociaż wariatką niezłą jest... ma to po swoim ojcu:D

wdrapywanie się z podłogi na kolana - weź mnie przytul lub chcę się dostać wyżej i zobaczyć, co tam jest:D
Łazarz - XI IV MMIII - IX I MMV
Teofano - XI IV MMIII - XXII VI MMV
Dilemma - XI VI MMIII - V VI MMV

Słomka - V XI MMIV - XXI I MMVI
Misereux - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Malutka - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Kimi Hi Take - XXXI V MMV - XXI I MMVI
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: max_misiu »

Hohoho - swietny taki "MINI SLOWNICZEK" ... szczerze - wiele rzeczy sie z niego dowiedzialem.. tzn niektore gesty sie domyslalem szczurka.. no ale wiele nowych poznalem.. dziekii :)
BB: 9124890
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Elf »

KIWANIE SIE CZERWONOOKICH PRZY WYPATRYWANIU - o juz, już prawie złapałem ostrość, na wszelki wypadek stanę na krawędzi

ŁAPKI ZACIŚNIETE W PIĄSTKI - nie denerwuj mnie, nie dotykaj!

WCHODZENIE POD INNEGO SZCZURA - jestem twoją przytulanką, zwróć na mnie uwagę / albo w relacji młody - stary szczur - jestem ci całkowicie podległy, moze sie nawet zaprzyjaźnimy [wszystkie moje nowe szczury "dorzucane" do klatki ze starymi tak właśnie się zachowywały]
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nisia »

A chwytanie za włosy, bluzkę, przyciąganie do siebie, wciąganie do klatki (bez gryzienia!) - no weź mnie, chcę się poprzytulać! (Fatka tak robi)
kasia_123
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 22, 2005 12:53 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: kasia_123 »

CHODZENIE I LIZANIE RĘKI - boje się, ale jestem zbyt ciekawski zeby schować się gdzieś (szczególnie u małych)
PODGRYZANIE, SKAKANIE, BIEGANIE - poszarp mnie troche, przecież jestem taki niedobry
...Jeden mach, jestem w snach
słodkich tak, że chciałbym tu zostać
łatwo jak piach jest je rozwiać
jeśli tylko prawdę chcesz poznać...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nisia »

Fatka wczoraj wieczorem rozwinęła swój repertuar:
Piiiii Piiiiiiiiiiii Piiii (to środkowe "piii" jest modulowane i trochę świszczące). Co to oznacza dowiedziałam się dzisiaj. Tęsknię..... Przytul mnie....
A poza tym zabawnie wczoraj wieczorem słyszałam jak Fatka piła - słychać było skrobanie zębami o koniec poidła po czym wciąganie łyka wody ;)
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

szczekanie

Post autor: dummy »

dzis moje szczurzyce jak zwykle sie leją. Przy czym kończy sie to lanie czyszczeniem Dżaby przez Zdenkę, kłapie zębiskami tak mocno(Zdenka), że Dżaba piszczy, ale jakoś dziwnie-takie szczeknięcia. Dziś Dżaba zaczepiała Zdenkę niczym pitbul, który wyszarpuje kawały mięsa w tyłka innego psa. Miotała się we wszystkie strony. Tylko że ona nie miała w pysku żadnej części ciała Zdenki, tylko robiła to przy jej biodrze w powietrzu(????) W ogóle skakała jak opętana i była w pięciu miejscach na raz. Wczoraj Zdenka wykonywała taniec kobry zaklinanaj przez zaklinacza-ogonem(gieła go we wszystkie stony), przy czym co jakiś czas uderzała nim o ziemię jak wiewiórka ziemna, ktora walczy z wężem(????) No i cóż znacza te zachjowania?;-) Może to jakiś przekaz z kosmosu?
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: merch »

Myśle ,ze ostrzega ciebie ,że budują autostrade i beą wyburzać ziemie :). Ewakuuj się :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Maksym »

Znowu taki temat? Zieeeeww...
--------------------------
Twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu. Proponuje sie powstrzymac od pisania podobnych uwag z Twojej strony. Nastepne wystepki pojda natychmiast do kasacji. /mod [WildMoon] edit.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nisia »

A ja mam chyba coś ze słuchem nocami :-(
Wczoraj słyszałam coś jak chrumkania, mlaskania itp., raz solo, raz w duecie. Za to jaki hałas robiły! Istne przedszkole! W pewnym momemcie poruszyłam się, ucichło, po czym znowu. Nie spojrzałam co jest grane, bo nie chciałam stresowac ogonków. Było ciemno...
A dźwięk lejącej się do gardziołka wody to już słyszę normalnie ;)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: sopocianka »

Hmm... Czy to pewne, że zgrzytanie zębami oznacza zadowolenie itp.? Właśnie gdzieś w internecie przeczytałam:

Kod: Zaznacz cały

"Wiele osób mylnie uważa, że zgrzytanie zębami to znak, że szczurek jest rozluźniony i podoba mu się, ale to niestety nie prawda. Często reaguje tak gdy jest podniesiony lub głaskany w nieodpowiednim momencie".
To jak z tym w końcu jest??
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Lulu »

to zalezy od szczura. ja bym nie generalizowala, ze zgrzyta tylko jak jest mu dobrze lub tylko jak jest zle. trzeba znac swojego szczura i odrozniac co to znaczy. u mnie zgrzytaja w roznych sytuacjach, ale spedzamy razem tyle czasu, ze latwo sie domyslic o co chodzi.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: merch »

Tez mi sie raczej ze zdenerwowaniem i czujnościa kojarzy niz z zadowoleniem.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”