Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Rat-fan1
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 7:32 pm
Lokalizacja: UK

Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Rat-fan1 »

Witam,
Mam problem z nauczeniem moich szczurkow zeby do mnie przychodzily na zawolanie. Probowalam im dawac przerozne smakolyki, oraz je glaskac ale nic nie dziala. Uzywalam komend chodz lub wolalam kazdego po imieniu ale takze nie chcialy przyjsc.
Juz nie wiem co mam robic, mam je 2 miesiace.
Prosze o pomoc. :'(
Maniek i Henio, moje male ogonki <3
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: macik001 »

A próbowałaś zwykłego cmokania?
Mój przychodzi na cmokanie jak mu sie zachce, a najczęściej na "ćććć".
Po każdym cmoknięciu i po tym jak przyjdą daj im jakiś smakołyk :)
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Marcysia. »

I na cmokanie chyba najlepiej faktycznie :)
spróbuj najpierw cmokać jak przychodzisz do klatki z jedzeniem na przykład, i później w ogóle jak chcesz je wypuśćić. Nauka nie powinna trwac długo :)
no i im bardziej skomplikowane imię, tym gorzej. A dwa miesiące-wiesz, najpierw muszą się też dobrze oswoić :)
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
Rat-fan1
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 7:32 pm
Lokalizacja: UK

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Rat-fan1 »

Jeden ze szczurkow(Henio) jest spokojniejszy niz ten drugi (Maniek). Szczurki sa juz dosc oswojone, chociaz jezeli chodzi o chodzenie na podlodze lub gdzies indziej, to sa przestraszone i zazwyczaj odrazu przybiegaja do mnie na ramie. Zawsze kiedy wypuszczam je zeby sobie pochodzily, to na zachete daje im mandarynki, ktore bardzo lubia. Wiem ze oswajanie ich jest wazne, i ze nie powinno sie ich do niczego zmuszac ale chciala bym zeby bezstrosko biegaly po domu, chociaz mam kota.Ostatnio nawet, Maniek do niego potrzedl, co mnie bardzo zdziwilo. Kiedy juz sie zorientowal co to, odrazu do mnie przybiegl. A kot, wogole na nie niereaguje. :D
Maniek i Henio, moje male ogonki <3
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Marcysia. »

Możesz też spróbbować zaczynać je wołać jak juz do Ciebie biegną, tak mi się wydaje, że to może podziałać. Ale nie każdy szczurek nauczy się przychodzenia po imiemiu. chyba ze obydwa zaczną reagować na jedno, to tez bardzo możliwe :)
jednak na cmokanie najłatwiej chyba.
powodzenia życzę ;)
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: ratslove »

Moje szczury też nie przychodzą na imiona. Przychodzą czasem, kiedy mają ochotę ;), na cmokanie, ale zawsze, ale to zawsze przyjdą na potrząsanie jakimś pudełkiem (z dropsami, kolbami etc.). I tego akurat nie trzeba ich wcale uczyć. Więc możesz spróbować ;D
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Lupushia »

Rat-fan1 pisze: na zachete daje im mandarynki, ktore bardzo lubia.
NIE WOLNO DAWAĆ SAMCZYKOM CYTRUSÓW! Nie ważne, czy to mandarynki, pomarańcze czy cytryny. Cytrusy zwiększają wielokrotnie u samczyków ryzyko raka - radzę zmienić przysmak.
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
Rat-fan1
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 7:32 pm
Lokalizacja: UK

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Rat-fan1 »

Lupushia pisze:
Rat-fan1 pisze: na zachete daje im mandarynki, ktore bardzo lubia.
NIE WOLNO DAWAĆ SAMCZYKOM CYTRUSÓW! Nie ważne, czy to mandarynki, pomarańcze czy cytryny. Cytrusy zwiększają wielokrotnie u samczyków ryzyko raka - radzę zmienić przysmak.
Dziekuje za informacje, nie wiedzialam. Naszczescie dalam im mandarynke pierwszy raz dobiero w ta sobote. Dziekuje :)
Maniek i Henio, moje male ogonki <3
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Lupushia »

Rat-fan1 pisze:
Lupushia pisze:
Rat-fan1 pisze: na zachete daje im mandarynki, ktore bardzo lubia.
NIE WOLNO DAWAĆ SAMCZYKOM CYTRUSÓW! Nie ważne, czy to mandarynki, pomarańcze czy cytryny. Cytrusy zwiększają wielokrotnie u samczyków ryzyko raka - radzę zmienić przysmak.
Dziekuje za informacje, nie wiedzialam. Naszczescie dalam im mandarynke pierwszy raz dobiero w ta sobote. Dziekuje :)
Myślę, że ten raz im nie zaszkodził :P
Staraj się też nie podawać zwierzakom owoców i warzyw z dużą ilością witaminy C - szczurki same sobie ją wytwarzają.

Co do przysmaków - możesz wypróbować, co zwierzakom smakuje najbardziej. Są do nabycia też specjalne biszkopciki i dropsy dla gryzoni, ale one są drogie i niektóre smakują bardziej włacicielom niż zwierzakom :D
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przywolywanie Szczurkow ! (trudny przypadek)

Post autor: Paul_Julian »

Lupushia - można podawać miąższ cytrusów i niewielka ilość. Szkodliwa substancja znajduje sie w tej białej skórce.
Mielismy któregoś razu małą burzę mózgów na ten temat, nawet pisałem do Karen z Ratguide :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”