CHROBOTANIE????!!!HELP

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

CHROBOTANIE????!!!HELP

Post autor: zuzkaaa »

Moje małe szczurki dziwnie chrobocą. Mają zmierzwione futerko i wolno chodzą. Na początku objawy te zaobserwowałam u jednego szczurka 3 tygodniowego(wczoraj), dzisiaj kolejne dwa mają to samo. Dodam, że mam dużo szczurów i nie chce żeby się zaraziły. Chociaż za cholerę nie wiem co to jest. Jutro idę do weta, ale nie wiem czy teraz tych "chorych" nie przenieść do innej klatki.To przeziębienie czy jakieś zapalenie płuc?

Co to może być???!!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: CHROBOTANIE????!!!HELP

Post autor: Paul_Julian »

Może być przeziębienie, może być zapalenie płuc. Tu cały temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=171&t=30923 i tu jescze z filmikami http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=32626

Do weta wez najlepie wszystkie (jesli dasz rade). U takich 3 tyg. brzdąców nie mozna stosowac enro, ale może wet bedzie mial inny antybiotyk.

Mogły sie uczulić na ściółkę ( jesli nie są na reczniczkach) , i potem łatwiej o chorobę płuc. Wg mnei nie ma sensu ich rozdzielac , bo sie zestresują. Daj im do gniazdka butelkę z gorąca wodą , niech sie grzeją i wibowit do poidełka.
Jesli masz możliwosc dzis pojsc do weta - to idz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

Re: CHROBOTANIE????!!!HELP

Post autor: zuzkaaa »

Teraz już cztery są w takim stanie. Jeżeli nie więcej. Boję się, że jak jutro wstanę i wybiore się do weta będę musiała zabrać z 10.
Kurde takie malutkie są biedaczki. :( :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: CHROBOTANIE????!!!HELP

Post autor: Paul_Julian »

Bezwarunkowo wez wszystkie, bo resztę trzeba osłuchać. Tylko dobrze opatul http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28674

Zamiast enrobiofloxu ( baytril) mozna podawać biseptol ( jest w syropie na recepte).
Enfobioflox jest niewskazany dla młodszych niz 2 miesiące, bo może powodowac zahamowanie wzrostu kośćca.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”