Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

:) Witam !!

Od 3 dni jestem szczęśliwą posiadaczką "ogonka". W zoologicznym nie potrafili mi powiedzieć czy dziewczyna jest w ciąży czy nie (podobno rodziła jak kilka innych w tym sklepiku, bo była razem z innymi szczurkami i młodymi w jednej klatce), już drugiego dnia okazało sie, że jednak jest w ciąży. U niej widać to w szczególności ponieważ jest całkiem łysa (chyba rasa fuzz -ma minimalne wloski i kręcony wąsik).
Macie tutaj piękne forum. Szczerze mowiąc wypowiadam się w takiej formie po raz pierwszy.Jak wszystko dobrze pójdzie i Kleo urodzi i nie odrzuci mlodych byłabym wdzięczna gdyby maluchy znalazły fajne domki. :D
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: klauduska »

jak rodziła już niedawno, to odchowanie kolejnego to dla niej masakra będzie.
pomyśl o uśpieniu części miotu, zostaw 2-3 maluchy mamusi, żeby i one były silne i mama mogła spokojnie je odchować.
usypianie może być ciężką decyzją, ale uwierz tak będzie o wiele lepiej dla zwierzaków.
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: noxa »

Moment, Fuzzica, z zoologicznego w Szczecinie... Czy ty ja kupiłaś w "zoologu" w Realu na Struga?!
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: Vesper »

I co z maluchami?
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: klauduska »

odchowała i się pyta czy to fuzzy czy nie ..
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: kasia26 »

No właśnie, co z miotem? pewnie właśnie z nieszczęsnego reala ze struga... za jedynie 30 zł sztuka, ledwo żywa, ale zawsze to sztuka.
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: noxa »

kasia26 pisze:No właśnie, co z miotem? pewnie właśnie z nieszczęsnego reala ze struga... za jedynie 30 zł sztuka, ledwo żywa, ale zawsze to sztuka.
Dodaj do tego że "sztuka" karmiona byle jak w szczególności jak na samice która ma młode. (cytat z obsługi "zoologa" : "Ale przecież szczur to szczur, może jeść wszystko więc karma dla każdego innego gryzonia całkowicie mu starczy.") I do tego w kolejnej ciąży (raz po raz bo po co rozdzielać szczurki!) z bratem/ojcem/synem.

Dlatego pytanie "co z miotem" jest tu najtrafniejsze w sumie, maluchy nie dość że na 99% obciążone dość mocno genetycznie to jeszcze matka przed i w trakcie ciąży niedokarmiona...

Mam tylko nadzieje że skoro już są, to przynajmniej w miarę zdrowe...
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

noxa pisze:
kasia26 pisze:No właśnie, co z miotem? pewnie właśnie z nieszczęsnego reala ze struga... za jedynie 30 zł sztuka, ledwo żywa, ale zawsze to sztuka.
Dodaj do tego że "sztuka" karmiona byle jak w szczególności jak na samice która ma młode. (cytat z obsługi "zoologa" : "Ale przecież szczur to szczur, może jeść wszystko więc karma dla każdego innego gryzonia całkowicie mu starczy.") I do tego w kolejnej ciąży (raz po raz bo po co rozdzielać szczurki!) z bratem/ojcem/synem.

Dlatego pytanie "co z miotem" jest tu najtrafniejsze w sumie, maluchy nie dość że na 99% obciążone dość mocno genetycznie to jeszcze matka przed i w trakcie ciąży niedokarmiona...

Mam tylko nadzieje że skoro już są, to przynajmniej w miarę zdrowe...


Dzieciaki mają 4 tygodnie, jest ich pięć trzy szarawe i dwa białasy. Dzieki forum wiem jak karmić mamuśke i maluszki żeby rosły zdrowo. Czy obciążone genetyczbie to nie wiem. Ale są żwawe radosne i ganiaja po klatce średnio co 3 godzinki (czasem śpią:) W poniedziałek jade do weta sprawdzic które to chlopy żeby rozdzielic towarzystwo. Kleutowej chce zostawic towarzystwo. Mam nadzieje że dla reszty znajde domki jak nie to druga klateczka i zostają wszystkie u mnie :)
tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

tayga77 pisze:
noxa pisze:
kasia26 pisze:No właśnie, co z miotem? pewnie właśnie z nieszczęsnego reala ze struga... za jedynie 30 zł sztuka, ledwo żywa, ale zawsze to sztuka.
Dodaj do tego że "sztuka" karmiona byle jak w szczególności jak na samice która ma młode. (cytat z obsługi "zoologa" : "Ale przecież szczur to szczur, może jeść wszystko więc karma dla każdego innego gryzonia całkowicie mu starczy.") I do tego w kolejnej ciąży (raz po raz bo po co rozdzielać szczurki!) z bratem/ojcem/synem.

Dlatego pytanie "co z miotem" jest tu najtrafniejsze w sumie, maluchy nie dość że na 99% obciążone dość mocno genetycznie to jeszcze matka przed i w trakcie ciąży niedokarmiona...

Mam tylko nadzieje że skoro już są, to przynajmniej w miarę zdrowe...


Tutaj jest zdjęcie maluszkow ale dodane na szybko i nie wiem czy sie udało niestety nie jestem zbyt dobra w te klocki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f99 ... c7397.html

Dzieciaki mają 4 tygodnie, jest ich pięć trzy szarawe i dwa białasy. Dzieki forum wiem jak karmić mamuśke i maluszki żeby rosły zdrowo. Czy obciążone genetyczbie to nie wiem. Ale są żwawe radosne i ganiaja po klatce średnio co 3 godzinki (czasem śpią:) W poniedziałek jade do weta sprawdzic które to chlopy żeby rozdzielic towarzystwo. Kleutowej chce zostawic towarzystwo. Mam nadzieje że dla reszty znajde domki jak nie to druga klateczka i zostają wszystkie u mnie :)
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: kasia26 »

Chyba łysolce będą co?

A w jakim wieku była dziewczyna gdy ją zakupiłaś?
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

kasia26 pisze:Chyba łysolce będą co?

A w jakim wieku była dziewczyna gdy ją zakupiłaś?

Okolo pol roku. Ale tacy z nich znawcy że nie daję wiary.
Chlopaki od dziewczyn oddzieliłam. Weterynarz chyba się zna, ale jak im podwozie obejrzalam ze trzy godzinki po weterynarzu to i tak dalej nie mam pewności. Jajka im jeszcze nie zeszły a ta trzecią dziórke u dziewuszek to ciężko wypatrzeć
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: smeg »

Możesz zrobić zdjęcia podwozia i wrzucić tu na forum, pomożemy ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: kasia26 »

Ojć to już chyba wiem o którego szczurka chodzi, z jednej strony to dobrze że ją wyciągnęłaś... jeśli mamy na myśli to samo miejsce to mała ma min. 10 miesięcy i to jej 3 miot w ciągu ostatnich trzech.. od dawna mówią każdemu że ma pół roku, ale ileż można mieć pół roku. Także zadbaj o biedaczysko najlepiej jak tylko jesteś w stanie. Sporo przeszła ...
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

kasia26 pisze:Ojć to już chyba wiem o którego szczurka chodzi, z jednej strony to dobrze że ją wyciągnęłaś... jeśli mamy na myśli to samo miejsce to mała ma min. 10 miesięcy i to jej 3 miot w ciągu ostatnich trzech.. od dawna mówią każdemu że ma pół roku, ale ileż można mieć pół roku. Także zadbaj o biedaczysko najlepiej jak tylko jesteś w stanie. Sporo przeszła ...

Jejku. To sie dałam wmanewrować.
Ale nie żałuję!! Kleo jest cudna choć trochę cykorzasta. Dzieciaki jej sie udały bardzo. Z tym podwoziem to nie tak prosto zrobic dobrą fotkę. Najlepiej chyba będzie w świetle dziennym bez flesza bo inaczej widać tylko biale placki.
Spróbuje jutro:)
Mam chlopaczkow w osobnej klatce (płec potwierdzona przez weta) zaraz spróbujke dodać zdjęcie.
Jak tylko im wlozyłam hamaczek cała trójka sie do niego wgramolila. Jak śpia wyglądają przesłodko.
tayga77
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 4:57 pm

Re: Kleo ze Szczecina niedługo mamą?

Post autor: tayga77 »

tayga77 pisze:
kasia26 pisze:Ojć to już chyba wiem o którego szczurka chodzi, z jednej strony to dobrze że ją wyciągnęłaś... jeśli mamy na myśli to samo miejsce to mała ma min. 10 miesięcy i to jej 3 miot w ciągu ostatnich trzech.. od dawna mówią każdemu że ma pół roku, ale ileż można mieć pół roku. Także zadbaj o biedaczysko najlepiej jak tylko jesteś w stanie. Sporo przeszła ...

Jejku. To sie dałam wmanewrować.
Ale nie żałuję!! Kleo jest cudna choć trochę cykorzasta. Dzieciaki jej sie udały bardzo. Z tym podwoziem to nie tak prosto zrobic dobrą fotkę. Najlepiej chyba będzie w świetle dziennym bez flesza bo inaczej widać tylko biale placki.
Spróbuje jutro:)
Mam chlopaczkow w osobnej klatce (płec potwierdzona przez weta) zaraz spróbujke dodać zdjęcie.
Jak tylko im wlozyłam hamaczek cała trójka sie do niego wgramolila. Jak śpia wyglądają przesłodko.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/392 ... 86ec2.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”