problemy neurologczne

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

szukałam tematu i nie znalazłam

Czy jest możliwe ze po upadku zaczeły sie problemy neurologiczne?
Czerniak był zawsze sprawnym szczurem - jako jedyna potrafiła skoczyc z biurka na klatke a teraz normalnie wrak szczura. Nie jest wstanie nawet na łóżko się wspiąc bo traci równowagę, jak myje plecki również - łapkaimi sie posługuje lecz niechętnie trzyma jedzenie w łapkach ale wtedy jak jest za drobne zeby je o ziemie oprzec lub o przedramionka:(
Problem sie zaczol po niedzielnym upadku z hamaczka w wyniku bójki. W poniedziałek jak do domu wróciłam szczur wygladał jak kukiełka oczy całe w porfiryie postawiłam ja na biurku pupka jej sie zatoczyła tyłem chodziła asekuracyjnie.
W pospiechu poszlismy do weta od piesków i kotków gdzie dostaliśmy Enobioflox oraz Dexametsan. dzisiaj szczur tez jest osłabiony, niby biega i walczy ale nawet 6 tygodniowe malce mi ja obaliły;/ na łóżko próbowala sie wspiąc i spadła, na próbe dałam jej psiego chrupka jesc jadła ale oparła go o łapki a nie trzymała w łapkach, jak było jej niewygodnie to dopiero wzieła go w łapki.

Napiszcie mi co podejrzewacie proszę tymczasem idziemy do medicavetu.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

albo niunia ma guza przysadki albo obrzęk mózgu...
jakie sa kolejne etapy przebiegu guza przysadki narazie niunia uzywa łapek do jedzenia ale ma osłabione i opóźnione reakcje.
Czy powinnam jej kupić niską klatkę? czy trzymać w starej ze stadem?
Jesli Lucrin nie podziała to czego mam sie dalej spodziewac? kiedy uspić :'(
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

jeszcze pytanie ile powinnam dawac jej witaminy B6?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problemy neurologczne

Post autor: smeg »

Ja rozkruszałam tabletkę i podawałam szczyptę proszku z jakimś gerberkiem. B6 ponoć ciężko przedawkować. Czyli to jednak nie skutek upadku z hamaczka? Guz przysadki przecież nie powstałby nagle na skutek uderzenia... http://ratguide.com/health/neoplasia/pi ... _tumor.php - tu masz artykuł o guzach przysadki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

jeszcze niwiadomo co to jest sa 2 opcje:
1. spadła przez tego guza jak sie biły
2. w wyniku upadku ma obrzęk mózgu
wszystko bedzie wiadomo po piątkowym odstawieniu sterydu
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

matko... to co ona dostaje moze jedynie zwiekszyc komfort jej zycia do momentu az eutanazja bedzie konieczna :'(
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

kolejne pytanie
tam nie ma nic odnośnie Lucrinu i mozliwości zahamowania rozwoju guza...
ile zyja szczury po zdiagnozowaniu tego syfa bo z tego co na forum widze to tydzień - miesiąc...
mam dylemat czy jej nie uspić lepiej
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: problemy neurologczne

Post autor: tinanka »

Miałam dwie dziewczynki z guzami przysadki, po zdiagnozowaniu żyły jeszcze ponad miesiąc na sterydzie ale poprawiło im się znacznie i miesiąc na lekach wart był tego. Klusunia nawet zaczęła jeść dwoma łapkami, jak nigdy przedtem.
Jeśli Twoja ma guza przysadki to steryd powinien zadziałać, choć w Twoim przypadku skłaniałabym się jednak na upadek i wylew bądź coś w tym rodzaju.
Trzymam kciuki za miziaka, oby się jej poprawiło.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

no własnie zamiast sie poprawiac to sie pogarsza obawiam sie ze to jednak przez upadek...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: problemy neurologczne

Post autor: nausicaa »

na guza przysadki dawaliśmy też borgal. on zmniejszy stan zapalny. a dr Rzepka nie dawała akurat sterydów.
wiekszość moich szczurów odeszło (musiałam uspić) na guza przysadki właśnie. jeśli wylryjesz wcześniej, to będą żyły ok miesiąc- do 1,5. ja nie odzielam od stada, ale dokaramiać trzeba mokrym 3-4 razu dziennie: gerberki, papki, nutridinki. na czas jedzenie oddziel, bo jej zabiorą.
potem jak już widać, że szczur ledwo łąpie kontakt z otoczeniem, jest osowiały, tylko śpi (moje dużo jeszcze łaziły), to wtedy będziesz wiedziała, że uśpic.
aha, może byc jeszcze objaw przy tym guzie- że szczur dużo sika i ma takie bardzo zasikane futerko pod brzusiem. ale nie u wszystkich tak być musi.

to nadal może być obrzęk mózgu, ale to po jakimś czasie powinno zejśc, chyba, że jest jakiś stały uraz.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

narusicaa zdecydowane dzisiaj ja usypiam bo cierpi. rozmawiałam telefonicznie z dr Kasia i jest to problrm neurologiczny ale nie guz przysadki bo Lucrin powinien przynieść poprawę
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy neurologczne

Post autor: sylwiaj »

no własnie zaraz jade dac jej chyba najpiękniejzy prezent jaki jestem jej dac na tą chwilę.
Lucrin i steryd zostały podane azem zeby wykluczyc guza przysadki lub potwierdzic by móc szybciej dzialac ale niestety...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”