Od wczoraj sporo kicha

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Od wczoraj sporo kicha

Post autor: quatroo »

Moje szczurki miesiąc temu zaczęły kichać co jakiś czas, poczekałem parę dni i nie przechodziło.Zabrałem je do mojego sprawdzonego weta do którego chodzę z nimi i weterynarz bardzo dobrze je zna.Osłuchał je dokładnie i było wszystko w porządku a kichanie to lekkie przeziębienie, ale przepisał mimo tego antybiotyk na wszelki wypadek.Dawałem im przez tydzień, po jakimś czasie było wszystko super, kichanie ustało.Natomiast jeden mój szczurek zaczął kichać dość głośno wczoraj i kicha aż do teraz, ma tak że kicha co 30,40sek dość głośno.Mimo tego ma apetyt, bawi się i biega z drugim szczurkiem ale martwi mnie to kichanie.Podaję im regularnie co dziennie po jednej kropelce echinacey i zlizują je tak że mam pewność że zjadły.Nie wiem co zrobić, w pokoju mam troszkę chłodno ale kaloryfery grzeją, staram się dogrzewać piecykiem elektrycznym.Mimo tego boję się o zdrowie szczurka.Jakieś porady ? sugestie ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: Paul_Julian »

A nie ma uczulenia na ściółkę ? Wypucuj klatkę, daj reczniczki papierowe i sprawdz reakcje za kilka dni.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: quatroo »

No to tak, zmieniłem karmę i ściółkę na takie które zawsze im dawałem.W sumie to dalej jest tak samo.Szczurek biega i bawi się z drugim, zachowuje jak by był zdrowy, ma ogromny apetyt i chęci do zabaw, dalej jest towarzyski bardzo ale nie pokoi mnie to kichanie.Przejawia się to mniej więcej atakami 3-4 razy na dobę które trwają od 5-15 min, jest to kichanie które nie brzmi zbyt przyjemnie.Miesiąc temu byłem z nim u weterynarza który osłuchał szczurka i wszystko było w jak najlepszym porządku, przepisał jednak antybiotyk bo szczurek był lekko przeziębiony.Jak myślicie, iść z nim jeszcze raz żeby go osłuchał i zbadał czy nie napatoczyła się jakaś choroba ?
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: quatroo »

Obrazek
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: quatroo »

Byłem dzisiaj u weta z swoim Niutkiem.Wet osłuchał i ma troszkę płucka zawalone ,jest przeziębiony ale nic groźnego, po prostu wdała się jakaś infekcja a ze względu na jego wiek 1,7 miesięcy przechodzi to gorzej niż młodsze osobniki.Dostał antybiotyk drogą igłową i teraz ja mu przez parę dni muszę robić zastrzyki czego nie znoszę no ale trzeba byle by było wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: akzi »

to powodzenia trzymamy kciuki :)
ale ogromny ten twoj szczuras :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Od wczoraj sporo kicha

Post autor: quatroo »

Dziękuję :) Oby było co raz lepiej bo chciałbym żeby Niutek żył wiecznie :) Jest przekochany i bardzo ale to bardzo towarzyski, spokojny i z każdym szczurkiem którego przeżył zawsze potrafił się świetnie dogadać.Inteligentny, reaguje na imię, wolno, nie wolno, wszystko rozumie :) Mój najwierniejszy przyjaciel :) Co do rozmiarów to fakt , takie bydle z niego jest hehe

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”