Schudła i straciła apetyt

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
druidka
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 05, 2011 2:01 pm

Schudła i straciła apetyt

Post autor: druidka »

Moja Skadi miała zawsze duży apetyt. Musiałam zostawić moje pociechy na 5dni w domu, bo jechałam na zajęcia terenowe. Jak wróciłam to strasznie schudła, nie ma apetytu i jest niespokojna... Czy to może być spowodowane jakąs chorobą?
Bestia najgorsza zna trochę litości. Ja nie jestem bestią, więc jej nie znam.
William Shakespeare

http://druidka.yum.pl
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schudła i straciła apetyt

Post autor: Hanka&Medyk »

Jak najbardziej może. Im szybciej zobaczy ją weterynarz, tym lepiej, a tak na szybko możesz kupić Sinlac (w Rossmanie i większości hipermarketów) - taka kaszka bezlaktozowa i bezglutenowa, wysokoenergetyczna - oraz Nutridrink (tylko w aptece). Powinny dać jej trochę energii do czasu wizyty.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
druidka
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 05, 2011 2:01 pm

Re: Schudła i straciła apetyt

Post autor: druidka »

Jeśli chodzi co dalej się dzieje: Nie je i prawie już nie chodzi, przewraca się nawet jak siedzi, oczka ma mocno zaropiałe. Byłam u weterynarza i dał jej zastrzyki wzmacniające i mam ja karmić strzykawkę z glukozą... Może ktoś spotkał się już z tym. Proszę o rady!
Bestia najgorsza zna trochę litości. Ja nie jestem bestią, więc jej nie znam.
William Shakespeare

http://druidka.yum.pl
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Schudła i straciła apetyt

Post autor: Niamey »

druidka pisze:Jeśli chodzi co dalej się dzieje: Nie je i prawie już nie chodzi, przewraca się nawet jak siedzi, oczka ma mocno zaropiałe. Byłam u weterynarza i dał jej zastrzyki wzmacniające i mam ja karmić strzykawkę z glukozą... Może ktoś spotkał się już z tym. Proszę o rady!
Skąd jesteś? Być może ktoś będzie mógł Ci polecić dobrego specjalistę od szczurów. Co było w tych zastrzykach wzmacniających? Jeśli jakieś witaminy, to nie ma co liczyć na poprawę. To są poważne objawy, być może neurologiczne. Konieczne jest konkretne leczenie, może steryd, antybiotyki, jeśli to guz przysadki, to jeszcze inne leki.

Na dokarmianie dobrze się nadaje sinlac, to taka kasza dostępna w aptekach, drogieriach i supermarketach albo nutridrink - do kupienia w aptece (jest w postaci płynnej)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Schudła i straciła apetyt

Post autor: Niamey »

*kasza --> kaszka
Awatar użytkownika
druidka
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 05, 2011 2:01 pm

Re: Schudła i straciła apetyt

Post autor: druidka »

Mieszkam w okolicach Wolsztyna i Sulechowa. Niestety nie wiem co było w tych zastrzykach, bo była z nią moja mama u tego weterynarza, ponieważ ja miałam egzaminy. Wiem, że to dobry lekarz, ale nie wiem czy aż tak dobrze zna się na szczurach. Jutro do niego zadzwonie.
Bestia najgorsza zna trochę litości. Ja nie jestem bestią, więc jej nie znam.
William Shakespeare

http://druidka.yum.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”