Coś a`la "cyrkowy obłęd".

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Coś a`la "cyrkowy obłęd".

Post autor: kovanaszakira »

Nie wiem czy umieszczam wątek we właściwym dziale.
Zauważyłam u swojego szczura dziwne zachowanie, podobne do tak zwanego "cyrkowego obłędu" (pierwsze skojarzenie, które przyszło mi na myśl i najlepiej obrazuje tą sytuację) - to pełne frustracji, stereotypowe, bezsensowne, powtarzające się zachowanie.
Pierwszy raz obserwuję coś takiego, nigdy wcześniej żaden z moich ogonków nie zachowywał się w ten sposób.
Mała (gdy nie jest zajęta spaniem, bądź jedzeniem) stoi w miejscu i wykonuje powtarzające się ruchy głową na boki.
Ponadto często odstaje od grupy, mało biega, nie wykazuje chęci do poznawania nowego otoczenia. Kiedy wypuszczam ją z całym stadem najczęściej zaszywa się gdzieś w kącie, podczas gdy reszta przewraca mój pokój do góry nogami.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Jest to normalne czy może to objaw jakiejś choroby?

Może zwyczajnie jestem przewrażliwiona, ale chciałam się kogoś poradzić, bo zwyczajnie mnie to zaniepokoiło.
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Coś a`la "cyrkowy obłęd".

Post autor: noovaa »

Czy szczurek ma czerwone oczka ?


Szczurki z czerwonymi oczkami gorzej widzą... Przy ruchach na boki "łapią ostrość", to częste u czerwonookich.

A to że nie ma ochoty rozrabiać z resztą, też nie musi nic znaczyć ;). Może po prostu taka już jest.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Coś a`la "cyrkowy obłęd".

Post autor: kovanaszakira »

Tak! Jako jedyna ma czerwone oczka.
Och, to mnie uspokoiłaś. Dziękuję :)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”