Ponowne oswajanie (?)

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
RedCarpetMiki
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 21, 2012 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa

Ponowne oswajanie (?)

Post autor: RedCarpetMiki »

Witam! Moje szczurki mają już nieco ponad rok, przygarnęłam je gdy miały ok. 3 miesiące. Oczywiście popełniłam podstawowy błąd, bo kupiłam je w sklepie. Już na początku sprzedawczyni powiedziała mi, że będą z nimi problemy, ale nie zraziłam się tym.
Mason czasem miewał jakieś prześwity miłości, biegł do mnie, kiedy wchodziłam do pokoju, zaś Mojżesz zawsze pałał chęcią mordu, raz nawet kiedy chciałam go złapać i włożyć do klatki, rzucił się na mnie. Kiedy wyjechałam w te wakacje na tydzień, sytuacja się pogorszyła. Są strasznie bojaźliwe i agresywniejsze niż wcześniej. Kiedy tylko się ruszę, chowają się w kątach klatki.
Czy jest jakiś sposób żeby poprawić nasze relacje? Mam je zmusić do swojego towarzystwa np. w wannie i ponownie je oswoić?
Mason i Mojżesz. Mają ciągłego focha, chyba za swoje imiona ;/
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Ponowne oswajanie (?)

Post autor: iku »

dziwne, że znają Cię od tylu miesięcy, a po tygodniu zdziczały... może nie w wannie, ale spędzaj z nimi czas, jeśli są nauczone, to noś je na ramieniu, w kapturze, rękawie czy kieszeni bluzy wypuszczaj na wybiegi po pokoju czy łóżku i siedź z nimi, niech sobie włażą na Ciebie i przyzwyczajają z powrotem do Twojej obecności :)
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ponowne oswajanie (?)

Post autor: devlish »

One są oswojone, ale najwyraźniej nie do Ciebie. Musisz je na siłę brać na ręce, pod ubranie itd...ale niestety grozi Ci to dotkliwym pogryzieniem. Nie zrażaj się. Polecam też sporo z nim rozmawiać by poznawały Cię po głosie....może wtedy będą mniej krwiożercze.
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Ponowne oswajanie (?)

Post autor: BlackRat »

No właśnie na siłę moim zdaniem może w tym przypadku przynieść skutek odwrotny od zamierzonego, jako że ogonki gryzą. Jeśli zacznie je na siłę wyjmować, będą gryźć i bać się jeszcze bardziej.
RedCarpetMiki, przeczytaj tematy o oswajaniu, tam jest sporo wskazówek [http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489]. Myślę, że lepszą metodą dla Twoich gryzaków będzie "po dobroci", czyli np. mów do nich często spokojnym głosem, siadaj przy otwartej klatce tak, by mogły na Ciebie wyjść i nie uciec na podłogę (dobrze byłoby założyć coś z długim rękawem, i podsuwać szczurkom taki 'tunelik' do klatki, tylko ze schowaną ręką), przygotuj smakołyki, które będziesz im dawać tylko za dobre uczynki, jak np. wejście Ci na kolana lub do rękawa, etc... Poczytaj, zastosuj się, być może da to jakiś skutek (choć to faktycznie sporo czasu minęło odkąd są u Ciebie, ale może jednak się uda ;]).
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”