Wapienko Vitapol

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frankuś
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:42 pm

Wapienko Vitapol

Post autor: Frankuś »

Ostatnio kupiłam szczurkom wapienko firmy Vitapol o smaku jabłkowym, wszystko było by dobrze gdyby nie to, że w wapienku były larwy i jajka chyba moli........ no co zrobić, trzeba było wyrzucić....
Dzisiaj mama kupiła podobne wapienko Vitapolu (w bardziej zaufanym sklepie) o smaku jabłkowym ale z ziarenkami, takie bardziej urozmaicone, mama mówiła, że wszystko jest okej, że sprawdzała, ja patrzę a tam to samo co poprzednio: larwy i jaja moli.... :-\ po prostu można zwariować.

Więc patrzcie co kupujecie szczególnie na wapienka Vitapolu!!!!

Ktoś może z Was miał podobnie i jakie wapienka polecacie (firma)?
Franka + & Mańka
Awatar użytkownika
mrocznykaktus
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 3:54 pm
Numer GG: 9750986
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: mrocznykaktus »

Ja swoim ogonom wapienek nie kupuję bo i tak ich nie ruszają ;) Ogl kupiłam im z dwa wapienka i nie znalazłam tam robali, chociaż w trocinach już tak. Vitapol nie jest dobrą firmą... od nich kupuję tylko kolby :P
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: smeg »

Trzeba było iść do sklepu i poprosić o zwrot pieniędzy, zazwyczaj nie ma z tym problemu ;) Mi się raz zdażyły jakieś dziwne robaczki w owocach z Herbal Pets - pokazałam w sklepie, pieniądze otrzymałam. Sama mam wapienka z Vitapolu, bezsmakowe, ale nie było w nich żadnego robactwa. Szczury ich prawie nie tykają, tylko jedna ze szczurzyc ostatnio zaczęła podgryzać, ale to chyba dlatego, że jest chora. Ogólnie wapienko nie jest jakimś niezbędnym dodatkiem dla szczura, chyba że zauważysz, że np. gryzie ściany - wtedy może to oznaczać, że brakuje mu wapnia ;) Równie dobrze możesz więc nie kupować żadnego.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: Malachit »

smeg pisze:chyba że zauważysz, że np. gryzie ściany - wtedy może to oznaczać, że brakuje mu wapnia ;)
A to też zależy, moje mają wapienko a ściany gryzą i tak ::)

U mnie też wisi zwykłe, bez dodatków, chociaż właśnie wisi i raczej nie jest ruszane. Zauważyłam, że raczej młode szczurki (a i to nie wszystkie) wyżywają się na wapienku, z czasem im przechodzi.
Wyszukiwarka nie gryzie
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: tuśka »

kupiłam kilka dni temu właśnie te oto wapienko ale na szczęście nie było w nim gratisów :D
u mnie wapienko schodzi tylko u młodych i starych szczurów. te pośrednie mają zawsze je gdzieś ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: Bandziornooo »

ja mialam juz wapienka czyste bez dodatkow, potem z ziarenkami jakimis a ostatnio kupujac w zoologu hurtowo mase smakolykow i pierdół dla moich wsiórków kupiłam wapno, jak sie okazało dopiero w domu z dodatkiem skórki pomarańczowej... z tego co wiem nie powinno sie jej dawac bynajmniej samcom. moi byli srednio zainteresowani sama skórką, wapono czasem podgryzą, jednak ostatnio widze że mimo ze maja wapono, kostke soli i mase innych pierdow lubia podgryzac mi scianę :D nie wiem czego to kwestia w koncu wapno maja, moze podoba im sie struktura na ścianie i wystające z niej "dziogi" :D nie wiem, w kazdym razie na odcinku obok kanapy pozbawili sciane tej ozdoby:D hihi
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: gosja1 »

Moje od małego uwielbiają wapienka, pomimo zbilansowanej diety. Nie wiem, z czego to wynika :P Zeszło mi już chyba z 5 wapienek odkąd szczury są u mnie.
Od zawsze kupuję Vitapol. Chyba tylko jedno, z chrupkami warzywnymi, było inne.
Wapno pasuje im, szczególnie wtedy, kiedy nie jest stacjonarne, a da się je nosić. Albo chociaż przesuwać ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: Bandziornooo »

to maszwyjatkowe szczury, moje gdy nie było stacjonarne służyło za... toaletę :D
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: gosja1 »

Właściwie teraz jedno mają "leżące", a drugie "wiszące". Oba są mocno eksploatowane :P Na starość już im chyba całkiem odbiło. Mniejszemu się w sumie nie dziwię, bo je większość miękkich rzeczy odkąd go choroby rozkładają, ale ma w sobie na tyle siły, aby zęby ścierać. Duży chyba po prostu tak z biegu zżera wszystko co napotka.... ;D
W każdym razie nigdy nie spotkałam się z molami w wapienkach Vitapolu i jestem mocno zaskoczona. Może to wina konkretnego sklepu? Dziwne mi się wydaje, aby mole jakoś szczególnie upodobały sobie wapna...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: alken »

gosja1 pisze:Moje od małego uwielbiają wapienka, pomimo zbilansowanej diety. Nie wiem, z czego to wynika :P
może go nie jedzą tylko się nad nim znęcają ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: gosja1 »

alken, ostatnio rzeczywiście bardziej się znęcają (zostaje bardzo dużo pyłu i kawałków), ale wcześniej zjadały :P
W sumie mi to nie przeszkadza, ale jest śmieszne, bo właśnie raczej słyszę, że szczury na wapno nie za bardzo lecą :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: last.drop.of.blood »

A dzisiaj kupiłam wapno, ale z DAKO-ART, a dokładnie Bio wapno. Póki co jedzą, u mnie w mieście, nawet nie ma wapienka z Vitapolu. :P
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: alken »

bio wapno :D tak btw to wapno chyba nie może nie być bio, czego to ci producenci nie wymyślą :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: Sky »

alken pisze:bio wapno :D tak btw to wapno chyba nie może nie być bio, czego to ci producenci nie wymyślą :)
Alken, skoro może być makaron, woda, mąka bio (w większości to tylko ładniejsze opakowanie i wyższa cena :P) to dlaczego by nie przerzucić trendu na zwierzaki, przecież miłośnicy zwierząt na pewno są tacy bio :D Może to wapno z jakiś bio skał z bio obszarów?
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Wapienko Vitapol

Post autor: last.drop.of.blood »

Kupując to nawet nie patrzyłam na nazwę- wapienko, to wapienko, byleby to jadły. 8)
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”