CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Selua101 »

Witam :)
Mam zamiar rozmnożyć mojego wąsatego Dumboska (cycek, na profilowym, rasa-jeśli ktoś nie wie-bardziej przyjazna i łatwiej oswajalna niż inne szczurki). Chciałam najpierw dowiedzieć się, ile by było osób chętnych, bo zapewne będzie to miot ok. 10 szczurkowy i chcę wiedzieć, czy napewno mianować Cycucha tatusiem.
Dla zainteresowanych - Cycek to zdrowy, przyjazny szczur, żadnych upośledzeń ani nic z tych rzeczy. Trochę tchórzliwy, ale to sprawa charakteru ;) nigdy nie chorował, jest młody, ale jeśli znajdą się chętni to rozmnożę go jak będzie starszy i zdolny do spłodzenia zdrowych i wesołych maluszków :3 warunki są u mnie dobre, dostaje porządne jedzonko, są zadbane, klatka regularnie myta :) żadnych robali, chorób ani alergii - kto chętny niech pisze w komentarzach, najlepiej poda swój nr telefonu żebym mogła się skontaktować (albo pisać mi na prywatnym, jak ktoś nie chce podawać tel. Publicznie), ile maluszków mógłby wziąć i ewentualnie jakiej płci :3 czekam na odpowiedzi niecierpliwie i pozdrawiam! :3
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO (Warszawa)

Post autor: Selua101 »

Selua101 pisze:Witam :)
Mam zamiar rozmnożyć mojego wąsatego Dumboska (cycek, na profilowym, rasa-jeśli ktoś nie wie-bardziej przyjazna i łatwiej oswajalna niż inne szczurki). Chciałam najpierw dowiedzieć się, ile by było osób chętnych, bo zapewne będzie to miot ok. 10 szczurkowy i chcę wiedzieć, czy napewno mianować Cycucha tatusiem.
Dla zainteresowanych - Cycek to zdrowy, przyjazny szczur, żadnych upośledzeń ani nic z tych rzeczy. Trochę tchórzliwy, ale to sprawa charakteru ;) nigdy nie chorował, jest młody, ale jeśli znajdą się chętni to rozmnożę go jak będzie starszy i zdolny do spłodzenia zdrowych i wesołych maluszków :3 warunki są u mnie dobre, dostaje porządne jedzonko, są zadbane, klatka regularnie myta :) żadnych robali, chorób ani alergii - kto chętny niech pisze w komentarzach, najlepiej poda swój nr telefonu żebym mogła się skontaktować (albo pisać mi na prywatnym, jak ktoś nie chce podawać tel. Publicznie), ile maluszków mógłby wziąć i ewentualnie jakiej płci :3 czekam na odpowiedzi niecierpliwie i pozdrawiam! :3
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: wiewi »

Rozumiem, że nie jesteś zarejestrowanym hodowcą? Wiesz, że nie należy rozmnażać szczurów?
Tutaj na forum nikt od Ciebie szczurów nie kupi.
A Dumbo to tylko wygląd a nie rasa, a już nie "lepszy" charakter....
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Selua101 »

Niekoniecznie kupienia, i dumbo jednak różnią się charakterem. Mam paru znajomych, którzy długo zajmują się szczurami, i już po zachowaniu szczurów i tym, co mówią, widać, że to jednak jest rasa. Czytałam o tym... Ale nie chcę się kłócić
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: klimejszyn »

rozmnażając szczury tak o, bo będą 'ładne i można na tym trochę zarobić' krzywdzisz szczury. sprowadzasz na swiat upośledzone genetycznie szczury, które prędzej czy później będą umierać w męczarniach. niektóre naprawdę bardzo młodo. po co ?
zwierzak nie powie ci, że nie chce. nie warto swoim widzimisię krzywdzić niczemu winnych zwierząt.

i nie, dumbo to nie jest rasa. i charakter szczura nie zależy od jego uszu czy ubarwienia, a jedynie od danego szczura. tak jak człowiek - nie wszyscy rudzi są wredni, nie wszystkie blondynki głupie i nie wszyscy z odstającymi uszami są dyslektykami.
bardzo mało wiesz o szczurach, a o genetyce - domyślam się - nie wiesz nic.
żeby rozmnożyć zdrowego szczura trzeba znać kilka pokoleń wstecz.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Selua101 »

No dobra, przepraszam ;p
Nie wiedziałam o żadnych upośledzeniach czy coś, ale teraz to się przestraszyłam. Chciałam przeprosić za niepotrzebne nerwy na mnie ^^"
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
Awatar użytkownika
Raila
Posty: 214
Rejestracja: śr cze 10, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Raila »

Bzdura. Wygląd uszu nie wpływa na zachowanie i charakter zwierzęcia. Co innego dobra socjalizacja i wychowanie w odpowiednim stadzie. Szczur to szczur, niezależnie od wyglądu zewnętrznego. To nie pies, gdzie każda rasa ma inny wygląd i inną specjalizację. Szczur to jeden gatunek, w obrębie którego potworzyły się różne odmiany, tyle. I nie mówię tego tylko z teoretycznej wiedzy, ale i praktycznej, którą potwierdza moje stado :)

Nikt na tym forum nie popiera rozmnażania nie rodowodowych szczurów. Jest ich ciągle zbyt dużo do adopcji, żeby przyklaskiwać ludziom, którzy chcą je mnożyć dla jakiś własnych celów i widzimisię. Poza tym, czy Twój szczur ma towarzysza? Szczury to zwierzęta silnie stadne i potrzebują kompana do życia. Adoptuj jakiegoś biedaka, który szuka domu, a nie sprowadzaj na świat minimum dziesiątkę malców, o niepewnym zdrowiu (bo zdrowy ojciec nie gwarantuje zdrowego miotu).
A balanced person has rat on each shoulder.
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: klimejszyn »

spokojnie, ważne, że dotarło do Ciebie, że rozmnażanie szczurków nieznanego pochodzenia jest wielką szkodą dla gatunku ;)
od tego są hodowle zrzeszone, które rozmnażają tylko zdrowe linie, dążąc do tego, żeby szczury żyły jak najdłużej, wolne od paskudnych chorób, które sprawiają wiele cierpienia.
można często niestety zauważyć, że szczurki ze sklepu zoologicznego czy z pseudohodowli (np reklamujące się jako domowa hodowla) umierają bardzo młodo i ciężko chorują.
mam nadzieję, że wybiłam Ci pomysł rozmnażania szczurków z głowy raz na zawsze :)

a jeśli masz tylko jednego szczurka - zaadoptuj mu drugiego, tej samej płci, ponieważ szczurki są silnie stadne :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Selua101 »

Spokojnie, są dwa, Cycek i Miras :D i tak, napewno wybliście mi to z głowy. Raaany, ale mi teraz głupio, jeszcze raz przepraszam :D przed chwilą poczytałam sobie trochę o tym całym kazirodztwie w zoologicznych i nieźle speniałam...
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: xiao-he »

NO i ja takich ludzi lubie - którzy nie kłócą się beznadziejnie tylko rozumieją o co chodzi :D
No to rozumiem że temat do zamknięcia?
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Selua101
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:15 pm

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Selua101 »

Najlepiej usunięcia, bo się wstydu najadłam ;p
Moje pierdoły:
Mirek - Obrazek Cycek - Obrazek
SZCZOR MNIE OBSIKOŁ
To uczucie kiedy przychodzi do Ciebie szczur w przebraniu policjanta i zjada Ci wszystkie gofry ;/
Cytrynkaa
Posty: 101
Rejestracja: śr sie 01, 2012 10:10 pm
Numer GG: 39273470
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: Cytrynkaa »

To nic do wstydu, ważne że zrozumiałaś że postąpiłabyś źle :)
Ze mną: Dyzia Daisy Kotek: Psotka :)
Za TM: Felcia [*]
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: fixatiffka »

jezuu drogi, tyle jest szczurów rozmnażanych w zoologach jak popadnie, rozmnażanych przez pseudohodowców (choć ja do licha nie wiem, gdzie to ogromne zyski z tego?), tyle stworzonek które już są na świecie w za małych klatach, niedożywione, samotne często, będące zabawkami-przedmiotami w rękach dzieci i ich bezmyślnych rodziców, umierające szybko z powodu chorób genetycznych spowodowanych przypadkowymi krzyżówkami z osobnikami spokrewnionymi... przecież szczur się nie poskarży, nie powie, że go boli... będzie cierpił w milczeniu... ci wszyscy ludzie mają krew na rękach
może ja ci zapłacę? chwilowo mnie stać, tylko nie rozmnażaj ich PROSZĘ
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: wiewi »

A Ty przeczytałaś resztę postów?
Dziewczyna nie wiedziała, miała prawo. Ale jest na szczęście jedną z tych mądrych osób które słuchają dobrych rad.
Niektórzy powinni brać z niej przykład :)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CHĘTNI do kupienia małych szczurasków DUMBO

Post autor: fixatiffka »

tak, przeczytałam, i nie miałam na myśli atakowanie jej bezposrednio, tylko podanie powodów na nie...
i cieszę się, że zmieniła zdanie.
ale może kiedyś jakiś pseudohodowca tu wejdzie i to przeczyta... i też zmieni zdanie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”