Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pushekk
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 27, 2012 10:33 am

Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Pushekk »

Dzisiaj gadałam z mamą na temat adopcji szura ... błagałam ją non-stop przez około 2 tygodnie.
Zgodziła się... tylko, że szczury muszą być przynajmniej dwa, a jak jej to powiedziałam, to krzyknęła głośno " O nie nie! " i po temacie ... próbowałam z nią dojść do porozumienia, bo nie rozumiem o co jej chodzi. Powiedziała tylko, że dwa szczury będą 2x bardziej śmierdzieć. Jak jej tłumaczyłam, że szczury nie śmierdzą wcale, to wyszła z pokoju i tak skończyła się nasza rozmowa :(

Miałam kiedyś królika, a że mama ma czuły węch, to mówiła że śmierdzi ( w sumie była to trochę prawda), nawet po sprzątaniu klatki i tak śmierdziało!

Ponoć szczurki są czystsze i mniej śmierdzą ...
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: mikanek »

Szczury czuć zdecydowanie bardziej niż królika...i fakt, że nawet przy częstym sprzątaniu jest specyficzny zapach. Szczury znaczą siebie nawzajem a także różne przedmioty w domu swoim moczem
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: akzi »

ja moich szczurów wcale nie czuję, chyba ze im nie sprzątne tydzień
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Pushekk
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 27, 2012 10:33 am

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Pushekk »

mikanek pisze:Szczury czuć zdecydowanie bardziej niż królika...i fakt, że nawet przy częstym sprzątaniu jest specyficzny zapach. Szczury znaczą siebie nawzajem a także różne przedmioty w domu swoim moczem
samiczki też ? bo ja bym chciała 2 samiczki
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: mikanek »

Tak samiczki.
Ja sprzątam 2-3 razy w tygodniu i wydaje mi się, że jest czysto. A jednak ludzie mnie odwiedzający czują "specyficzny" zapach.
Moja mama podobnie jak Twoja ma strasznie czuły nos, kiedy mnie odwiedza czuć jej tylko szczurami, za to królik jej pachnie owocowo ::)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Pushekk
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 27, 2012 10:33 am

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Pushekk »

mikanek pisze:Tak samiczki.
Ja sprzątam 2-3 razy w tygodniu i wydaje mi się, że jest czysto. A jednak ludzie mnie odwiedzający czują "specyficzny" zapach.
Moja mama podobnie jak Twoja ma strasznie czuły nos, kiedy mnie odwiedza czuć jej tylko szczurami, za to królik jej pachnie owocowo ::)
a ile masz tych samiczek ?
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Jay-Jay »

Pushekk pisze:a ile masz tych samiczek ?
w podpisie 4
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: mikanek »

Obecnie mam 3 ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: noovaa »

Ja mam 8 szczurów + jeden tymczasowo. Czasem zdarza się że mam więcej tymczasowo, bo regularnie mam jakieś bidy szukające domków... Bywa że mam koło 20 szczurów w jednym pokoju i 2-3 klatkach. Przy codziennym sprzątaniu, nie śmierdzi. ... Przy dwójce wystarczy codziennie przetrzeć półki, co kilka dni wymienić hamaki, przy dobrej ściółce wymieniać ją co 1-2 tygodnie .. i nic nie będzie czuć ;) ... żeby tylko konsekwentnie sprzątać.

Szczury nie śmierdzą same z siebie ... szczury śmierdzą kiedy mieszkają w brudnej klatce.

Pokaż mamie to:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: smeg »

2 szczury nie śmierdzą 2 razy bardziej, bo i tak musisz sprzątać tak samo często, jak jednemu ;) Ale to nie zmienia faktu, że śmierdzą, jeśli nie posprzątasz. Na samo sprzątanie musisz poświęcić codziennie ok. 20 minut (+ generalne mycie klatki mniej więcej co tydzień), jeśli nie jesteś na to gotowa, to lepiej odpuść sobie szczury. Nie przekonuj mamy argumentem, że "szczury wcale nie śmierdzą", ale tym, że będziesz im sprzątać tak, żeby nie śmierdziało ;) Da się to osiągnąć, sprzątając często i nie używając drewnianego wyposażenia w klatce (nasiąka moczem i nie da się go odszorować). Ja mam 11 szczurów i po generalnym sprzątaniu przez ok. 2 dni ich nie czuć ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: pannaczarna »

2 szczurki to nie jest większy problem niż gdyby był jeden. Spróbuj mamie jakoś uświadomić że 2 będą czuły się o wiele lepiej. Wytłumacz jej że ogonki to zwierzątka stadne i że dla nich życie w pojedynkę nie jest dobrym rozwiązaniem.
Jeśli chodzi o smrodek to zależy tylko od tego jak je będziesz trzymać w sensie na jakiej ściółce. Ja moje ogonki trzymam na ściólce PINIO i jestem z niej bardzo zadowolona. Bo jeśli chcesz je trzymać na trocinach to niestety smrodek będzie.
Daj potem znać co i jak :)
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
bartek18
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 26, 2012 9:44 am

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: bartek18 »

u mnie to nie przejdzie:)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: noovaa »

Na każdą wymówkę rodzica, można znaleźć dobry argument. Jeśli rodzic nie potrafi / nie chce logicznie rozmawiać z własnym dzieckiem, słuchać sensownych argumentów to bardzo przykre :( .. Można spróbować uświadomić też to rodzicom ... że skoro dziecko nie mówi "chcę i już", to rodzic nie powinien odpowiadać "nie bo nie".
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Jay-Jay »

musi przejść jeśli naprawdę chcesz te szczury
ja moich rodziców już niemal od roku męczę ale męczę i tak jakby szwy puszczają na zatwardziałym mózgu, który myśli że albo ciury są ohydne lub śmierdzą
jak widzisz mija niedługo rok a ja dalej się trzymam jak rzep psiego ogona
nawet jeśli uda ci się przekonać mamę to i tak nawet z miesiąc powstrzymaj się od wzięcia takiej odpowiedzialności
ja miałam szansę aby mieć już je i żeby teraz razem z nimi cieszyć, ale miałam wątpliwości, bałam się że będzie tak jak z moimi rzeczami że kupie je i zostawię więc zrezygnowałam i dopiero ostatnio zrozumiałam że ja naprawdę chcę je mieć :)
więc do niektórych rzeczy trzeba .... hmmm dorosnąć? nie nie nie mieć na nie czas ;)
Obrazek
Pushekk
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 27, 2012 10:33 am

Re: Jak przekonać mamę na dwa szczury ?

Post autor: Pushekk »

Jutro pogadam z rodzicami i napiszę jak się rozmowy potoczyły ... ewentualnie dacie mi jakieś rady :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”