[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

Wczoraj zauważyłam u Kreskowatej że lewe oczko ma inne niż prawe - żrenica biała a tęczówka kremowa. Dzisiaj byłam z nią u weta który najpierw powiedział "oj" a potem ze odkleja się jej rogówka i zapisał kropelki Gentamicin 0,3% do podawania co godzinę. Poczułam się jakbym miała w domu oseski bo przecież je też trzeba co godzinkę tyle że karmić. Z tym że w nocy mam dawać tak długo dopóki się spać nie położę. No i tu mam pytanie - czy ktoś już dawał taki lek swojej szczurce i jak rozwiązać problem tego cogodzinnego podawania jak jestem na uczelni?? Mama mi nie pomoze bo jej nie ma, a mój chłopak też nie zawsze będzie mógł przyjść jej zakroplić oczko jak mnie nie będzie. Więc co lepiej
- dawać jej wtedy co ok.1,5 godzinki ( bo tak bym mogła przyjeżdżać do domu co lekcję i wracać spowrotem późniejszym busem tak ze się spóźnię na lekcję koło 15 min.
- czy kupić transporterek i wozić ją ze sobą na wykłady kiedy nie będzie Mojego zeby jej zakroplił??


Przy okazji wizyty z Kreską zabrałam Gałkę na przegląd. Od jakiegoś czasu spała w pozycji półsiedzącej z łapkami uniesionymi, i miała nastroszone futerko. Na początku myślałam ze to ze starości , ale po rozmowie z Ivą postanowiłam wziąść jąteż do weta. Podejrzenie padło na problemy z oddychaniem. Wg.weta jest to infekcja wirusowa lub bakteryjna, i dostałam Synulox do podawania w wodzie 1/4 tabletki dziennie dla wszystkich ogonków w klatce. Ponoć ma to też pomóc w leczeniu oczka - jak to nie wiem, ale tak powiedział wet.

Życzcie zdrówka moim szczurkom!!

A tak na marginesie to Gałka pomimo iż ma ponad 2 latka trzyma się świetnie - tak oznajmił wet. Jestem strasznie szczęśliwa!!!!
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 9:44 pm przez Czarna20, łącznie zmieniany 1 raz.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
moniakicia
Posty: 72
Rejestracja: sob paź 23, 2004 3:59 pm

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: moniakicia »

Ja im życzę jak najwięcej zdrówka i żeby z oczkiem było wszystko ok! Rozmawiałyśmy już na ten temat na gg, chyba nic więcej nie da się wymyśleć... A przez ile czasu musiasz podawać te kropelki? Aż do wyleczenia? Bo może jeśli nie masz nic bardzo ważnego na uczelni mogłabyś wziaśc u za[rzyjaznionego lekarza zwolnienie na jakis czas... Jakąkolwiek podejmiesz decyzję życzę powodzenia i niech zdrowieje!!!!
Moje dziewczynki: Niunia & Funia :)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

mam mjeszcze pytanie - czy ktoś zna i stosował u swoich szczurków lek o nazwie SYNULOX?? Bardzo bym się chciała czegoś dowiedzieć bo dostałam bez ulotki a jest to lek z grupy penicylin, więc......
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

piszę jeszcze jednego posta bo nikt mi nie odpowiedział... :( ja nie znam tego leku i trochę się martwię czy nie będzie miał jakichś skutków ubocznych, bo wet kazał dawać wszystkim szczurkom. Na necie wyczytałam ze jest on dla kotów, psów, bydła domowego i świń a nic nie wspomina się o gryzoniach. Czy ten lek nie jest przypadkiem groźny dla życia i zdrowia ogonków??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

Nie martw sie Czarna. Ja specjalnie obszukalam net i znalazlam artykuly i rowniez posty na angielskich forach o szczurach na temat tego Synulox'u.
Jest podawany gryzoniom.
Na wszelki wypadek podaje Ci linki. A ty sobie poszukaj wyraz 'Synulox' w tekscie i poczytaj...
http://community.ratzrus.co.uk/forums/i ... 52.15.html

i myszki: http://www.rmca.org/Resources/mouse-faq.txt

Na dodatek znalazlam spis antybiotykow/lekow w formacie pdf
http://www.laboklin.de/pdf/en/antibiotics.pdf

Domyslam sie, ze znasz angielski no i ze informacje sie przydadza.

Pozdrawiam
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

dzieki bardzo :)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

Nie ma za co :)
I tak jestem uzalezniona od netu :P
Mam nadzieje, ze znajdziesz co szukasz. Niestety sama artykulow od deski do deski nie czytalam... Jesli bedziesz potrzebowala wiecej informacji, sluze pomoca :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

znalazłam tyle ze podawano i ze jest dla szczurków przyswajalny ok, ale co jak ja mam go podawać wszystkim które są zdrowe - chociaż mogły się zarazić, ale nie wiadomo bo objawów nie mają. Jakbyś coś wiedziała to pisz proszę.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

Wiesz, co mnie tak najbardziej irytuje, to wlasnie te podanie ANTYBIOTYKU wszystkim ogonkom. Na moj chlopski rozum to bardzo dziwne. Przeciez antybiotyk to nie Echinacea ktora mozna podac zapobiegawczo... Przeciez wiadomo, ze nie podaje sie antybiotykow ot tak sobie. Wet zamiast zbadac wszystkie ogony, po prostu kazal podac antybiotyk i po sprawie. Very strange... Jak znajde cos wiecej, to napisze.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: krwiopij »

zgadzam sie, ze podaswanie antybiotykow wszystkim szczurkomjest podejrzane... tym bardziej, ze w poidle (niema mozliwosci kontrolowania dawki) i antybiotyk nie jest przeznaczony dla szczurkow... z tego co wyczytalam, synolux to jakas odmiana amoksycykliny - czyli nie powinno zaszkodzic... jednak nie jest to lek dla gryzoni... nie wiem, czy warto ryzykowac...

polecam tekst o zapaleniu pluc: http://ratguide.com/health/lower_respir ... umonia.php... podane sa tam skuteczne antybiotyki - radzilabym podac cos z tego... baytril (enrofloksacyne) koles powinien miec, a doksycykline w aptece mozna kupic... tylko cos na oslone watroby by sie przydalo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: WildMoon »

[quote="Czarna20"] Wg.weta jest to infekcja wirusowa lub bakteryjna, i dostałam Synulox do podawania w wodzie 1/4 tabletki dziennie dla wszystkich ogonków w klatce. Ponoć ma to też pomóc w leczeniu oczka - jak to nie wiem, ale tak powiedział wet.[/quote]
[quote="krwiopijka"]zgadzam sie, ze podaswanie antybiotykow wszystkim szczurkomjest podejrzane... tym bardziej, ze w poidle (niema mozliwosci kontrolowania dawki)[/quote]
Ups, tego sie jakos nie doczytalam. Pozna pora...
Masz racje Krwiopijko. Podawanie antybiotyku w poidelku z woda nie jest najlepszym wyjsciem. Wiadomo, ze nie da sie skontrolowac ile poszczegolny szczur wypije...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

no ja wiem , ze to nie jest najlepsze wyjście, ale :
*jak mam odmierzyć dawkę na 1 szczurka, skoro na 6 szczurków dzielę tabletkę na 4....jakoś to chyba nie realne (chyba ze rozcieńczę to poidło z dawką zalecaną na 6 szczurów sześciokrotnie i podam Gałce - ale to jest nie do końca do rozpuszczenie ata tabletka.....
*a co jak pozostałe szczurki też są chore....a jeszcze nie ma wyraźnych objawów - trochę kichają, ale to tak zawsze bo to alergiczki....
*czy moze rozpuścić tabletkę w mniejszej ilości wody, podzielić na 6 i dać dopyszcznie kontrolując czyli np.ze strzykawki, albo w jogurcie

Dzięki za rady :)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: krwiopij »

sama nie wiem, co w takiej sytuacji doradzic... :( ja po prostu nie ufam weterynarzowi... szczur, ktory nie przeszedl badan, nie powinien dostawac antybiotykow (no, chyba ze jego zycie jest zagrozone, objawy ewidentne, a opiekun doswiadczony) - te leki jednak mocno wyniszczaja organizm... mysle, ze na twoim miejscu poprosilabym oponowne badania (najlepiej trg, jesli jest to mozliwe) i ewentualne przepisanie enrofloksacyny... to lek sprawdzony, bezpieczny, o szerokim spektrum dzialania... osobiscie wolalabym nie eksperymantowac na zywym zwierzaku - w szczegolnosci na wlasnym szczurze... :roll: szczurki, ktore nie maja zadnej infekcji, powinny dostawac echinacee i witamine c na wzmocnienie... jesli ich objawy cie niepokoja - wez takze je na badania...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

zrobię tak jak mówisz - jak pójdę na kontrolę z Kreską a narazie podzielę dawkę na 6 a reszcie dam ehinaceę

Kreska zrobiła się ospała, nie ma na nic ochoty (ale je ładnie), nawet nie podbiega do wyjścia klatki.... źle jej się chyba kojarzę po tych kroplach.

Co do oczka to biała kropka zniknęła, jest oko mniej kremowe ale jednak różnicę widać, widać też cośjakby bąbelek na tym oczku.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] leczenie synoluxem

Post autor: Czarna20 »

dzisiaj zauważyłam że wszystkie ogonki już kichają.....ale nie tak psik psik ajk to zazwyczaj jest np.przy alergii tylko jakoś inaczej - ciszej....czy podawanie ehinaceii do antybiotyku coś da?? Czy zaufać samemu antybiotykowi?? A może dawać coś na wzmocnienie - np.miód do picia?? POMÓŻCIE!!!!



Biedne maleństwa.....trzęsą się jak je biorę na łapki - czy to aby nie objaw gorączki?? Jak się szczurowi mierzy temperaturę??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”