[Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i BEW

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i BEW

Post autor: smeg »

Chłopcy szukają dobrego domu, w którym miło spędzą resztę życia :) Wszystkie szczurki trafiły do mnie z dwóch interwencji ok. rok temu. Zostały wtedy adoptowane, ale teraz niestety musiały wrócić z adopcji z powodu alergii dziecka właścicielki. Właściwie chciałabym znaleźć nowe domy głównie Irkowi i Białasowi, bo nie liczę na to, że ktoś przygarnie ponad dwulatki, ale nieśmiało ogłaszam... :-[ Wszystkie zostały dziś profilaktycznie odrobaczone ivermektyną, bo u Dużego zauważyłam na sierści coś podobnego do jaj wszołów.

Szczurki mogą być rozdzielone i adoptowane pojedynczo, choć preferuję domki, które wzięłyby razem Białego+Irka lub Dużego+Zwiska+Haszczaka (albo chociaż dwóch z nich).

Po uzgodnieniu możliwość transportu do innych miast - w pobliżu Trójmiasta albo na trasie pociągu Gdańsk-Ełk mogę dowieźć sama, do reszty Polski możemy poszukać przewozu za pośrednictwem osób trzecich.

Do oddania jest też mała klatka ok. 50x30x60 cm, jeśli ktoś chce (nie nadaje się do trzymania szczurów na stałe).

Wymagania wobec przyszłego właściciela: odpowiednio duża i urządzona klatka, dobrej jakości karma, możliwość wypuszczania szczurów z klatki, w przypadku adopcji tylko jednego - zapewnienie mu towarzystwa innych szczurów tej samej płci, gotowość do zapewnienia im opieki weterynaryjnej w razie potrzeby. Umowa adopcyjna, w przypadku osoby niepełnoletniej - zgoda opiekuna.

Kontakt: PW na forum, proszę opisać krótko oferowane warunki - klatkę, sposób karmienia, posiadane szczury.

Tyle formalności, a teraz przedstawiam panów ;D

Białas
Obrazek Obrazek Obrazek
Ma ok. 1,5 roku. Na niektórych zdjęciach wygląda jak beżyk, ale to piękny BEW ;D A tak naprawdę pewnie wyjaśniały do zupełnej białości black husky ;) Jest naprawdę uroczy ze swoim białym futerkiem i czarnymi oczkami. Nie przepada za łapaniem w ręce, ale jest bardzo ciekawski i chętny do wychodzenia z klatki. Dość drobny jak na samca, całkiem żywiołowy jak na swoje 1,5 roku :) Nie znam jego stosunku do obcych szczurów, ale żyje w zgodnym dwuszczurowym stadku ze swoim kolegą Irkiem :) Wydaje mi się, że nie jest w nim dominujący.

Irek
Obrazek Obrazek
Ma ok. 1,5 roku. Również nieduży, aktywny i ruchliwy szczurek. Od właścicielki usłyszałam, że zdarza mu się dziabnąć, ale u mnie ani razu nie wykazywał agresji. Nie jest fanem podnoszenia, ale przy dobrym humorze całkiem grzecznie siedzi na rękach ;) Na pierwszy rzut oka wydaje się alfą w stadzie z Białasem.

Zwisek
Obrazek Obrazek
Ma ok. 2 lata i 3 miesiące. Nazwałam go tak, bo daje ze sobą zrobić wszystko, zupełnie się nie wyrywa, a podniesiony luźno zwisa - i takie imię już zostało też u kolejnej właścicielki :mrgreen: Całkiem żwawy jak na swoje ponad 2 latka, nie ma problemów z poruszaniem się, chociaż nie potrzebuje już zbyt długich wybiegów, dość szybko wraca do klatki. Bardzo przyjazny w stosunku do człowieka, liże palce i jest przekochany :-* W stosunku do innych szczurów dominujący, ustawia kolegów z klatki, chociaż jeszcze rok temu sam dostawał w tyłek od Dużego. Jest trochę zaniedbany pod względem żywienia, ma niezbyt ładną sierść, ale poza tym zdrowie mu dopisuje.

Duży
Obrazek Obrazek
Ma ok. 2 lata i 3 miesiące. Mimo że to brat Zwiska, wygląda na starszego. Ma guza pod pachą, zastanawiam się nad jego operacją. Stateczny i spokojny szczur, w młodości dominował w stadzie, teraz nie ma już tyle sił. Przyjazny i odważny w stosunku do człowieka, żyje w zgodzie ze szczurami w swoim stadzie.

Haszczak
Obrazek Obrazek
Ma ok. 2 lata i 3 miesiące. W stosunku do innych szczurów raczej uległy, wobec człowieka trochę nieśmiały i nie przepadający za podnoszeniem. Całkiem aktywny jak na swój wiek, chętnie korzysta z wybiegu. Niedawno miał problemy z odbytem, ale pomogła maść przeciwzapalna i jest już ok.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: smeg »

Ogłoszenie ciągle aktualne :) Białas i Irek szaleją, mają mnóstwo energii i czekają na dobry domek ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: smeg »

Podbijam :) Szczurki nadal szukają domu, zwłaszcza Irek i Biały ;) Czarny ma w piątek operację wycięcia guza, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Zwiska prawdopodobnie przygarnia moja siostra - do towarzystwa dla Amorka SR i Willy'ego SR.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: smeg »

Zwisek już w nowym domu, Duży po operacji usunięcia guza zostaje u mnie razem z Haszakiem :) Mam chętną osobę na Białaska, ale jeśli znajdzie się ktoś, kto przygarnie go razem z Irkiem, będzie to preferowany domek ;) Ewentualnie szukamy domku dla samego Irka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sadir
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 25, 2011 1:12 pm

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: sadir »

Czy zostali jacyś panowie do adopcji? Szukam starszego jegomościa, ale już po kastracji..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: smeg »

Irek wczoraj został wykastrowany, ale ma wstępnie zaklepany dom u Osny. Odezwę się, w razie gdyby adopcja nie wypaliła ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: diana24 »

Czekam na wieści :) Od dawna marzy mi się kastracik :)
Ale mimo wszystko trzymam kciuki za zaklepany domek, oby wypalił :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: Klaudiaaa »

o mamuniu ! Zwisek ! Taki uroczy czarny aniołek jak Mamba tyle ,że Mamba az taki miziak nie jest . Ludzie szczury cud nic tylko brać a ,że juz swoje za pasem mają to i wychowane i ułożone więc marzenie i dobre dla początkujących . :-*
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] 2 dorosłych i 3 starsze samce, m. in. dumbo i B

Post autor: smeg »

Wczoraj ostatni szczurek trafił do nowego domu, więc temat do zamknięcia :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”