Pomocy

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Pomocy

Post autor: varpunen »

Zacznę od tego ze jestem tu nowy . Mam bardzo duży problem ponieważ dostałem szczurka . Szczur jest już duży (wieku nie jestem w stanie określić) i na pewno jest samcem ponieważ genitalia "ciągnie" za sobą po ziemi. Na razie siedzi w klatce sam co na 100% chce zmienić i tyle chyba wiem .

Zastanawiam się teraz czy mogę połączyc go z innym samcem (bo maluchów niechce ) ?
Czy to że po chwili zabawy wlazi mi na ręke i próbuje ją gryzć to normalne tak ok 30 min (bo normalnie dotykać sie daje i jakoś ludzie mu nie przeszkadzają ) ?

Przepraszam ze zalozylem temat króry juz gdzies jest ale nie moggłem znalezć a martwie sie o Niego że bedzie smutny .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo dobrze, że chcesz połączyc go z drugim samcem. Najlepiej adoptuj - nie kupuj, bo nie ma sensu napędzać sklepowego biznesu. Szczurki ze sklepu bywają często w ciązy, z wadami genetycznymi ( z powodu mnozenia sie między sobą) itd.

Poszukaj tutaj http://www.szczury.org/viewforum.php?f=163 czy ktoś z Twojego miasta nie chce oddać. Mozesz też tam dac ogłoszenie, że szukasz szczurka. Nawet jesli szczurek bedzie z innego miasta, moze do Ciebie dojechać jesli ktoś akurat bedzie jechac w Twoją stronę.

W międzyczasie koniecznie poczytaj dział : Stadko. http://www.szczury.org/viewforum.php?f=16 To ważny dział, bo tam pisze jak połączyć ogony, żeby się nie pogryzly. W koncu one sie nie znają.

Szczurki bardzo często podgryzają palce, uszy , stopy... Mozesz na niego syknąć, jesli jest to za bardzo bolesne, ale zwykle to takie delikatne podszczypywanie i zachęcanie do zabawy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Re: Pomocy

Post autor: varpunen »

wielkie dzięki . Klatka nowa już zamówiona towarzysza Putinowi też szukam . Co do rąk to nie wiem czy to takie delikatne bo już 3 raz się krew polała (moja żeby nie było) . Może to ja tez się zle zachowałem bo jak zaczynał to go odpychałem .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Jak udziabał do krwi to co innego. Mógł to zrobić ze strachu, albo z bycia nie bardzo oswojonym, albo palce pachniały Ci jedzeniem. Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=38523 jest temat o gryzieniu, może tam znajdziesz radę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy

Post autor: Kameliowa »

Nowego Towarzysza musisz koniecznie nazwać Miedwiediew :D
Nie dość, że będziesz miał Dumę w garści, to sobie jeszcze postronni lub przeciwnicy władzy języki połamią. O0
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy

Post autor: Buba »

Moja Grandzia podgryza moje palce, kiedy cierpi na tymczasowe ADHD, czyli jest nie wybiegana ;D . Może Putin ma za mało ruchu? Puszczach go, żeby pobiegał?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Re: Pomocy

Post autor: varpunen »

Tak własnie zrobiłem Puciek sie uspokoił . Teraz juz tylko zostaje mi kupić klatke a raczej wyskrobać na nią reszte pieniędy bo po koszatniczkach bedzie za mała na 2 szczurki i zakup 2 malucha czego chyba najbardziej sie boje . Starszy samiec taki wyrosnięty zaakceptuje malego samczyka ? Czy regoly na to niema ? Bo nie ukrywam martwie sie o noweo lokatora ze względu na to ze fizycznie bedzie duzo slabszy . A i jak moge ocenic wiek szczura (i wszystko co moglbym o nim jeszcze wiedzieć ?)bo znalezc tego nigdzie nie moge ( szukalem przez google i 0 informaci)
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy

Post autor: 5zczurzyca »

Nie kupuj - adoptuj! :)
U mnie pierwsze łączenie odbywało się pomiędzy półrocznym samcem, a 4-tygodniowym maluszkiem. Obyło się bez większych problemów, ale dla osób, które nigdy tego nie robiły pierwsze łączenie to zwykle "te najgorsze" ;)
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Re: Pomocy

Post autor: varpunen »

Dobrze roejze sie za takim ktorego moge adoptowac . Tylko ten Puciek ma 19 cm dlugosci i wazy dobre pol kilo strasznie sie boje ze zagryzie nowego a ja nie bede w stanie zabrac mu tego drugiego z pyska . po tym ile wazy i jaki jest duzy moge okreslic wiek ?? ???
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy

Post autor: 5zczurzyca »

Nic im nie powinno być przy łączeniu - może ktoś z twojej okolicy pomógłby ci przy pierwszym łączeniu i pokazał, że to nic strasznego.
Wstaw zdjęcia Pućka to osoby z forum powinny jakoś określić jego wiek.
Tutaj masz temat ze stronami hostingowymi do zamieszczenia zdjęć: http://szczury.org/viewtopic.php?f=22&t ... 77#p988077
Jeszcze nie słyszałam, żeby szczur zagryzł szczura przy łączeniu... czytałam o rankach, ale nie o zagryzieniu (możesz kupić Rywanol w aptece przed łączeniem i w razie czego płatkiem kosmetycznym przemyć powstałe ranki).
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
MissDevil
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 3:42 pm

Re: Pomocy

Post autor: MissDevil »

Miałam podobną sytuację, także próbowałam połączyć dorosłego szczura z maluchem i pomimo moich obaw Draco (ten dorosły) bardzo ładnie się zachował dając maluchowi nawet sobą rządzić pomimo swojego troszkę samolubnego charakterku :P Oczywiście jak już Lordzik podrósł musiał się podporządkować starszemu koledze. Myślę, że jeśli zapoznasz szczurki na gruncie neutralnym wszystko będzie ok i nie masz się czego obawiać :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy

Post autor: Buba »

Na forum są różne metody łączenia szczurów. Bardzo skuteczne więc nie ma obaw :)
Szczur jest spragniony szczura, więc powinien go z przyjemnością przyłączyć do swojego jednoosobowego stadka :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
varpunen
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 24, 2014 5:46 pm

Re: Pomocy

Post autor: varpunen »

Bardzo dziekuje wszystkim sytuacja z ogonkami bardzo sie ustabilizowala dzieki pomocy osob z forum . Teraz czeka mnie chyba najtrudniejsze laczenie (osesek + 2 duze ) jesli wszystko sie uda to bede bardzo szczesliwy . Dzieki wielkie raz jeszcze !!!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pomocy

Post autor: yss »

5zczurzyca: kiedyś pozornie dołączona mała samiczka została zamordowana na wybiegu pod szafką, gdzie dopadła ją wroga alfa. Była historia na forum opisana.
Moja własna mała wylądowała z podgryzionym gardłem, ciut malutko a byłoby po szczurku.
Nie mów hop. Może takich wypadków jest mało, bo ludzie uważają, a ci hejhohura optymiści wkładający od razu razem do klatki to może nawet się nie przyznają do takich rzeczy.... idą i kupują drugiego i dopiero na forum pytają ;) Sądząc po tym, jakie robią eksperymenty w innych dziedzinach...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy

Post autor: Sky »

5zczurzyca pisze:Nic im nie powinno być przy łączeniu - może ktoś z twojej okolicy pomógłby ci przy pierwszym łączeniu i pokazał, że to nic strasznego.
Wstaw zdjęcia Pućka to osoby z forum powinny jakoś określić jego wiek.
Tutaj masz temat ze stronami hostingowymi do zamieszczenia zdjęć: http://szczury.org/viewtopic.php?f=22&t ... 77#p988077
Jeszcze nie słyszałam, żeby szczur zagryzł szczura przy łączeniu... czytałam o rankach, ale nie o zagryzieniu (możesz kupić Rywanol w aptece przed łączeniem i w razie czego płatkiem kosmetycznym przemyć powstałe ranki).
Yss wspomniała o takim wypadku wyżej, ja osobiście doświadczyłam takiej tragedii - pozornie kluchowaty samiec z agresją zagryzł maluszka, przy okazji nieźle ciachając i mnie. Szczury to zwierzęta, a ich zachowania niestety w 100% nie można przewidzieć. Co nie znaczy, że nie warto próbować, tylko trzeba ostrożnie i małymi kroczkami.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”