[Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

[Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Hej

Jakiś czas temu pisałem o oddaniu 3 naszych szczurków. Zmieniłem zdanie i zostały one ale po jakimś czasie okazało się że Pinki jest chory. Weterynarz, zastrzyki i etc ... trwało to miesiąc. Niestety już nie jest z nami.

Węgielek i Gwiazdeczka są chowane w osobnych klatkach. Widują się codziennie oczywiście z zabezpieczeniem ;)

Jednakże syn miał już testy i wyszły czerwone bąble na chomika i świnki, no i na szczurki tym bardziej.

Jak na razie chcielibyśmy oddać jak Gwiazdeczkę. Szaloną dziewuchę, która jest wszędobylska, skaczę na 40 cm półki. Albinoska.
Urodziła się we wrześniu 2013. Oddamy z klatką.

Mogę podesłać zdjęcia.

Proszę o kontakt.

pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: sciurus vulgaris »

Jakie jest zabezpieczenie dla szczurów..? ::) I dlaczego decyzja o oddaniu dotyczy tylko jednego, jeżeli w grę wchodzi alergia?
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Z zabezpieczeniem to żartowałem ;) po prostu staramy żeby nie pokrył jej i tyle.

Wiem, że lepiej było by ażeby oba trafiły do większych gromadek ale trudno mi przekonać dzieci. No i powodem jest nie tylko alergia jest i przeprowadzka.

Jeśli ktoś zaopiekował by się obydwoma to może uda się wspólnie uda się przekonać moją rodzinkę.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: smeg »

Nie da się "starać, żeby nie pokrył" ;) Jeśli będzie chciał, to ją pokryje i ich nie upilnujecie. U szczurów trwa to dosłownie sekundę - https://www.youtube.com/watch?v=qlA9IS3wdCE - tutaj możesz zobaczyć filmik z krycia w rodowodowej hodowli. Nie zdążysz nawet zareagować.

Najlepiej będzie, jeśli oddacie oba szczurki albo jednego z nich wykastrujecie i zostawicie razem. Szczury to silnie stadne zwierzęta, nie mogą żyć pojedynczo. W tej chwili również ich potrzeby socjalne nie są zaspokojone, bo muszą mieszkać w osobnych klatkach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

No widzę, że szczurki mają w większości szybkie numerki ;)
Z tego co zauważamy to ona jest bardziej nim zainteresowana niż on. On ma ją lekceważy. Ale faktycznie pilnowanie na dywanie nie jest zbyt bezpieczne :) W większości biegają osobno. Najpierw jedno później drugie.

Masz rację, że powinniśmy oddać oba szczurki. Albo zostawić je ale kastrując Węgielka. Trudno mi przekonać rodzinkę do oddania obu. I tak udało mi się przekonać na oddanie Gwiazdki. No i z drugiej strony to nie ma zainteresowania adopcją moich szczurków.

Może jednak, ktoś się zdecyduje.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: sciurus vulgaris »

Jak sprawa się wyklaruje to na pewno zainteresowani się znajdą. ;) Musisz tylko na spokojnie ustalić wszystko z rodziną. Wrzucić Gwiazdeczkę na Szczurze Adopcje? Tylko jedna sprawa, jeżeli okaże się w ciąży to powinieneś zadeklarować koszt pokrycia sterylizacji aborcyjnej. Nie jest to oczywiście obowiązek i może znajdzie się dom chętny zająć się sprawą samemu (o ile w ogóle jakaś sprawa będzie, mowa oczywiście o ewentualnej sterylizacji aborcyjnej) ale na pewno szybciej ktoś podejmie się tego wiedząc, że ma Twoje wsparcie.
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Czyli jak od dzisiaj nie będę ich wypuszczał razem to ze spokojnym sumieniem za 21 dni mogę ją oddać. To będzie coś koło 7-9 sierpień.

Na adopcję na FB nie mogę wrzucić bo nie posiadam swojego profilu. Może ktoś mógłby w moim imieniu wystawić i dać linka do tego wątku?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: sciurus vulgaris »

No ja pytam, czy wrzucić właśnie. I tak, na początku sierpnia bez obaw możesz to zrobić.
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Byłbym zobowiązany za wystawienie.

Zamieściłem parę zdjęć dla zainteresowanych pod adresem: http://www.arek.byd.net.pl/szczurki/

Znowu miał syn "atak" (smarki, kaszel i etc) i sądzę, że oba szczurki oddam.

pozdrawiam
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Sprawa oddania robi się dla mnie dość pilna.
Pozostały mi maksymalnie 2 tygodnie na znalezienie nowego domku dla moich ogonków.

Mogę przesłać więcej zdjęć.
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

zapomniałem dodać, że jeśli jest ktoś zainteresowany z Warszawy to we wtorek będę tam, a od połowy sierpnia będę częściej bywał.

Więc transport/odbiór będzie i w stolicy.
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

odświeżam, ogonki nadal czekają
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: sciurus vulgaris »

Podaj numer kontaktowy to wrzucimy na te Szczurze Adopcje..
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

hej

dzięki, za pomoc
mój nr: 606-748-431
fraqles
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 27, 2014 5:00 pm

Re: [Bydgoszcz] Gwiazdeczka

Post autor: fraqles »

Gwiazdka już jest w Toruniu. W towarzystwie 3 koleżanek ;)
dzięki za pomoc i temat można zakończyć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”