KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: magda18 »

Mi wyszło, że mogę mieć całe stadko szczurów:D
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
migurushii
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:17 pm
Kontakt:

KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: migurushii »

a ja mam pytanie... czy w klatce na 3 szczury można mieć 4 facetów (się znaczy jakby głębokość była o 2 cm. większa to już byłoby na 4) jeśli w klatce są tylko w nocy i na czas pobytu w szkole?

pytanie hipotetyczne bo raczej nie mam zamiaru trzymać więcej niż 2 wsiurów (ale pewnie i tak gmr mnie dopadnie :hihi: )
Obrazek
Sawaranu kami-ni tatari nashi.
Tobi, Zetsu, Franka, Fruzia i Parnik pozdrawiają ^^
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: yss »

przyznam się bez bicia - ja mam taką. na 3 szczury, ale gdyby zwiekszyć rozmiar o jeden wychodzą 4 przy 2qf :) i mam w niej cztery samiczki, ale nie wiem, jak to będzie, gdy podrosną - zawsze mogę nabyć dostawkę albo większą klatkę...:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Mageda »

a ja w nowej willi jaką zakupiłam 2 panienkom według kalkulatora będę mogła trzymać 7 szczurków ;)

Klatka ma wymiary dł 100 wys 80 szer 55
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: yss »

albo żadnego bo się przecisną :P
:) kalkulator fajny, ale im więcej szczurów, tym większa przestrzeń klatki, z której wszystkie korzystają.... gmr ma swoje zalety :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Landrynka »

Mam pytanko:
Czy w takiej klatce można trzymac szczura?http://allegro.pl/item165209570_duza_kl ... ktor_.html
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Lulu »

landrynka, zwrocilas moze uwage na to, ze to temat o kalkulatorze. Masz do niego linka na poczatku - w takich sytuacjach nic tylko z niego skorzystac! :)

A kalkulator twierdzi, ze sie nada (oczywiscie po wymontowaniu pierdulek), ale nawet on przypomina, ze:
This cage will house only one rat. Rats are social animals and need company. Please select a cage large enough for at least two rats.
Ta klatka jest odpowiednia tylko dla jednego szczura. Szczury to zwierzeta stadne i potrzebuja towarzystwa. Prosze wybierz klatke odpowiednia dla conajmniej dwoch szczurow.

Nie skazuj szczurasa na samotnosc, najlepiej kupic klatke od razu odpowiednia dla dwoch szczurow.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Landrynka »

Korzystałam z kalkulatora i wyszło mi że nawet 2 się zmieszczą, a to wydało mi się trochę niewiarygodne, więc chciałam się upewnić.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Azi »

a, ja bym chciala przypomniec na jakiej zasadzie kalkulator dziala - iloczyn wymiarów klatki w metrach podzielony przez współczynnik 0,06.

pamietajmy tez, ze ten kalkulator jest wymyślony dla osób, które szczury trzymają jedynie w klatce. Nie dajmy się zwariować. Jeżeli obliczymy, że klatka jest dla 1,5 szczura, to przy zapewnieniu im biegania po pokoju klatka w zupełności na dwa się nada...
Ostatnio zmieniony pn lut 19, 2007 1:43 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: yss »

azi jesteś pewna? nie wydaje mi się, żeby klatka na 2 szczury wystarczyła 2 szczurom do normalnej egzystencji bez biegania...
przy dużej ilości szczurów [np 5 - 7] można ciut mniejszfńą [słowo zniekształcone przez łażącą przy mnie perditę :D] im dać, niż kalkulator pokazuje, bo każdy szczur ma wtedy i tak sporą przestrzeń... ale klatka na dwa powinna być jednak większa niż podawana przez kalkulator :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Lulu »

[quote="Azi"]pamietajmy tez, ze ten kalkulator jest wymyślony dla osób, które szczury trzymają jedynie w klatce. Nie dajmy się zwariować. Jeżeli obliczymy, że klatka jest dla 1,5 szczura, to przy zapewnieniu im biegania po pokoju klatka w zupełności na dwa się nada...
[/quote]

Azi, ja bym sie z tym klocila. Trzymanie szczura jedynie w klace o takich wymiarach i niewypuszczanie to juz znecanie sie nad zwierzakiem i dla mnie to sa wymiary jakie powinna miec klatka przy normalnych zdrowym wybieganiu szczurow. Mniejsze jezeli nigdy nie jest zamykana (niewazne czy dzien czy noc czy jestesmy w domu czy nie). Chyba, ze oto Ci chodzilo jak napisalas zapewnienia biegania po pokoju ;)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Azi »

Lulu chodziło mi o to, że kalkulator ten pochodzi z Wielkiej Brytanii, prawda? A tam mają nieco inne podejście do puszczania szczurków po domu (oczywiście nie twierdzę, że wszyscy).

Lecz nie o ludzich tu mowa. Piszę o tym, że jeżeli szczur ma zapewnioną możliwośc biegania po pokoju, a zamykany w klatce jest jedynie w momencie, gdy domowników w domu nie ma (niech będzie te 8 godzin dziennie), no to nie przesadzajmy z tym trzymaniem się w sztywnych ramach. Przestrzeni nigdy za wiele, ale jeżeli klatka ma służyć jako miejsce do spania, jedzenia, załatwiania potrzeb fizjologicznych itp, a do zabawy przeznaczona jest większa powierzchnia, to bez sensu wykosztowywać się na wielką klatę.

I nie twierdze, że klatka dla 2 szczurów pomieści ich 4, czy 10! Ja mówię o tym, gdy wychodzi nam np współczynnik 1,5 i wyżej.
Ostatnio zmieniony pn lut 19, 2007 2:16 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: yss »

azi a ja nadal uważam, że powinno być minimum typu 60x40x70 dla dwóch szczurów. [czyli większe, niż minimum w kalkulatorze]. w końcu nie każdego dnia możemy je puszczać przez parę godzin - są wyjścia, spotkania, dłużej w pracy, dłużej na uczelni, wyjazd na weekend - ktoś wtedy dokarmia ogonki, ale nie wychodzą... większa klatka zapewni większy spokój naszemu sumieniu :) a szczurkom wygodę, nawet, jeśli zły los każe im nagle siedzieć 2 - 3 dni w klatce.
ten się nie myli, kto nic nie robi
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

[Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Mam taki klopot teraz sobie pomyslalem ze kiedys moj szczuras bedzie wielki.. a klateczka ktora mam w owej chwili bedzie dlaniego zamala i tu moja prosba o pomoc oto klatka w owej chwili. http://img254.imageshack.us/my.php?imag ... 001uh8.jpg
Czy mogl by mi ktos powiedziec jakja klatka by byla najlepsza zaduza znowu niemoze byc bo moj tata sie nie zgodzi .....najleppiej zeby byla do glosnika jak widac na zdjeciu podam wymiary dlugosci od scianki mebla do glosnika i d dolnej polki do gornej :
Do glosnika jest 55cm a wysokosc od dolnej polki do gornej wynosi 46cm .
Czy mogl by ktos poradzic jakas klatke w podobnych wymiarach zeby byla idealna dla jednego szczurasa no i niedorga bo w owej chwili nieposiadam zaduzo pieniedzy po leczenie pierwszwego szczurka ktory nieprzezyl jestem totalnie splukany a  teraz lecze drugiego ze swierzbu prosze o pomoc :] , przepraszam za slaba jakosc zdjecia :[
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 11:50 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
SkEytiS
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 06, 2007 2:41 pm
Lokalizacja: Toruń

RE: Wymiary klatki

Post autor: SkEytiS »

hmmm... sprawdz na kalkulatorze:) gdzies w przyklejonym byla o nim mowa...
moje potwory: Carmen i Keira
pod niebieskim kocem: Vanilla
[*][/i][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”