Chleb świętojański

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

Chleb ?wi?toja?ski

Post autor: Michał i Madzia »

Tak z ciekawości - co to jest w karmie "Megan" (ogólnej dla gryzoni), takie twrade, ciemnobrązowe kawałki jakby zasuszonej czekolady (?), słodkawe. Pytamy, bo kupiliśmy właśnie niedawno tą karmę i oczywiście ja przebadaliśmy, ale tego nie potrafimy rozgryźć;) Poza tym Szatan nie zabardzo to je, a on jest strasznie łasy na słodkie.
Mamy Szatana w pokoju!
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Chleb świętojański

Post autor: WildMoon »

Jest to tzw. chleb swietojanski (Ceratonia siliqua), nasiona drzewa karobowego. Wiecej mozecie poczytac tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karob
http://www.biology.pl/owoce_egzotyczne/ ... tonia1.htm
http://republika.pl/wspanialeogrodymaryli/prod27.html
Moje szczury tego rowniez specjalnie nie lubia... za to ja mam sklonnosci wyjadac im te nasiona. Sa slodkie.. Mi smakuja. Przynajmniej nic sie nie zmarnuje. ;)
Ostatnio zmieniony pt paź 14, 2005 8:21 am przez WildMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

Chleb świętojański

Post autor: Michał i Madzia »

Ty też próbujesz wszystkiego zanim im coś podasz? :wink: A tak przy okazji to dzięki za ciekawy link do strony o owocach egzotycznych. Polecamy kazdemu!
Mamy Szatana w pokoju!
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Chleb świętojański

Post autor: WildMoon »

Oczywiscie, ze probuje ;) Moze nie sprobuje wszystkiego, ale wiekszosc szczurzych smakolykow przeszlo u mnie test jakosciowo-smakowy :P (Quality Control :D)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Chleb świętojański

Post autor: Fam »

karme mojesz szczury proboje pies, zwlaczsza kolorowe kulka z vitapolu bardzo jej smakuja :wink:
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Chleb świętojański

Post autor: limba »

[quote="Fam"]karme mojesz szczury proboje pies, zwlaczsza kolorowe kulka z vitapolu bardzo jej smakuja :wink:[/quote]
:lol: :lol: Moj pies tez wyjada szczurze jedzonko a szczegolnie upodobal sobie dropsiki :]
A apropo probowania hmmm ja tez wszystko do gęby wkładam...Moje chlebka świetojanskiego tez nie za bardzo....wogóle suche nie znika w jakims zaskakujacym tempie :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Chleb świętojański

Post autor: agacia »

Ja jak juz gdzies pisalam kupilam dzisiaj mieszanke owocowa Megan dla chlopakow i musze powiedziec,ze ma bardzo przyjemny zapach :wink: No i wlasnie po przeczytaniu skladu szukalam tego chlebka i jakos nie moglam znalezc zadnych okruchow,tylko chrupki rozne i platki :roll: W zyciu nie powiedzialabym,ze to jest to cos,a chlopakom tez niezbyt to smakuje chyba :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Chleb świętojański

Post autor: morzeszek »

hmm moje stwory nie dostaną nic czego w stanie ja nie jestem zjeść (no chyba że kabelek)

ale koty mają najleprze karmy

potem psy
a szczury najmniej ponieważ bardzo wegetarjańska ta ich karma
a ja lubie miecho
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
EtonDuea
Posty: 61
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 2:21 pm

Chleb świętojański

Post autor: EtonDuea »

a ja się przez 2 lata zastanawiałam co to może być... :-) a moje szczury tego za Chiny nie ruszają i zawsze zostaje pusta miseczka tylko z tymi kawałkami chleba Świętojańskiego i zawsze to wyrzucam;-)
Łazarz - XI IV MMIII - IX I MMV
Teofano - XI IV MMIII - XXII VI MMV
Dilemma - XI VI MMIII - V VI MMV

Słomka - V XI MMIV - XXI I MMVI
Misereux - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Malutka - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Kimi Hi Take - XXXI V MMV - XXI I MMVI
martusiamm
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:39 am

Chleb świętojański

Post autor: martusiamm »

a czy ktos moze wie czy daloby sie to kupic, jakos dajmy na to, na wage, bo moja Zuza praktycznie tylko to rusza z gotowych karm. wszystko inne zostaje a to znika :roll: . chcialabym to dodawac do karmy, ktora robie sama, bo najwyrazniej jej pasuje. przynajmniej o ile sie nie pomyliłam, wyglada to troche jak "pogniecione" kawalki czekolady, jest twarde, ma calkiem mily zapach?
naprawde im wiecej postow tu czytam, tym silniejsze mam wrazenie, ze moja zolza nie jest do konca normalna :lol:
martusiamm
ze mna Zuza moj kochany kapturek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Chleb świętojański

Post autor: ESTI »

Martusiamm:
To może zgłoś się do Wszystkich, żeby odkładali Ci 'to coś', to wtedy nie będziesz musiała kupować karmy. :lol: :D
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Chleb świętojański

Post autor: falka »

Ja ostatnio od razu to wybrałam i wywaliłam :P Mogę następnym razem wysłać tylko nie wiem czy to się opłaca :P
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Chleb świętojański

Post autor: Masterton »

falka, dla ściurów wszystko się opłaca :wink:
ja również wyrzucam owy składnik, ale rownie dobrze moge odkladać
podobna sytuacje mam z takim zielonym granulatem z mixu egzotycznego, dla moich szczurów jest nie do przełknięcia
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Chleb świętojański

Post autor: Mycha »

No ja też wyrzucam to "tajemnicze coś", bo zostaje. Świnka znajomych też nie chce tego jeść, a tak się składa, że całkiem sporo tego w Meganie :roll:
Pachnie jak wafel, smakuje jak... bez smaku- suche i twarde- nawet Dora (pies) nie chce tego jeść...
Chętnie zostawię trochę- nie zmarnuje się przynajmniej :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Chleb świętojański

Post autor: ESTI »

No i pięknie...chlebek świętojański skazany na banicję...albo Martusiamm się zlituje i zabierze go dla szczurka. :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”