dokupić szczurki czy nie????

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

dokupi? szczurki czy nie????

Post autor: Kaka »

Mam pytanko. Mam zczura samca 2 letniego i chciałabym sie dowiedzieć czy mogę dokupić jeszcze 2 młode samce. Oczywiście siedziałyby w osobnej klatce, bo to mogło by się xle skończyć tym bardziej ze Wacek jest doro\sły. Młode szczuraski byłyby w nowej klatce.
Ale sęk tkwi w tym czy nie odbiłoby się to na mnike źle, przez to że Wacek czułby ode mnie innego szczura i zaczął mnie np. gryźć. Proszę o szybką odpowiedź jak coś o tym wiecie
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: mataforgana »

nie DOKUPIĆ, tylko poczekac i WZIĄĆ OD KOGOŚ Z FORUM! ( u Krwiopijki beda niedługo maluchy ) :)

nie sądze, żeby w takiej sytuacji były jakies problemy - tylko musisz poświęcać szczurakom odpowiednio dużo czasu, a wszyscy będa zadowoleni. poza tym, może spróbujesz połaczyć Wacka z małymi? jeśli działoby się coś złego, zainterweniowalabyś i sprzątneła małe, ale a nóż sie uda i Wacek na stare lata nie będzie sie czuł samotny w klatce? :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Dinusia »

gadzam sie z Mataforgana ja tez mam szczurki jeszcze zostaly trzy samce i maja 6 tyg...moze bys chcilo ode mnie?do wrocka transport Mam :)
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Lulu »

ja mysle, ze przygarniecie maluchow to dobry pomysl.

ja mam w oddzielnych klatkach samce i samczyki. i wcale sie nie zloszcza kiedy najpierw biore na rece dziewczynki, a pozniej samczyki. zazdrosne nie sa.

chociaz ja bym nie laczyla maluchow ze starszym szczurem. dwa lata to juz powazny wiek, szczurek potrzebuje spokoju... poza tym nie ma juz tyle sily by walczyc o pokarm :roll:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: mataforgana »

w sumie racja, LuLu, może i faktycznie Wacek jest za stary na takie rewolucje. co faktu nie zmienia, że czekamy z niecierpliwościa na wieści o twoich nowych pociechach, KaKa ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: morzeszek »

tak przygarniecie to bardzo dobry pomysł

i sadze że nie ma sesu w osobnych klatkach napewno sie zaakceptują
napoczatku bedą popiskiwania i zadymy w klatce ale po 2 tygodniach sie śrenio uspokaja
chyba że maja spór np. o jedzenie (bo jedno musi mieć to co drógie ma mimo że miska pełna)ale do puki nie ma strópków i krwi to nic złego
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Ewqa »

No nie zawsze tak jest, że się uspokojają, ja bym raczej nie ryzykowała. Widziałam jak reagował dorosły szczur samiec jak na jego terytorium pojawiły się 2 inne samce (były na przechowaniu) Szczur za wszleką cenę usiłował sie do nich dostać, a poniewaz wczesniej widziałam jego polowanie na chomika, więc też jestem zdania że chciał tamte szczury upolować.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: knautia »

no to ja się dokleję- podobna sytuacja- mam szcurkę, ok.8 m-czną i zastanawiam się nad dokoptowaniem jej koleżanki, albo nawet dwóch :roll: młodym byłoby może rzźniej i łatwiej obroniłyby się przed dominacją starszej? nie chcę ich trzymać w oddzelnych klatkach, bo to by się mijało z celem :? czy mogę tak zrobić? czy dwie naraz to za dużo?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: morzeszek »

możesz tylko kup sobie nerwosol jakiś :wink:
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Libella
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:53 am

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Libella »

No to ja tez sie dokleje. A co ;) Juz w sumie kiedys gadalam tu na ten temat...Mam podobny problem jak Kaka. Moj szczurek na ponad 2 lata i jest niestety sam. Juz wiele razy zastanawialam sie czy nie przyprowadzic mu kolegi, ale jakos nigdy nie moglam sie zdecydowac. Zawsze sie bal;am, ze beda jakies powazne awantury. Wiec chcialam sie spytac...Jak wy sadzicie? Podarowac mu towarzysza? Czy moze lepiej na stare lata cac mu juz spokoj i odpoczynek??
Moje zwierzaki do:
Szczurek Maurycy
Konik Libella
amstaff Raya+ 8 szczeniakow :]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: ESTI »

Libella, szczerze dokupiłabym tylko pod warunkiem, że Twój chłopak jest oazą spokoju...bałabym się, bo szczuras w tym wieku ma już pewne nawyki i jak mu się wpakuje jakiś młokos i zacznie mu wszystko burzyć, no nie wiem, może być nieciekawie.
Ale to nie jest opcja 100%-owa, że tak będzie...może być tak, że przyjmie go bez żadnego ale...

Ja osobiście bym się mocno obawiała.
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Kaka »

wiecie co. Ja swojego Wacka wykastrowałam ale jemu o tak odbija, jest cholernym egoistą i niesetty do konca życia czeka do samotność
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Livonia »

ja tez juz bym brala Tice przyjaciółke.... ale to dopiero w pazdzierniku jak bede na studiach:) Tikuś jest bardzo spokojna nigdy nie przejawiała zadnej agresji ani chęci dominacji wobec mnie...tylko, że ona będzie juz miała około pół roku(to jeszcze młoda panienka bedzie:). Boję się jednak, że moja gwiazdeczka może się obrazić no i musze namówić mojego chłopaka(z kotrym obecnie jestem ostro pokłócona ale sie pewnie pogodzimy:) Jak będę brała to napewno z forum:)od zaufanych osób - takich które będą znały charakter maluchów bo to przy takim łaczeniu chyba najważniejsze:)
Awatar użytkownika
Cheetosi
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:51 am
Numer GG: 1747687
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Re: dokupić szczurki czy nie????

Post autor: Cheetosi »

Doczepiam się do tematu, jeśli można. Otóż moja sprawa wygląda następująco. Dostałem Filipa od znajomej, która wyjeżdżała za granicę. Mam zarezerwowanych dwóch chłopaków od użytkownika Mati90 z tego tematu http://szczury.org/viewtopic.php?f=163& ... 90#p843790.
Filip ma około 6 miesięcy, raczej nie więcej. Chciałem zapytać właśnie o możliwe problemy w trakcie łączenia, oraz o to czy od razu dwóch maluchów wpuścić do klatki, wg metod łączenia, a po pół godziny Filipa, czy jakoś po kolei? Podpowiedzcie proszę.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dokupić szczurki czy nie????

Post autor: sylwiaj »

ja łaczyłam ponad 2-letnia samice z małymi samiczkami i poszło bez problemów troszke fukania i siadania na małych max 2 ddni i po bólu zwłaszcza ze Twój pan jest samotny wiec sadze ze im troszke pogrozi ale w koncu instynkt stadny wezmie górę
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”