dwoch wlascicieli

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: gryzaj »

a ja mam takie pytanie
bo nas - wlascicieli szczurasa - jest dwoje.
i teraz nie wiem czy przyzwyczajac malucha najpierw do jednego, a dopiero potem do drugiego, czy sie rzucic :wink: na niego na raz?

nasz poprzedni szczuras nie wymagal zbyt dlugiego oswajania i dlatego nie mam porownania. po "pierwszym", bardzo latwym oswojeniu wlazil na kazdego, ktory mu na to pozwolil.

ale Pirat jest duzo bardziej strachliwy niz Peciak (Peciaka cechowal wrecz stoicki spokoj - lacznie z tym, ze petek nie reagowal na zadne glosne, gwaltowne dzwieki - zastanawiam sie czy nie byl gluchy?)

poza tym wzielismy go ze sklepu, bo byl juz dosc duzy (ma ok. 4-ech miesiecy) i zaczely sie wakacje - balismy sie, ze skonczy jako pokarm...

nie mial do tej pory praktycznie kontaktu z ludzmi - w sklepie probowal mnie gryzc przez prety, ale jak juz wlozylam reke do klatki to tylko uciekal i nie probowal atakowac.
poza tym na razie tylko siedzi u mnie na kolanach i praktycznie nie "zwiedza" (co jest kolejna roznica miedzy nim a Peciakiem).

poza tym - mam go glaskac? czy moze zostawic tak na tych kolanach w spokoju?
Obrazek Obrazek
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: Czarna20 »

głaskać, ale niech się najpierw wybiega i jak już pozna teren weź go do siebie. a co do kwestji 2 właścicieli - oswoi się do obu ale nie przewidzisz którego bardziej polubi - jak pies, powinien wyczuć dominującego właściciela i moze się go np.bardziej słuchać.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: gryzaj »

sek w tym, ze on nie che biegac - ma otwarta klatke i w niej siedzi
na rekach tez troche poweszy, ale zaraz przycupnie i sie nie rusza (ale tez nie spi, tylko wybalusza galy) choc zaczal sie czyscic na moich kolanach, no i juz tak bardzo sie nie "wczepia"
no i malo je... moze to kwestia innego pokarmu, a moze stres?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dwoch wlascicieli

Post autor: limba »

Napewno to stres..nowe otoczenie, zapachy i jakies dziwne wielkoludy biorace na rece. :wink: ..Maluch musi sie oswoic z nowa sytuacja...Ale jego niezbyt wielki apetyt warto poobserwowac...moze podziebione malenstwo...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: gryzaj »

tak wlasnie uczynie!

a co do tych dwoch wlascicieli - to przyzwyczaic najpierw do jednego, czy raz jedno, raz drugie ma go mietosic na kolanach?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dwoch wlascicieli

Post autor: limba »

Myśle ze najlepiej jak poprostu oboje bedziecie przy tym...Głaszczcie go, mowcie duzo do niego zeby do obu głosow sie przyzwyczajal...ale chyba najlepiej bedzie jak najpierw jedno mietosi na kolankach ale drugie jest obok...a potem zmiana....
a i z innej beczki...dlaczego jak klikam na wasze zdjecia to moja galeria sie otwiera ??? czy to moze mi sie cos w kompie powalilo?? :roll:

Powodzonka ze strachulkiem i piszcie co i jak...mam nadzieje ze szybko was pokocha :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: jokada »

[quote="limba81"]a i z innej beczki...dlaczego jak klikam na wasze zdjecia to moja galeria sie otwiera ??? czy to moze mi sie cos w kompie powalilo?? [/quote] bo podpis jest ustawiony do 'album personal' czyli kazdemu przejdzie do jego własnej galerii ;)
a nie do galerii Gryzaj ;)

a wracając do tematu - jak bym oswajała od razu z dwoma osobami
jak akurat któreś z Was ma czas - to niech bierze ściurasa na kolanka

wiem co znaczy cykor - sama takiego mam i tez juz sporego chłopaka...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: gryzaj »

ech te kompjutery! :]
juz poprawione w kazdym razie ;]

poza tym, dzieki za rady!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: Lulu »

wg mnie to raczej bez roznicy czy oswoi sie do obu naraz czy do kazdego po kolei.

na przykladzie moich szczurow wiem, ze jezeli ogonek jest juz przyzwyczajony do obecnisci jednego czlowieka, to pojawinie sie na stale drugiego mu nie przeszkadza. nasze szczurki nie maja swojego ulubionego opiekuna, mimo, ze u nas sytacja wygladala tak:
ja mialam Osame, Hesusa i Dantego.
Daniel mial Kruszyne.
jak zamieszkalismy razem moje chlopaki szybko oswoily sie z Danielem i traktuja go na rowni ze mna. a tak samo Kruszyna w stosunku do mnie.

a jak pojawila sie nasza pierwsza od poczatku wspolna szczurka BeBe to roznie bylo. czasem trzymalismy ja razem , czasem osobno.
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

dwoch wlascicieli

Post autor: ber_ry »

[quote="Czarna20"]powinien wyczuć dominującego właściciela i moze się go np.bardziej słuchać.[/quote]
ale co zrobić żeby być tym "dominującym właścicielem"?
ja i zetka :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

dwoch wlascicieli

Post autor: merch »

Ostentacyjnie zdominować drugegiego ludzia, zeby szczur wiedział kto rządzi :)
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

dwoch wlascicieli

Post autor: ber_ry »

prewracać go? nie dzieki... :lol:
ja i zetka :D
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

dwoch wlascicieli

Post autor: AMB »

smycz, pejcz i te sprawy... ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: Mycha »

Sczurek jest zwyczajnie zestresowany- myślę, że powinniście podchodzic do niego oboje równocześnie, a może raczej niech każde z Was poświęca mu tyle czasu ile chce. Na pewno niedługo się oswoi.

Co do dominacji- AMB- zapomniałeś o kolczatce :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

dwoch wlascicieli

Post autor: gryzaj »

i kajdankach!
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”