~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Gothika
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 16, 2005 3:43 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - ?ód? ~

Post autor: Gothika »

12 - 16 ??? malutkich rózowych ogonków :P
boję się jeszcze dokładnie liczyć aby nie niepokoić samicy, maluchy są jej pierwszymi dziećmi :)

matka - Kawka ( czarna) siostra szczurów Agaty ( Saszy i Małego )
ojciec - Ziutek ( biało-czarny ) kapturek

Co ciekawe, rózowiótkim już ciemnieje troszkę skórka i z tego co widzę będą albinoski, kapturki szaro lub czarno białe i całe szare bądz całe czarne
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: krwiopij »

to ja zaczne od kilku bardzo podstawowych pytan:

1. kim sa ich rodzice? (czy sa ze soba spokrewnieni? skad pochodza? czy ich
przodkowie sa znani?)
2. w jakim wieku jest ich mama? w jakim wieku jest ojciec?
3. ktory to miot tej samiczki?
4. czy samiczka znow jest w ciazy?
5. dlaczego w ogole te doszlo do spotkania rodzicow maluchow?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gothika
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 16, 2005 3:43 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Gothika »

- w ciązy Kawka znowu nie jest poniewaz juz znów jest odzielona.
- Ziutek nie jest z nią spokrewniony :)

Kawa ( 3 miesiące ) jest córką samicy Czarnulki, którą straciłam w maju i jej młode dokarmiałam sama. Ziutek ( 1,5 roku )

Pytasz czy rodzice maluchów są znani, heheh raczej tylko mojej rodzinie i znajomym :P

Rodzeństwo Kawy rozdałam tu na forum, maluszki znalazły naprawde bardzo dobre domki.
Mam nadzieje, ze równiez te maluchy trafią tak samo dobrze
Ostatnio zmieniony śr lip 20, 2005 11:56 am przez Gothika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: krwiopij »

a w jakim wieku sa teraz kawa i ziutek? i dlaczego kawa zaszla w ciaze?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gothika
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 16, 2005 3:43 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Gothika »

:P a dlaczego się zachodzi w ciąże ?
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: mataforgana »

witaj, Gothika, widzę, że znów macie maluchy...

ale jak to! Kawa jest również siostrą Iskry i Falki! przeciez one są... MAŁE! i juz nawet nie mówię, że Iskra, bo ona od samego początku była maleńka... pamiętasz, jak mi je przywieźliście? bezowo biała kapturkowa albinoska i czarny samcol poszli w dobre ręce, u mojej siostry została czarnula, a to maleńkie maleństwo ochrzczone Iskrą zostało u mnie... Iskra, chociaż rośnie juz zdrowo, nadal jest mniejsza od siostry, a Falka to grubasek i nieposkromiony żarłok, a i tak wydaje mi się, że są obie za młode na bycie matkami...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Nisia »

Krwiopijko, a czy 3 miesiące to nie za wcześnie na ciążę? Bo nie sie wydawało, ze odpowiedni wiek to tak pół roku.... Nie wiem, nie znam się.
Gothika
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 16, 2005 3:43 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Gothika »

hmm...
choduje szczury chyba juz z 10 lat, z tego co mi kiedys mówiono skonczone 3 miesiące to najlepszy wiek na pierwsze młode, ponoc zapobiega to w przyszłości tworzeniem się guzów sutków u szczurzyc.
Kawka jest dosyc duza, jest prawie taka jak Szaraska, która ma ponad rok. Rodzeństwo Kawki było bardzo róznej wielkości. Pewnie miało to wpływ że dokarmiałam je sztucznie zwykłym mlekiem.
Z tego miotu zostawiłam tez samca - Jasia ( był chory i nie rósł, dlatego został ) To Jasiu w przeciwieństwie do Kawki jest rzeczywiście malutki i dalej nie rosnie. Na dzień dzisiejszy "połowa Kawy"
Z tego co wiem, z rodzeństwa Kawy dosyć duzy jest równiez Sasza.


Maluchy Kawy są duże i wyglądają zdrowo, martwi mnie jednak to, że jest ich ponad 12, a samica ma przeciez 12 sutków. Nie wiem, czy zostawić to wszystko naturze czy spróbować dokarmiać
-------------------------------

I jeszcze dodatkowe pytanie, myslę o wykastrowaniu Jasia, podpowiedzcie mi gdzie i ile to kosztuje
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Nisia »

Mówiono Ci, ze najlepszy wiek na rozród to 3 miesiące.... A Ani (słynnej z chowu wsobnego niekontrolowanego) mówiono, ze sczzury osiągają dojrzałość płciową w wieku 6 miesięcy (i stąd ten chów wsobny się wziął). Jaki stąd wniosek? Niekiedy ludzie sie mylą (zalezy kogo pytałaś), a we wszystkich książkach o szczurach piszą głupoty. Moim zdaniem najlepiej w takich kwestiach zapytać weterynarza znającego się na szczurach - ja tak robię. Nie żal mi 5 zł za wizytę, ale przynajmniej jestem dobrze poinformowana i z pewnego źródła.
Z tymi guzami sutków to to prawda - nie tylko u szczurów zresztą. Ale szczurek jak nie na guza sutka to może umrzeć na inny nowotwór - nie ma reguły, juz takie to stworzonka. A czytałam na forum, ze guzy sutka łatwo się diagnozuje, łatwo operuje i duży jest procent wyzdrowień.
Dokarmiaj Kawę dobrze, bo poród w tak młodym wieku to ogromny wysiłek i duże spustoszenie może poczynic w jej organizmie. Inie chodzi tu o wielkośc szczura tylko właśnie o wiek. Sorki za porównanie, ale, jeżeli weźmiesz dwoje dzieci w jednym wieku moze się zdarzyć, ze w okresie dojrzewania jedno jest bardzo wysokie a drugie niskie. Ale przecież pod względem biologicznym są w tym samym wieku, prawda?
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: mataforgana »

i ja się całkowicie z Nisią zgadzam...
najrózniejsze głupoty niektórzy gadają i piszą...

poza tym, Gothiko - dlaczego rozmnożyłas Kawę, skoro jej matka zmarła niespodziewanie i w niewyjaśnionych dosyć okolicznościach...? a moja Iskra i Mały agaci miały ( Iskra nawracające ) problemy ze skórą...?

poza tym - dlaczego nie zorientowaliście się wczesniej w sytuacji? wiedzielibyście, że naprawdę wcale nie ma przesadnie wielu chętnych na maluchy, a w Łodzi dopiero co Krwiopijka oddaje jeden miot. będzie problem?

a co do tematu KASTRACJI - proszę: http://szczury.org/viewtopic.php?t=394& ... sc&start=0

...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: agacia »

Maly jest teraz wielkosci mniej wiecej takiej jaki byl Sasza jak go bralam. Kolory juz mu widac wyraznie.Saszajest jak dla mnie duzy,ale po spotkaniu z Wackiem Kaki juz taki duzy nie jest,no ale Wacek ma 2 lata. Ale moim zdaniem 3 miesiace to chyba malo na ciaze,bo przeciez to ciagle jest jednak rozwijajacy sie organizm. Zycze wam jednak,zeby maluszki znalazly nowe dobre domki 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: mataforgana »

wiesz, agacia, Falka a tym bardziej Iskra w zestawieniu z Triss czy Milvą to juz w ogóle nie są duże ;)
a jak tak skóra Małego? bo mi się wydawało, że z iskra dobrze, ale ostatnio podczas pieszczot zauważyłam, że znowu ma grzbiet pokryty tym łupieżem... tyle tylko, że sierśc jej sie wzmocniła.

3 miesiące - mało, mało...

a ja... musze dorwac takich dwóch i pogadać z nimi bo może... ale na razie nic nie mówie i w ogóle cicho sza.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: agacia »

Ze skora Malego juz wszystko w porzadku tylko zastanawiam sie czy nie ma problemow z blednikiem albo czyms takim,bo jak biega to jest ok,ale jak stoi to sie na przednich lapkach kiwa na prawo i lewo.No i czasem ma momenty zawieszenia jakby zapomnial co chce zrobic :wink: Ale jakos mu to w zyciu nie przeszkadza specjalnie. A siersc ma juz ladniutka i nawet fajniejsza niz Sasza,chociaz slyszalam,ze albinoski maja milsza siersc niz kapturki :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: mataforgana »

agacia, ja tez się zastanawiałam o co chodzi z tym kiwaniem, ale dosłownie wczoraj przeczytałam na forum, że albinoski sie tak kiwaja, bo... ustawiaja sobie ostrość, bo ma to związek z ich czerwonymi slepkami :) Iskra tez się kiwa i tez myslałam, że błednik, ale teraz wiem, że jest ok ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

~ Maluszki urodzone 17 lipca - Łódź ~

Post autor: Ewqa »

Mały to albinos?
Kiedyś czytałam że albinosy moga się tak kiwać, to wygląda trochę jak choroba sieroca i dotyczy tylko białych szczurków.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”