Mały sikacz

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ma?y sikacz

Post autor: sopocianka »

...nie chodzi tutaj bynajmniej o kiepskie wino :wink:

Skrawek (maluch od Krwiopijki) ma ok. 1,5 miesiąca, u mnie jest od tygodnia... Jeszcze nie zdążyłam go oswoić. Ktoś pisał, że należy kilka razy dziennie trzymać malucha na sobie i w ten sposób przyzwyczajać. Tak właśnie postępuję, lecz po mniej niż dziesięciu minutach Skrawek sika jak z sikawki. Nie jest to zaznaczanie terenu! Dzisiaj cztery razy na mnie nalał... Co mogę zrobić, aby go od tego odzwyczaić??? Może sam się oduczy w miarę oswajania?
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mały sikacz

Post autor: Lulu »

mi sie wydaje, ze jak juz sie przyzwyczai do nowego miejsca i zrozumie co i jak (np w jaki sposob wrocic do klatki) to przstanie tak siusiac... daj mu troche czasu;)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Mały sikacz

Post autor: Maksym »

Parszywek dalej na mnie sika. Zdaje mi się, iż dlatego bo to samiec ;) Nawet jeśli na łóżku mam rękę i on na nim chasa, skacze przez moją rękę siusiając na nią... Podobno kastracja by pomogła...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mały sikacz

Post autor: ESTI »

Moja Love też sikała pod siebie, ale ze strachu. Myślę, że przejdzie to z czasem, poprostu musisz mieć robocze ciuchy, jak się z nim bawisz i zapoznajesz. ;)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Mały sikacz

Post autor: Nisia »

Maksym, odróżniaj sikanie od znaczenia.
Sopocianka, wydaje mi się, ze to ze strachu i maluchowi przejdzie, jak się oswoi.
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Mały sikacz

Post autor: Maksym »

Nisia - odróżniam :?
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mały sikacz

Post autor: mataforgana »

Maksym - aby na pewno? po tym obsikiwaniu cię zostaje dosyć znaczna plama, czy małe kropelki moczu?

sopocianka - daj mu czas, maluch jest pewnie trochę zestresowany nowym miejscem i towarzystwem :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Mały sikacz

Post autor: Ewqa »

Ja tak miałam z Luną, na początku zasikiwała wszystko po drodze, i nie było to ze strachu, bo dopiero po jakims czasie. Teraz już wyrosła z tego. Mysle że szczurki poprostu wyrastają z zasikiwania własciciela......................... a zaczynaja go oznaczać ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Mały sikacz

Post autor: merch »

Moim zdaniem to rekcja stresowa, oswoi się z toba i przestanie sikać a zacznie zostawiać kropelki moczu :D. Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

Mały sikacz

Post autor: Farandil »

Moje szczury obsikuja wszystko co wystaje ponad ziemie, a jak chodza po mnie to potrafia czasami zostawic smuge szerokosci 2-3 mm od poczatku srodkowego palca, az do lokcia albo i za. Po prostu trzeba sie do tego przyzwyczaic :wink:
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Mały sikacz

Post autor: sopocianka »

[quote="Farandil"]Moje szczury obsikuja wszystko co wystaje ponad ziemie, a jak chodza po mnie to potrafia czasami zostawic smuge szerokosci 2-3 mm od poczatku srodkowego palca, az do lokcia albo i za. Po prostu trzeba sie do tego przyzwyczaic :wink:[/quote]

Mylisz zaznaczanie terenu z siusianiem ze strachu. Pisałam, że on się na mnie tak moczy, że potem nie wypuszcza już z siebie nawet kropelki.

Ostatnio było dobrze, ale dzisiaj znowu zostawił mi na spodniach kałużę... ale cóż, grunt to się nie zniechęcać 8)

Przy okazji pochwalę się swoim drugim pupilem...
Okruszek jest kochany: zaznaczać, zaznacza łóżko, biurko, klawiaturę... wszystko, ale nie mnie! Mnie nie ruszy :czarujacy:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Mały sikacz

Post autor: merch »

A co do sikania ze stresu to jest to zupełnie bez dyskusyjne podobnie jak robienie kupek, moje całkiem oswojone Szczurki posikały mnie w busiku ale tylko w jedna stronę , jak wracały było juz spoko, a mmój pierwszy szczurek to jak zobaczył weta to wypuściła taką kałuze ze hoho , chociaż do tchórzliwych nie nalezął i zasadniczo nie robił tego na rekach. Taze to na pewno przejdzie , i moze powrócić jak coś sie zdarzy co szczurka zastresuje. Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mały sikacz

Post autor: PALATINA »

Mój ?p.Benjamin chodził ze mna na spacery do parku. Potrafił 2godziny siedzieć na ramieniu i się nie poruszyć, ale kiedy już sie poruszył musiałam natychmiast go stawiać na trawie, bo sikał jak fontanna! :wink:
Kochany był - na mnie rzadko kiedy siusiał - czego nie mogę powiedzieć o innych ogoniastych.

Sopocianka, a może przed trzymaniem na rękach postaw malca w wannie na 2-3 minutki. Z doswiadczenia wiem, że wtedy s? zestresowane (w miarę czasu przywyknie) i załatwiaj? sie, ile sie da - Potem jest spokój! Ja tak robiłam przed spoacerem ze szczurem. Kiedy już się całkiem opróżnił, zabierałam szczura na ramię i spłukiwałam prysznicem cał? masę kupek i siu?ków.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Mały sikacz

Post autor: merch »

Metod askuteczna tylko jakimś sadyzmem trąci ;), zestresować szczura tak zeby zrobił co ma zrobić a potem bedzie spoko, a przecież sopociance chyba chodzi głownie o to ,zeby on sie nie stresowal kontaktem z jej osoba :)? . No chyba ze sie mylę .
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mały sikacz

Post autor: PALATINA »

Steresować przestanie sie i jednym i drugim.
A jak Ci to sadyzmem trąci, to przeczytaj definicję słowa "sadyzm". :wink:
Metoda bardzo skuteczna i bezbolesna, więc ja osobiście ją lubie, choc nie praktykuję ostatnimi czasy, bo nie mam juz szczurów, które grzecznie siedzą na ramieniu, więc nie zabieram nikogo na spacer do parku (a jesli tak, to mam transporterek i opróżniony szczur mi nie potrzebny).
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”