Sciolka bawelniana - stop-smell

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

ja nie wiem czy slepa jestem... ale ja tam nie widze jakis niebezpiecznych wlokien ;)

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 7:57 pm ]
[quote="gryzaj"]w sumie wezcie to sobie w palce i sprobujcie przerwac taka dluzsza "grudke"
wcale nie jest tak latwo...[/quote]


:shock:

jak dla mnie jest to niesamowite latwe... dlatego nie widze zadnego potencjalnego zagrozenia dla paluszkow czy ogonka...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

suchaj to jest opinia dr bieleckiego
i w sumie sie z nim zgadzam
te wlokna sa na tyle dlugie, ze moga sie owinac - spokojnie "starcza", bo maja nawet powyzej cm
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

[quote="gryzaj"]te wlokna sa na tyle dlugie, ze moga sie owinac - spokojnie "starcza", bo maja nawet powyzej cm
[/quote]


rozumiem... moze ja slepa jestem... ale nie widze tam zadnych takich wlokien ;) poprostu nie widze.
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

widocznie jestes :]
jak chcesz to mosz wpasc na herbatkie i sie przekonac ihihih


sa takie biale wlokienka w kazdym razie. przejrzyj wiecej tej sciolki, to sie przekonasz.

a jak to sie zaplacze, to bardzo ciezko to bedzie przerwac (tymbardziej przerwac nie dwoma recami, ale trylko w jedna strone zabkami np.)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

rozumiem czemu nie poleca normalnych trotek, sianka, czy nawet zwirku...

ale nic niebezpiecznego w tej akurat sciolce nie widze (przyjrze sie oczywiscie dokladniej i zwroce uwage na te paluszki)... takie to proste, poprostu nie widze...
a z calym szacunkiem do dr Bieleckiego, jakos ograniczam zaufanie do weta, jezeli jedyna dopuszczalna sciolka wg niego jest produkt tylko jednej firmy, a wszystkie inne sa be. albo ta firma, albo nic ;) troche to podejrzanie jak dla mnie...

w kazdym razie zaczynam jeszcze dokladniejsza obserwacje...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

wydaje mi sie ze akurat tej firmy, bo nikt inny nie robi trocin bukowych, a te rzeczywiscie, jak widzialam probke, wygladaly imponujaco - zero pylu.
czy znasz moze jakas inna firme robiaca trociny z buku, czy chociazby drzew nieiglastych??


z reszta sama wiesz, ze znalezienie czegos dobrego, jesli chodzi o sciolke jest praktycznie niemozliwoscia. i do kazdej sciolki jest sie o co powaznie przyczepic. totez, jesli sie cos dobrego pojawi, to rzeczywiscie warto to promowac.

poza tym chodzi tu wyraznie o trociny bukowe, a nie sosnowe (do kupienia prawie w kazdym sklepie) wlasnie tej firmy. wiec sadze, ze jesli chodzilo by o promocje firmy to i te by byly wychwalane.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

[quote="gryzaj"]czy znasz moze jakas inna firme robiaca trociny z buku[/quote]


szczerze mowiac nigdy sie nie zaglebialam w temat trocin bukowych... o to co znalazlam teraz wpisujac to w google:
http://www.colisa.com.pl/?/s-Hobby-podls-zolw.shtml
http://eit.agh.edu.pl/~bporzucz/trocpol/trociny.html
oraz granulat z dzrzewa bukowego:
http://eit.agh.edu.pl/~bporzucz/trocpol/trociny.html

jak pisalam nie zaglebialam sie w to i nie wiem czy to to samo (a przymnjamniej zblizone) do tej firmy polecenej przez Bieleckiego. zreszta sadze, ze to co podalam to nie wszystko, chociazby dlatego, ze nie znalazlam owych 'polecanych'.

nie chce tu bronic zadnej sciolki, ani negowac innej. sama szukam tej najlepszej i zapewne ta bukowa tez wyprobuje ;) poprostu, az czasem mnie dziwi jak Bielecki krytykuje wszystko oprocz tej jednej konkretnej... jednej firmy... :roll:
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: sopocianka »

[quote="gryzaj"]daje mi sie ze akurat tej firmy, bo nikt inny nie robi trocin bukowych, a te rzeczywiscie, jak widzialam probke, wygladaly imponujaco - zero pylu.
czy znasz moze jakas inna firme robiaca trociny z buku, czy chociazby drzew nieiglastych?? [/quote]

A jaka to firma???????? :reindeer: Zżera mnie ciekawość...
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ewqa »

Zapomniałyście o wspaniałej ;) na wszystko najlepszej ściółce jaka ma byc lignina. Dobra na wszystko ;)

Ja też nie zauwazyłam żadnych włókien. Dokładnie to samo może sie zdażyć z nitką wywleczoną z tkaniny z hamaczka. Nie panikujmy na zapas.
Oprócz tej jednej polecanej ściółki istnieje też cała masa innych dobrej jakości trocin bez pyłu, drewnianych ściółek też bez pyłu. Do wyboru do koloru.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

Lulu hmmm jesli chodzi o pierwszy link (dwa drugie niestety mi sie nie chca otworzyc, ale to pewnie nie wina linku tylko chello - nawiasem mowiac odradzam wszystkim to lacze)
to trociny do terrariow zazwyczaj nie nadaja sie dla gryzoni - za mala chlonnosc (i to nie jest opinia dr :wink: ). ale to nieistotne.

jesli chodzi o te sciolke to nie bylo "nie bo nie" tylko "prosze przyniesc, bo jesli nie zobacze, to nie potrafie ocenic". poza tym powiedziane bylo, ze dla krolika to ona sie moze nadac, bo ryzyko zaplatania jest w tym wypadku minimalne (grubsze lapy itp). z reszta byla ona poronana do waty, a mi to jak najbardziej wate przypomina. nie bylo mowy o sznurach przeciez. a wata, jak najbardziej moze sie platac.

Ewqa tak z czystej ciekawosci mozesz napisac, jakie to sciolki, bo ja takich sciolek nie znalazlam (chodzi mi o takie sprzedawane w wiekszosci sklepow), a juz na pewno nie calej masy :shock:
Dokładnie to samo może sie zdażyć z nitką wywleczoną z tkaniny z hamaczka. Nie panikujmy na zapas.
hmm nie to samo, bo szczur nie brodzi w nitce wyciagnietej z hamaczka to raz, poza tym struktura nitki jest inna i nie ma takiego powinowactwa do platania

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 10:27 pm ]
ihihihi
co do dwoch nastepnych linkow, to zapraszam do dzialu "o stronie"

jest tam napisane:
Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt przedstawić Wam witrynę firmy "TROCPOL".
Proszę się nie martwić - taka firma nie istnieje. Ma być jedynie witryną przykładową, prezentującą nasze umiejętności, nawet w tworzeniu tak nietypowych stron.

:drunken:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

[quote="gryzaj"]poza tym powiedziane bylo, ze dla krolika to ona sie moze nadac, bo ryzyko zaplatania jest w tym wypadku minimalne (grubsze lapy itp). z reszta byla ona poronana do waty, a mi to jak najbardziej wate przypomina. nie bylo mowy o sznurach przeciez. a wata, jak najbardziej moze sie platac. [/quote]

coraz bardziej zaczynam sie zastanawiac czy aby na pewno mowimy o tej samej sciolce... i coraz bardziej w to watpie... ale moze sie zgubilam ;) to bylo odnosnie tej bawelnianej? :shock: slowo "poronana" jakos mi do niczego nie pasuje. sama robie strasznie duzo literownek, czasami przedziwnych, wiec najczesciej udaje mi sie odczytac zamierzone znaczenie slowa... ale nie nie tego akurat ;)

bo ta mi waty w ogole nie przypomina, wlokien zadnych nie widze (zreszta tu jak sie okazuje nie jestem sama, jest nas 3, wiec moze to nie kwestia mojego slabego wzroku ;) ). moze poprostu kupilas inna sciolke bawelniana...?

a co do reszty linkow. drugi to byly zwykle trociny bukowe.... a zamiast trzeciego wstawilam znowu drugi :oops: oto ten trzeci: http://www.ogon.pl/product.php?product=1827
tak jak pisalam, nawet nie szukalam dlugo (pare sekund) i to znalazlam. i tak jak pisalam, nie wiem na ile to jest zbiezne z tym co poleca Bielecki. a trocin przez niego polecanych nie znalazam, wiec smie twierdzic, ze inne firmy tez mi mogly umknac...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

mowie o tej sciolce:

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2321


p.s.nie wiem, czy zauwazylas, to co dodadalam na temat drugiego linku :]

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 11:02 pm ]
aha, no i jeszcze na w razie czego zdjecie tych wlokien:
(zeby nie bylo, ze mje sie roi)

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2322

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 11:07 pm ]
aha
chipsi to wlasnie TA firma, tylko zeby to zobaczyc, to trza sie wczytac :P

[ Dodano: Sro Paź 12, 2005 11:12 pm ]
z tym chipsi to chodzilo mje a propos 3. linku :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Mona i Kuba »

Ostatnio i my nabyliśmy tę ściółkę, choć szczerze mówiąc trochę sie zastanawialiśmy po tym co pisała gryzaj. Sami jednak nie zauważamy w niej niebezpiecznych włókien i na pewno nie wygląda jak wata. Owszem włókienka są, ale delikatne i każde z osobna da się rozerwać w palcach bez wysiłku, to nie to samo co z watą kosmetyczną.

Dziewczyny maja ja w klatce od piątku, ale za nic nie mogą się do niej przyzwyczaić :? Obie lataja po ścianach, aż czasem wyglądają jak prawdziwe nietoperze :wink: oprócz tego ćwiczą krok odstawno dostawny po gałęzi, albo trudna sztukę utrzymywania równowagi na tutce od papieru. Wszystkie kąty w których damy maja zwyczaj załatwiać swoje potrzeby zostały ogołocone do plastyku, a kupki zalegaja wokół kamienia - kolejne bezpieczne miejsce z dala od ściółki :wink:

W każdym razie już nie jest tak źle, wydaje się, że powoli przyzwyczajają się do zmian i zaczynaja ostrożnie po tym biegać, jakby na paluszkach :wink:

LuLu, a czy Twoj Cloude już oswoił sie z nową sytuacją? Jesteśmy ciekawi ile to jeszcze może trwać.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: limba »

Ja zużyłam całe opakowanie tej ściółki tylko że mieszałam ją z Cat's Dream'em...nic złego się nie działo i tak jak LuLu nie zauważyłam żadnych niebezpiecznych włókien ale też nie zauważyłam zeby to byla jakaś rewelacja, mimo to zasadzam się teraz na kupienie tego zwirku bukowego...jesli by ktos z wawy widział go w sklepie (nie internerowym ) to proszę o cynk :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

jakos umknal mi ostatnio ten temat :oops:


[quote="Mona i Kuba"]LuLu, a czy Twoj Cloude już oswoił sie z nową sytuacją? Jesteśmy ciekawi ile to jeszcze może trwać.[/quote]

Cloude oswoil sie jeszcze tego samego dnia, ale chyba pomoglo mu to, ze widzial jak chlopaki w niej szaleja ;) teraz w klatce chlopakow sciolka budzi zainteresowanie Abdula, uwielbia ja rozkopywac. no i Hesus.... chociaz w klatce maja wiele miejsc do spania (hamak, szmaciane gniazdo, rure itd) Hesus lubi sie polozyc na samym dole klatki wlasnie na tej sciolce ;) a Cloude i Torek podchodza do niej obojetnie.

natomiast dziewczyny maja zabawe w budowanie roznych rzeczy, np dzis zbudowaly zapore. ja jestem taka okropna i codziennie te budowle niszcze, wrzucajac sciolke znowu do kuwety... oto co zbudowaly dzis:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:roll:

no i smierdzi, ciury maja zabawe... mi sie sciolka podoba ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”